Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-07-2019, 09:29   #1
Krystiano_80
ford::beginner
 
Imię: Krystiano_80
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Wentylator chłodnicy wody

Witam.Od dłuższego czasu borykam sie z nie załączającym wentylatorem chłodnicy.Po stwierdzeniu przez mechanika że płyn zawiera rdzę został wymieniony wraz z czujnikiem przy chłodnicy(termowłącznik),wentylator załączał się przy około 100 stopniach.Po dwoch tygodniach stwierdziłem że pomimo wysokiej tem wentylator znowu się nie załącza.Zero błedów na kompie.Wymieniony został czujnik temperatury wkręcany do bloku głowicy po filtrem paliwa a padło na niego podejrzenie poniewarz chwilowe spalanie po odpaleniu auta wacha się od 1.4 do 1.6 jakby był nassaniu zimą przy dużym mrozie czego wczesniej nie było..Jednak nic to nie dało.Wentylator przy 110 st. się nie załącza nawet.Po załączeniu klimy uruchamia się za każdym razem więc sprawny.Napięcie dochodzi do kostki.Przekażnik w skrzynce bezpieczników podmieniony i dalej nic.Termostat się otwiera na duży obieg.Teraz moje pytanie czy ponownie padł termowłącznik? Czy w chłodnicy może być nadal tyle syfu że dół nie osiąga temperatury do załączenia?Czy moduł sterujący może mieć tu też wpływ?? Proszę o sugestie.Ford c-max 1.8 TDCI 2007 po lifcie.


Ostatnio edytowane przez Krystiano_80 ; 18-07-2019 o 09:32 Powód: Dopisana uwaga
Krystiano_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 19:01   #2
Krystiano_80
ford::beginner
 
Imię: Krystiano_80
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8 Tdci
Rocznik: 2007
Postów: 24
Domyślnie Odp: Wentylator chłodnicy wody

Witam nie było opstów pod moim zapytaniem,więc dziś odwiedziłem nieautoryzowany serwis forda w Katowicach i wentylator się włącza dopiero przy 117st.Fachman stwierdził że wszystko w porządku,troche mnie to dziwi bo wcześniej napewno często chodził jeszcze po wyłączeniu zapłonu a temperatury takiej napewno na wskazniku nie osiągał.Póki co nie ma sensu dalej drążyć.Pozdrawiam
Krystiano_80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.