Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-07-2019, 19:30   #1
Marcin Ka
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Witam

Chciałbym wymienić audio w moim smaxie na coś fajnego, niestety poza wymaganiami nie mam pojęcia nawet jak się to tego zabrać, Wyczytałem coś o wzmacniaczach 4 kanałowych+ dokupienie subwoofera i wymianę głośników z przodu jednak odnośnie smaxa nie ma za wiele informacji. Czy możecie mi polecić coś do mojej panterki ? Jaki wzmacniacz, jakie głośniki? gdzie co i jak podłączyć ? Szykuje mi się kilka lat z autkiem i im wcześniej tym lepiej.. radio to dotykowy kolorowy wynalazek

Marcin Ka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 20:15   #2
strejla_u
ford::average
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 26-06-2017
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDci 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 57
Domyślnie Odp: Smax wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Czołem!

Co do głośników to nie pomogę (sam jestem zainteresowany), ale podlinkuj proszę ten dotykowy wynalazek i napisz kilka zdań o swoich odczuciach na jego temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzieki!
strejla_u jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 22:12   #3
karel86
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2018
Model: smax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2006
Postów: 52
Domyślnie Odp: Smax wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Cytat:
Napisał Marcin Ka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radio to dotykowy kolorowy wynalazek
Jakiś chinol?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
karel86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 18:43   #4
Marcin Ka
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-06-2019
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Smax wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Radio orginalny 2 dimm forda kolorowy dotykowy.
Marcin Ka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 20:18   #5
stary1977mj
ford::average
 
Imię: max
Zarejestrowany: 03-04-2019
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2,0 Tdci 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 85
Domyślnie Odp: wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Ile chcesz na to przeznaczyć?
stary1977mj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 21:55   #6
Uniu
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MkII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Witam,

tu się mogę przydać na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze, wsadzanie audio tylu głośniki (powiedzmy na sam przód za 400PLN) mija się z celem. Fordowskie nagłośnienie naprawdę robi robotę.

jeśli chcesz zainstalować dodatkowy wzmacniacz to po pierwsze, czeka Cię dość spory re-cabling w audie. Przewody muszą iść z radia (najlepiej sygnał AUX) do wzmacniacza - czyli pewnie do bagażnika a potem z powrotem do drzwi. Jeśli chcesz to zrobić sam to powiem że to robota na kilka ładnych wieczorów o ile będziesz przygotowany w materiał, dochodzi jeszcze sprawa zasilania wzmacniacza.

Moim zdaniem takie przeróbki warto zlecić firmą, które się tym zajmują. Jeśli zaczynasz od "Wyczytałem coś o wzmacniaczach 4 kanałowych" to długa droga przed Tobą, ale szczerze życzę powodzenia bo efekty mogą powalić.

Reasumująć, najlepszym rozwiązaniem na początek jest zakup wzmacniacza 4 kanałowego o podłączenie - tylko broń boże żadnej tuby - subwoofera. Różnica jest zasadnicza.

Jak będziesz zainteresowany mogę Cię przeprowadzić przez ten proceder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 14:28   #7
Szogi82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2018
Model: smax
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: wymiana audio, wymiana nagłośnienia

właśnie jestem w trakcie zmiany nagłośnienia z oem na inne..
-zacząłem od eunavi(spoko zestaw głośnomówiący,mp3,internet)duży minus jak dla mnie jakość dźwięku-mnie nie zadowala-ale dopiero będę pewny jak podłączę inne radio i zobaczę czy jest różnica i jak wielka...
-z przodu zmieniłem głośniki
-z tyłu wpadły sony premium
-wygłuszenie 4xdrzwi
-czekam na montaż subwoofera aktywnego ground zero(nie chciałem prawdziwego,ponieważ muszę mieć cały bagażnik i trochę z ciekawości jak to będzie grałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na razie bez subwoofera brak mi niskich tonów i środka..dźwięk mimo wszystko nie jest taki miękki tylko trochę spłaszczony...
ale jest lepiej niż na oem. dużo daje wygłuszenie,mam auto przedliftowe i jakość wykonania jest na niskim poziomie-trzeba przyznaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ktoś wie jak najlepiej przeciągnąć kable do wzmacniacza z akumulatora do kabiny???bo walczę z tym..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szogi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2019, 17:03   #8
karel86
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-04-2018
Model: smax
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2006
Postów: 52
Domyślnie Odp: wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Jak zdemontujesz schowek to za nim będzie wiązka, ktora przechodzi do komory silnika tamtędy można spokojnie przeciągnąć zasilanie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
karel86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2019, 22:21   #9
Szogi82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-10-2018
Model: smax
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 18
Domyślnie Odp: wymiana audio, wymiana nagłośnienia

Cytat:
Napisał karel86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zdemontujesz schowek to za nim będzie wiązka, ktora przechodzi do komory silnika tamtędy można spokojnie przeciągnąć zasilanie

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
dziękuję bardzo za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szogi82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.