Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-02-2013, 21:08   #1
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Samodzielna wymiana modułu GEM

Mam uszkodzony moduł komfortu GEM (BSI) Focus C-MAX 2005 , załatwiłem drugi o tych samych oznaczeniach cyfrowo literowych. Moje pytanie jest takie, czy można wymienić go samodzielnie? Sama wymiana nie jest specjalnie skomplikwana to tylko parę wtyczek. Nie wiem czy np pilot zamka centralnego będzie działać? Dlatego też mam pytanie czy ktoś z Was mółby udzielic mi informacji? Będę wdziędczny za pomoc!

dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2013, 21:13   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Takie same oznaczenia to nie wszystko. GEM ma zapisaną konfigurację (parametry) pod konkretny samochód. Prawdopodobieństwo, że masz taką samą konfigurację jak "dawca" wynosi równo 50% - albo tak albo nie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GEM konfiguruje się programem ELMconfig - opis na forum.
Piloty dodaje się "ręcznie" - opis w instrukcji obsługi samochodu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2013, 05:38   #3
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Wychodzi na to,że trzeba to wymienić i zobaczyć czy ma się szczęście czy nie!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 12:06   #4
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Talking Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Dzisiaj wymieniłem moduł GEM samodzielnie. Sukces jest połowiczy ponieważ nie można zaprogramować pilota. Po czteokrotnym przełączeniu z poz 0 do poz II i ponownie do 0 nie ma sygnalizacji dzwiękowej i po naciśnięćiu przycisku na pilocie zero reakcji. Wszystko pozostałe działa a pilot sie zbuntował. Paliła się też czerwona dioda i komunikat -otwarta pokrywa silnika- ale dzięki wskazówkom tedi k w innym wątku pokonałem ten problem. Miałbym w związku z powyższym pytanie do tedi k bo widzę, że człowiek pojęcie ma, jak sobie z tym problemem poradzić??? Będę wdzięczny za pomoc
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 20:12   #5
dar66
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 19-11-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: C-MAX
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 75
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Miło mi donieść, że sukces jest już całkowity!!! Będąc wewnątrz auta zadziałałem przyciskiem na drzwiach kierowcy i wszystkie drzwi się zamknęły, potem zamknąłem samochód kluczykiem w zamku drzwiach kierowcy i centralny znowu zadziałał. Po jakimś czasie pomyślałem, że warto sprawdzić czy może teraz da się zaprogramować pilota no i -DAŁO SIĘ!!! Także wszystko działa jak złoto i jest super! Jeszcze raz dzięki za pomoc dla kolegi tedi k, dzięki któremu udało mi się pominąć komunikat OTWARTA POKRYWA SILNIKA! Dziękuje i pozdrawiam wszystkich!!!
dar66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2013, 21:10   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Cytat:
Napisał dar66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... udało mi się pominąć komunikat OTWARTA POKRYWA SILNIKA! ...
Komunikat ten oznacza, że masz aktywowany w tym GEMie fabryczny alarm. Ponieważ nie masz zapewne syrenki alarmu, to będziesz miał w GEMie ciągłe błędy. Ten GEM wymaga konfiguracji i trzeba ją zrobić.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2014, 23:06   #7
cz_ort
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 55
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Panowie, dziękuję za wskazówki i inspiracje. Przeszukując forum trafiłem na ten wątek, ale ze względu na porę już nie dam rady dziś sprawdzić czy zamykanie drzwi kierowcy od wewnątrz i od zewnątrz oraz próba doprogramowania pilota rozwiążą problem sygnalizacji otwartej klapy i niedziałającego pilota po wymianie GEMa.
Sprawdzę jutro lub po Świętach i mam nadzieję, że problem uda się rozwiązać bez konieczności konfiguracji nowego GEMa... oraz że w razie niepowodzenia da się wrócić do starego (jak dziś).
PS czy ktoś ma doświadczenie z fachowcami znającymi się na ELMconfigu z Wrocławia i mógłby kogoś polecić?
cz_ort jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2017, 16:55   #8
Focus 120PS
ford::beginner
 
Avatar Focus 120PS
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 30-09-2013
Skąd: Słupsk
Model: Focus ST MK II 3D
Silnik: 2,5 Turbo 5 cylindrów
Rocznik: 2010 (12850km przebiegu)300KM/490 Nm
Postów: 14
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Coś temat zdechł...
A mnie po głowie chodzi temat: co zrobić aby kierunki po zmianie na ledowe żarówki zaczęły normalnie mrugać?
Focus 120PS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2017, 20:52   #9
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Cytat:
Napisał Focus 120PS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś temat zdechł...
A mnie po głowie chodzi temat: co zrobić aby kierunki po zmianie na ledowe żarówki zaczęły normalnie mrugać?
Trzeba przerywacz kierunkowskazów Led kupić.
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2017, 21:02   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana modułu GEM

Cytat:
Napisał krzys1968 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba przerywacz kierunkowskazów Led kupić.
Ale to chyba tylko w Pewexie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Przerywacze kierunkowskazów" odeszły do historii w tym samym czasie co Pewex...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - niestety musisz założyć ledy z rezystorami (z jakiegoś dziwnego powodu nazywają je 'led CANbus'...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Moduł GEM w FF2/C-maxie/Kudze kontroluje prąd pobierany przez kierunkowskazy i jeśli ten prąd nie jest taki, jak dla żarówek to sygnalizuje niepoprawną pracę kierunkowskazów.
Nie da się tego przeprogramować, więc jedynie włożenie LEDów z rezystorami dającymi taką samą moc jak standardowe żarówki zapewni poprawną pracę.
Oczywiście zasadne jest pytanie - po co sobie tak życie komplikować i zakładać LEDy z rezystorami... Nie lepiej zostać po prostu przy żarówkach?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 08-02-2017 o 21:06
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.