Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2014, 21:45   #41
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie tylko w FORscanie - w IDSie też. Ten sterownik po prostu nie ma PIDów o odległości od ostatniej regeneracji/próby regeneracji.
No to FORD poszedł w stronę dezinformacji. Co jak co, ale takie dane powinny być jednak dostępne. Pomijam już trudną do zrozumienia taktykę nieinformowania w żaden sposób kierowcy o wypalaniu DPF i zadbaniu o dokończenie cyklu (zresztą to nie tylko taktyka FORDa). Ciekawe czego zostanie pozbawione mk5 :-)

__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2014, 21:52   #42
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Tyle, że silniki na sterowniku Delphi mają zupełnie inny system wypalania DPF - jest osobny układ paliwowy dawkowania paliwa do wypalania (osobna pompka paliwa dla tego celu) i zestaw świeca żarowa + pseudo-wtryskiwacz dawkujące (w czasie wypalania) pary paliwa wprost do wydechu za katalizatorem a przed DPFem.
Taka konstrukcja (coś a'la "piąty wtrysk") powoduje, że silniki na Delphi są zdecydowanie mniej podatne (praktycznie wręcz zupełnie nie podatne) na kłopoty z dopalaniem DPF.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 13:59   #43
Krzysztoff
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-04-2007
Model: Mondeo MKIV Titanium X kombi
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009/2010
Postów: 199
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Witam,

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tyle, że silniki na sterowniku Delphi mają zupełnie inny system wypalania DPF - jest osobny układ paliwowy dawkowania paliwa do wypalania (osobna pompka paliwa dla tego celu) i zestaw świeca żarowa + pseudo-wtryskiwacz dawkujące (w czasie wypalania) pary paliwa wprost do wydechu za katalizatorem a przed DPFem.
Taka konstrukcja (coś a'la "piąty wtrysk") powoduje, że silniki na Delphi są zdecydowanie mniej podatne (praktycznie wręcz zupełnie nie podatne) na kłopoty z dopalaniem DPF.
Czy w autkach przedliftowych też były montowane sterowniki Delphi?
Krzysztoff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 14:06   #44
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Delphi od wiosny 2010 z powershiftem, od jesieni z manualem
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 14:12   #45
maxio4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W większości, ale nie we wszystkich. Właśnie się zdziwiłem, bo w poliftowym mk4 najnowszy forscan (ale sprawdzałem starsze wersje i jest tak samo) nie widzi ani procedury regeneracji statycznej DPF ani danych odległościowych wypalania. Jedynie co można odczytać w związku z DPF to temperatury, ciśnienie różnicowe i procentowy stan zapełnienia filtra sadzą.
Wysłałem zapytanie do forscana z logami czy to problem tylko mojego auta czy ogólnie tych najnowszych mk4. Póki co nie mam gdzie tego sprawdzić na innym źródle.

Bump:

Można, choć czasem lepiej o tym nie wiedzieć ;-)
oslowek czy moglbys napisac jak w forscan odzytac roznice cisnien DPF i % zabrudzenia DPF ( mam Interfejs FORD MSCAN HSCAN Euroscan 2014 ELM327 PL i MK4 2011 1,6)
maxio4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2014, 20:04   #46
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał maxio4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oslowek czy moglbys napisac jak w forscan odzytac roznice cisnien DPF i % zabrudzenia DPF ( mam Interfejs FORD MSCAN HSCAN Euroscan 2014 ELM327 PL i MK4 2011 1,6)
Dane (PID-y) dotyczące m.in. DPF (różne dla różnych samochodów) są pod trzecią ikoną od góry "odczyt danych PID" w zakładce PCM.
Krótka instrukcja:
Najpierw trzeba skomunikować się z samochodem posiadanym interfejsem, oczywiście (co najmniej zapłon włączony, a najlepiej i silnik coby przyjemnie chłodziła klima :-) ). Następnie na dole trzeba wybrać PCM, klikając obok trzy ikonki w lewo "słoneczko" ("ustaw wszystkie wskaźniki") wybrać interesujący PID lub PID-y (m.in. będą dla DPF - jest po polsku, więc łatwo znaleźć, bo każdy PID jest dobrze opisany), zatwierdzić "ptaszkiem" na dole, wcisnąć przycisk "uruchom odczyt danych" (PLAY) i podglądać sobie wartości wybranych PID-ów live (albo jako wskaźniki, albo jako wykres na oscyloskopie albo w formie tabeli).
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 09-06-2014 o 20:27
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 21:13   #47
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W większości, ale nie we wszystkich. Właśnie się zdziwiłem, bo w poliftowym mk4 najnowszy forscan (ale sprawdzałem starsze wersje i jest tak samo) nie widzi ani procedury regeneracji statycznej DPF ani danych odległościowych wypalania. Jedynie co można odczytać w związku z DPF to temperatury, ciśnienie różnicowe i procentowy stan zapełnienia filtra sadzą.
Wysłałem zapytanie do forscana z logami czy to problem tylko mojego auta czy ogólnie tych najnowszych mk4. Póki co nie mam gdzie tego sprawdzić na innym źródle.
No i dostałem dziś odpowiedź od chłopaków z FORscana :-) - zrobili pod moje logi wersję testową 2.1.18 (jeszcze niewidoczną na stronie) z wypalaniem i kalibracją DPF w silnikach z DELPHI (EURO5):


Hello,

Here is a link to the test version that has 3 functions implemented for
your vehicle: DPF Static regeneration, DPF adaptation reset and DPS reset:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

We would appreciate if you checked the regen function.

As for DPF PIDs: looking at 3 DPF PIDs supported by your ECU (DPF_LOAD,
DPF_SOOT_LD and DP_DPF), DPF PIDs on this ECU have other addresses, not
the same as 2.0 TDCi Euro4 But no new information about it yet.

Regards,
FORScan Team


Jeśli jest ktoś jeszcze chętny do testowania to z pewnością FORscanowcy będą zadowoleni, bo w końcu potrzebują info od użytkowników, aby ich program był satysfakcjonujący.

Cały program działa OK - sprawdziłem. Jeszcze nie mam odwagi na statyczne wypalanie, choć teraz je już widzę :-) Zadałem chłopakom pytania uściślające i czekam na odpowiedź.

P.S. Mam nadzieję, że tym razem admin mi nie wyrzuci linka, jak ostatnio usunął mi stopkę na podstawie §23 regulaminu forum, abym za wiele nie pomagał użytkownikom forda :-(
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km

Ostatnio edytowane przez oslowek ; 12-06-2014 o 21:19
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 21:24   #48
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
P.S. Mam nadzieję, że tym razem admin mi nie wyrzuci linka, jak ostatnio usunął mi stopkę na podstawie §23 regulaminu forum, abym za wiele nie pomagał użytkownikom forda :-(
Link prowadzi do bezpłatnego programu, jeżeli konfigurowanie, ustawienia itp. ,które miałeś opisane w stopce robisz bezpłatnie to jak najbardziej możesz opis przywrócić ,najlepiej z dopiskiem bezpłatnie.
Jeżeli odpłatnie to musisz mieć na to zgodę Jacka administratora forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 21:37   #49
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Link prowadzi do bezpłatnego programu, jeżeli konfigurowanie, ustawienia itp. ,które miałeś opisane w stopce robisz bezpłatnie to jak najbardziej możesz opis przywrócić ,najlepiej z dopiskiem bezpłatnie.
Jeżeli odpłatnie to musisz mieć na to zgodę Jacka administratora forum.
Nie myślałem, że pomaganie jest tak skomplikowane :-) Przyjąłem do wiadomości.
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 19:43   #50
vitkacy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-03-2009
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał oslowek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jest ktoś jeszcze chętny do testowania to z pewnością FORscanowcy będą zadowoleni, bo w końcu potrzebują info od użytkowników, aby ich program był satysfakcjonujący.
Sprawdziłem opcję statycznej regeneracji DPF w Mondeo 2010r. 163KM i mogę potwierdzić, że procedura działa poprawnie, jednak po 30proc. realizacji musiałem przerwać ze względu na b. wysoką temperaturę całego układu wydechowego i elementów wokół niego. Całą procedurę komputer dokończył automatycznie podczas przejazdu przez autostradę.

Przed wykonaniem statycznej regeneracji w komputerze były błędy o dużym nagromadzeniu sadzy w DPF. Po wypaleniu DPF błędy już się nie powtarzają. Niestety nie mam dostępnych parametrów DPF_LOAD,
DPF_SOOT_LD.
vitkacy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.