Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2019, 21:24   #1371
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Jestem po akcji sprzęgło i różnicy nie czuję. Jedynie różnice czułem jak jechałem do ASO bez boxa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2019, 18:08   #1372
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Panowie wiem ze nie do końca zapytanie w dobrym temacie bo chodzi o 1.6 EB. ALE !!!
Czy ktos w Łódzkim robi update softu z 150 na 180 we wspomnianym 1.6 EB ?
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2019, 19:08   #1373
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał Bartuś01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktos w Łódzkim robi update softu z 150 na 180 we wspomnianym 1.6 EB ?
w Łodzi bez problemu znajdziesz osobę która Ci pomoże w tej kwestii . Zapytaj w swojej strefie klubowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2019, 09:05   #1374
Bartuś01
ford::advanced
 
Avatar Bartuś01
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 22-04-2007
Skąd: Bełchatow
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 218
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Dzięki !
Bartuś01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2019, 22:55   #1375
analyzator
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: lublin
Model: Focus Kombi Red Edition / Lexus CT200h
Silnik: 1,5eb@heko / mambodżambo
Rocznik: 2017/2018
Postów: 190
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał camillos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Kolejny ciekawy wynik 1.5 eb w ford mondeo. 365 Nm to nawet 2.0 eb w serii nie ma.
O to rozwala system Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakaś różnica w samym sprzęcie w mondeo @ 160?

Jestem po akcji sprzęgło która jednocześnie mi zrobiła 150@182. Potwierdzam brak negatywnych efektów. Aktualizacja na plus np jeśli chodzi o ruszanie. Lepiej sobie dawkuje obroty jak się rusza samym sprzęgłem. Pracuje jakby "gładziej" ogólnie.
Zmiana 150 na 182, oczywiście z boxem, na plus. Jak się używa więcej okolicy 4.5-6.5 to wyczuwalnie lepiej. Muszę więcej pojeździć ale wot na trójce w znanym mi miejscu = nie powinienem tak szybko złapać 160. Już mogę podsumować jednym - tak powinno być od początku.
analyzator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 05:58   #1376
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Nawet nie będę tego komentował...bo zawsze rozwalają mnie te wrzuty wykresów z firm, które robią Forda raz na ruski rok aleee wychodzi im ponad 350Nm....hłe hłe hłe...bez komentarza...zresztą ktoś, jakiś czas temu wrzucał 370Nm w nowym 1.5EB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wiem...dla laika najważniejsze są cyferki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 13:48   #1377
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dla laika to liczy się tylko moc maksymalna. Kto się tam przejmuje wartoscią i przebiegiem momentu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2019, 20:10   #1378
alexxandro
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cześć,
zakupiłem Mondeo 1.5 eb 160 KM i myśle o zwiększeniu mocy. Przejrzałem forum i nadal nie wiem co wybrać box czy chip. Auto na gwarancji. Dzwoniłem do Vtech w Krk i mimo, że mają w ofercie box i chip polecali bardziej boxa, bo utrata gwarancji zawsze istnieje po chipie. Ktoś miał boxa i chipa i może potwierdzić, że po chip duże lepsze efekty? Czy taki box może zepsuć silnik (kontrowersyjne opinie w sieci)?
Z góry dzięki za odpowiedz
alexxandro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 16:14   #1379
camillos
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Cytat:
Napisał alexxandro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,
zakupiłem Mondeo 1.5 eb 160 KM i myśle o zwiększeniu mocy. Przejrzałem forum i nadal nie wiem co wybrać box czy chip. Auto na gwarancji. Dzwoniłem do Vtech w Krk i mimo, że mają w ofercie box i chip polecali bardziej boxa, bo utrata gwarancji zawsze istnieje po chipie. Ktoś miał boxa i chipa i może potwierdzić, że po chip duże lepsze efekty? Czy taki box może zepsuć silnik (kontrowersyjne opinie w sieci)?
Z góry dzięki za odpowiedz
Zrobiłem 10k na boxie i nic złego z silnikiem się nie dzieje. Różnica w mocy jest odczuwalna. Nie wiem czy ktoś na forum miał chip i box, żeby porównać. @heko twierdzi, że w tych silnikach nie ma sensu robić chipa (mała różnica vs chip). @TuneFORCE robi chipy i twierdzi, że z chip dużo lepszy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 20:05   #1380
Yary
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 23-07-2016
Model: Focus
Silnik: 1.5 EB 150KM
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Chiptuning 1,5 Ecoboost

Dokładnie tak to czytam. Przydałby się trzeci fach man
Yary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.