Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2018, 17:09   #1
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Cześć,
tematów o pukaniu sporo, auto stare i niby już znane, ale z racji, że skończyły mi się pomysły, ostatecznie chciałbym zasięgnąć rady od Was. Tematy chyba wszystkie możliwe przeczytane. Wiem, że nikt nie jest jasnowidzem, ale być może zna ktoś z Was rozwiązanie na ten problem. Może uda mi się na spokojnie przeanalizować problem, nim ponownie wybiorę się do mechanika i wymienie nie to co trzeba.

Krótko i zwięźle:
od ok. 4 miesięcy mam problem z głuchym pojedynczym puknięciem przy niemal każdym ruszeniu (jeśli nie przy ruszaniu, to zaraz po ruszeniu), czy to na jedynce czy na wstecznym, głównie przy małych prędkościach. Takie pojedyńcze puknięcie występuje też przy hamowaniu, w końcowej fazie kiedy mam się już zatrzymać. Kilka razy zdarzyło się nawet na dwójce, gdy jechałem ok. 30km/h. Nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny, czy mam wciśnięte sprzęgło czy nie (występuje nawet jeśli wyrzuce na bieg jałowy i hamuje). Nierówności też nie mają na to wpływu, na postoju nic takiego nie ma miejsca. Nie ma też znaczenia czy mam skręcone koła czy nie.

3x stacja diagnostyczna - zawieszenie bez luzów, kompletnie nic do czego można byłoby sie przyczepić, oprócz tego, że straciłem tylko kase. Mechanicy generalnie mówią to samo - jest ok, sprawdzali wózek, hamulce, zawieszenie - no nic nie jest luźne, nic nie bije, nie trzęsie.


Co zostało zrobione:
- Najpierw była sugestia, że być może to sworzeń wahacza z prawej strony - wymieniłem.

- potem, że może przekładnia - zregenerowałem przekładnie kierowniczą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,

- łączniki stabilizatora + tulejki

- ostatecznie kazałem wymienić wszystkie 3 silnika/skrzyni poduszki na nowe - okazało się, że ta od skrzyni była popękana, a z prawej strony przy rozrządzie była z 2001 r (najpewniej ze szrotu).

Niestety wymiana poduszek też nie pomogła, poza tym, że to zupełnie inne auto teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- pare miesięcy temu miałem wymieniane sprzęgło, chwile pojeździłem i musiałem potem wymienić pompe sprzęgła, ponieważ nie mogłem zmienić biegu. Nie ma żadnego terkotania na luzie, czy puków na postoju, więc chyba to mogę wykluczyć.

Tak teraz odnosze wrażenie, że to nie może być zawieszenie (przy wyższych prędkościach zupełnie nic się takiego nie dzieje). Puknięcie czasem potrafi być bardzo głośne, a czasem ledwie słyszalne. Naprawdę ciężko wyczuć, gdzie dokładnie to słychać - mam wrażenie, że jednak okolice skrzyni. To jeśli nie poduszka, to co jeszcze może tam być?

patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2018, 20:17   #2
Pawełsz
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Polska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 95
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

A łożysko Macphersona na pewno masz dobre.Podobne pikania i ja miałem przy ruszaniu na niskim biegu,ale najbardziej objawiało się przy hamowaniu.Dwa razy mi trząchali na stacji diagnostycznej, bo za pierwszym razem nic nie pokazało na szarpakach, ja bym spróbował od tego.
Pawełsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 00:33   #3
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Hej,
dzięki za odpowiedź. Na dniach planuję się wybrać, więc po prostu karze to wymienić, chyba, że da się to jakoś sprawdzić. Najgorsze że na postoju kompletna cisza, przy wyższych prędkościach np. na 3 i 50km/h mogę najechać na próg lub dziurę i jest kompletna cisza, ale z kolei jak z tych 50km/h szybko wyhamuje do 20-10 to znowu jakby coś puknęło/przeskoczyło...

Tak na szybko przejrzałem neta za tymi łożyskami i pytanie czy trzeba będzie ustawiać na nowo geo?
patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 08:15   #4
Pawełsz
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Polska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 95
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Nie musisz robić geometrii,ja nie robiłem i nic nie tnie.Jak wymienisz to daj znać czy pomogło.
Pawełsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 08:42   #5
kristop
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2006
Skąd: Sieradz
Model: Futura 2
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Postawie na przegub wewnętrzny ,miałem to samo wymiana załatwiła sprawę,
wyrobione bieżnie
kristop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 12:17   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

A ja stawiam na poduszkę kolumny McPhersona. Sam miałem dokładnie taką przypadłość jak kolega opisuje. Co było przyczyną? Właśnie owa poduszka a nie samo łożysko - jak kolumna McPhersona jest zrobiona to chyba nie muszę tłumaczyć. U mnie w miejscu gdzie górne mocowanie amortyzatora wchodziło przez otwór poduszki do góry i było przykręcane na śrubę, otwór ten (w poduszce) z biegiem czasu zmienił się z okrągłego na jajowaty - efekt - luzy i uderzanie, przeskakiwanie całej kolumny podczas ruszania i w końcowej fazie hamowania. Wymieniłem obie poduszki i jak ręką odjął, zacznij wg mnie od tego bo koszt znacznie mniejszy niż to co inni piszą o przegubach. Poza tym przegub nie stukałby podczas jazdy na wysprzęgleniu i hamowaniu.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2018, 19:51   #7
BogoWrocPL
ford::beginner
 
Imię: Bogumił
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus II FL
Silnik: 1.6 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 21
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

A sprawdzał Ci ktoś układ wydechowy? Mi ostatnio też pukalo przy ruszaniu z okolic skrzyni biegów i prawego przodu. Okazało się że mocowanie przy katalizatorze puscilo. Zespawane i jest git Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez BogoWrocPL ; 18-02-2018 o 19:57
BogoWrocPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 10:53   #8
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Dopiero na poniedziałek jestem umówiony,
wymienie poduszki mcpersona z łożyskami + sprawdzę ten tłumik, ale miałem robioną konserwację podwozia w zeszłym roku, także nie sądze żeby to było to. Jeśli to nie pomoże to wymienie przeguby.

Dziękuje Wam bardzo za odpowiedzi. Dam znać czy coś się zmieniło.
patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2018, 13:01   #9
Luttek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 20-02-2015
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.6 PB 100KM
Rocznik: 2004
Postów: 248
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Sprawdź łożysko podpory półosi i stan aluminiowej obejmy która je przytrzymuje.
Kojarzę podobne objawy u siebie, ze dwa lata temu. Zawiniła właśnie ta obejma. Kosztuje kilkanaście zł.
Luttek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2018, 16:56   #10
patrykovsky
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: Głuche puknięcia z okolic skrzyni / prawej strony przód

Na wstępie jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Auto wczoraj odebrane, pojeżdżone. Pawełsz i zmulim mieli rację, z prawej poduszka, z lewej łożysko, wymienione komplety z obustron i jak ręką odjał. Na reszcie nic nie puka, stuka, po prostu rewelacja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Aż chce się jeździć. Wiszę Wam piwo. Przeguby są ok, tłumik też.

Amory z jakieś półroku temu miałem wymieniane, oczywiście bez poduszek i łożysk, bo po co...
patrykovsky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.