Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-10-2018, 18:47   #41
GRMAD
ford::amateur
 
Avatar GRMAD
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Wolin
Model: Edge
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od 2 miesięcy stan km przy zakupie 2 tyś km egzemplarz demonstracyjny. Podczas odbioru pedał sprzęgła chodził dosyć dziwnie ale człowiek napalony jakoś wyleciało z głowy. Po pierwszych bramkach na autostradzie noga przypomniała sobie o dziwnie ciężko pracującym pedale sprzęgła.
Wizyta w serwisie wymienione sprzęgło , przewody hydrauliczne i pompa po odbiorze nadal pedał pracuje ciężko a serwis twierdzi że ten model tak ma? 2.0TDCI 180 KM M6 Czy ktoś też ma lub miał takie objawy.
GPS brak sygnału po wizycie w serwisie i wgraniu nowego softa działa dobrze tylko że teraz zaczęły się problemy z Bluetooth zawieszają się połączenia a wcześniej było OK. I ostatnio doszły jakieś stuki które ciężko namierzyć jak by coś z komory silnika.

GRMAD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 17:16   #42
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Panowie, mam kolejne 2 sprawy,
Mam przebieg 25tyś km, i już 2 razy dolewałem płyn chłodniczy z poziomu min do max.
W poprzednich autach płyn tylko wymieniałem wg zaleceń producenta ale nigdy nie musiałem dolewać. I nie wiem czy się martwić czy ten typ tak ma. Dodam że mam fabryczne webasto, może ono coś winne?
druga sprawa to światła dynamic led, nie wiem czy wcześniej nie zauważyłem czy coś z moimi jest od pewnego czasu nie tak, jak jadę krętą drogą, to różnica między lewym a prawym światłem się zmienia, raz jest powiedzmy 4m, a za chwile świecą prawie koło siebie lewy i prawy snop światła. wydaje mi się że wcześniej zawsze odległość między snopami światła była równa. a jak jest u was?
dodam że jeżdżąc tą samą drogą za każdym razem ta odległość jest inna, dlatego wydaje mi się że coś jest nie tak z którąś lampą

Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 02-12-2018 o 17:25
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 17:19   #43
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A masz może dynamic led ?
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2018, 17:24   #44
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

tak dynamic led, skręcają się i dobrze, ale właśnie ta odległość między snopami, jestem prawie pewien że wcześniej zawsze oba skręcały o tyle samo, a teraz jeden mocniej skręca drugi słabiej.

Ostatnio edytowane przez 1igor1 ; 02-12-2018 o 17:26
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2019, 11:52   #45
route 66
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 10-02-2019
Skąd: Mosina
Model: Ford Edge Vignale, Honda CR-V, Opel Omega
Silnik: 2,0 biturbo, 2,2d, 2.0 16V
Rocznik: 2019, 2013, 1997
Postów: 4
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam. U mnie automatyczna skrzynia przestała działać. No i często zaparowane tylne lampy i niekiedy przednie. A przebieg fordzika to osiemset kilometrówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
route 66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2019, 13:29   #46
kasjopeja
ford::average
 
Avatar kasjopeja
 
Zarejestrowany: 17-04-2009
Model: mondeo mk3/mk4/kugaII/mk5/Edge St-Line
Silnik: 2.0 115/140/163/180/238
Rocznik: 2005/2008/2013/2016/2019
Postów: 66
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

zaparowane klosze widziałem od razu po przyjeździe auta ze składu do dilera jeszcze przed odbiorem, ma podobno wyschnąć??
kasjopeja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2019, 19:45   #47
1igor1
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 20-12-2017
Model: Edge
Silnik: 2.0 210KM
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Witam, mam Edga od grudnia 2017 , przejechane dotychczas 35 tyś km i z usterek wcześniej wymienionych (nowe zawsze pogrubione)
1. GPS - częściej nie mam sygnału niż mam - naprawione
2. Bluetooth - jak wybieram rozmowy z ekranu Sync3 to jest ok. ale jak wybieram z telefonu, to po każdym połączeniu muszę wyłączyć i włączyć bluetooth bo inaczej kolejna rozmowa nie będzie prowadzona przez zestaw głośnomówiący. Coś jakby się zawieszało, mam ikonę rozmowa prywatna czy coś takiego i dźwięk jest tylko przez telefon, a nie zestaw. – podobno wina telefonu mimo że jest wypisany jako kompatybilny
3. Wycieraczki - jak włączam spryskiwacze to słychać wyraźne uderzenie o plastik w pozycji zerowej. sprawdziłem i w pozycji 0 jedna opiera się o plastik na podszybiu a druga opiera się na pierwszej wycieraczce. co przy włączeniu spryskiwaczy daje efekt uderzania wycieraczkami o plastik. W aucie za tą cenę trochę to dziwne – wyregulowali wycieraczki i jest ok.
4. światła dekoracyjne w klamkach, żyją własnym życiem, raz mają kolor taki jak wybrałem, by za chwile któreś z drzwi świeci na czerwono. raz drzwi pasażera przód, raz tył prawy, tył lewy ... – po wgraniu nowego softu jest ok
5. komputer sam się przestawił na język angielski – podobno przez słaby akumulator, chociaż nigdy nie miałem problemu z uruchomieniem auta
6. jadę sobie na tempomacie 70km/h kasuje średnią prędkość i moim oczom ukazuje się 66,6km/h, wiem że wszystkie liczniki samochodów przekłamują, ale w dotychczas użytkowanym aucie średnia prędkość była wyliczana z tego co na liczniku, a w fordzie średnia jest wyliczana chyba realna ?!
7. Klima zaczęła grzać zamiast chłodzić – wgrali nowy soft i na razie jest ok
8. lusterko boczne kierowcy, samo się przestawia – wgrali nowy soft i dalej to samo, po długim oczekiwaniu mam nowe lusterko, wygląda że usterka naprawiona
9. uszczelka gumowa z tylnych prawych drzwi (ta na nadkolu) odeszła – wymieniona na nową
10. coś niemiłosiernie tłucze się pod podwoziem - naprawione
11. uszczelka gumowa tylnych lewych drzwi na nadkolu odchodzi - wymieniona na nową
dostałem informację że gniją jakieś spinki, dziwne w półrocznym samochodzie?
12. Radio DAB+ żyje własnym życiem, raz gra zarąbiście a raz brak basów i trebli, usterka zgłoszona w ASO czekam na wizytę
1igor1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2019, 20:53   #48
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

...nie wiem, ale osobiście to chyba się cieszę, że wszystkie usterki dopadły jeden wóz, a reszta ma spokój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
14 mieś. 25kkm i święty spokój ( no poza tylnym kierunkowskazem, który mrugał co drugi raz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymieniona lampa na nową )
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2019, 21:01   #49
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

"Nowy" nabytek, podczas powrotu z salonu Forda na Bawarii dokuczało mi "skwierczenie" jakiegoś elementu ewidentnie w kabinie, z tyłu po prawej.
Jakby hałas butelek (6-cio pak) o naciągniętą folię, choć bardziej w "metalicznym" ukierunkowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj znalazłem winowajcę - prawa strona kanapy nie była zapięta... Metalowy zaczep drgał i hałasował o plastikową obudowę otworu montażowego.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 10:13   #50
Bungee1
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Warszawa
Model: Edge Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał Pitol321 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Nowy" nabytek, podczas powrotu z salonu Forda na Bawarii dokuczało mi "skwierczenie" jakiegoś elementu ewidentnie w kabinie, z tyłu po prawej.
Jakby hałas butelek (6-cio pak) o naciągniętą folię, choć bardziej w "metalicznym" ukierunkowaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzisiaj znalazłem winowajcę - prawa strona kanapy nie była zapięta... Metalowy zaczep drgał i hałasował o plastikową obudowę otworu montażowego.
cześć
mam ten sam objaw, która część kanapy? Siedzisko czy oparcie?
Bungee1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.