Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2007, 12:27   #1
raf1k
ford::advanced
 
Avatar raf1k
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK2 ST24
Silnik: 2.5 V6 170PS
Rocznik: 1998
Postów: 348
Domyślnie Automat - Zmiana biegow

Witam!
Mam powiedzmy taki jakby problem ze skrzynia... Na wstepie powiem z enie wymienialem oleju nigdy autko mam od czerwca... zostalo ono sprowadzone wiec mysle ze w niemczech tez na oryginalbym oleju od nowosci jezdzila... ubytki jakie mialem uzupelnilem dextronem... ogolnie zastanawiam sie na wymiana oleju wlasnie mimo ze jestem ogolnym przeciwnikeim wymiany oleju w skrzyniach... ale z tego co sie naczytalem kazdy olej w automaci kaze wymieniac wiec chyba tak bede musial zrobic :] no ale konkretnie moj problem polega na tym ze w momencie gdy silnik jest zimny skrzynia pracuje bardzo ladnie plysnnie zmienia biegi bez zarzutow... w momencie rozgrznia silnika skrzynia jakby lekko wariowala... biegi zaczynaja sie zmienia z jaka taka dogazowka... czy oborty na chiwle sie zawiesza i po cwhili wskakuje bieg... ogolnie nie mam pojecia o co biega z tym... gdizes czytalem ze ktos mial podobny problem ale wyminiel termostat i wszystko wrocilo do normy... no ale termostat chyba nic wspolnego ze skrzynia nie ma :> ogolnie obstawaim ze olej w skrzyni gdy jest zimny to wszystko jest okej... jest gesty i skrzynia dzieki temu lepiej pracuje... a momencie rozgrznia olej robi sie rzadki i juz sie wszystko tarmosi... nie wiem czy ta teoria jest dobra czy bledna... moze ktos z was sie spotkal z takim czyms? ogolnie nie wiem czy to np nie ma czegos wspolnego z czujnikiem podcisnienia bo kiedy bedac na komputerze wykazalo zawiesznaie sie tego dziwactwa... wystarczylo przeczyszcznieeni i bylo ok... objawy tego czujnika to takie cos ze w momencie dodania lekko gazu autko najpier sie przydusi potem dopiero obroy mu wkocza... efekt takiej jakby chwilowej dziury... poza tym jeszcze mam problem ze spalaniem... 14-15 litrow w miescie to norma... :/ z tego wlasnie powodu bylem na badaniu komputerowym i lamda nie dziala no ale podobno komputer nie byl zamasowany dobrze i to byla przycyzna... mysle ze znowu tak jest chocaiz nie wiem... jakos w lutym mysle ze bede wiedzial wiece... nikt nie poleca tego mechanika ale ja z racji tego ze bylem nowy to do niego pojechalem bo wyjscia nie mialem a nic zlego o nim nie slyszlaem :] to oglnie co myslicie o moim problemie??

__________________
PoZdRaWiAm
r@fik
raf1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2007, 13:09   #2
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

raf1k, poczytaj moj post na temat automatycznych skrzyn !!! OLEJ SIE WYMIENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wpierw wymien olej... pozniej sprawdzaj termostat a najlepiej to zadzwon do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] tam jest telefon i sie ugadaj, na 1000% cos poradza, przypominam ze to sa fachowcy i zajmuja sie tylko ASB!!! niczym innym i sa na rynku dobrze pare lat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2007, 13:18   #3
raf1k
ford::advanced
 
Avatar raf1k
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK2 ST24
Silnik: 2.5 V6 170PS
Rocznik: 1998
Postów: 348
Domyślnie

no tylko tak jakos cchiaelm sie czegos tu dowiedziec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zadzonie jakos tam ale wrazie co do wawy i tak nie pojade zeby cos ze skrzynia robic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomysle nad olejem :]
__________________
PoZdRaWiAm
r@fik
raf1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2007, 13:25   #4
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

raf1k, powiem ci szczerze ze zrob przeglad skrzyni u FACHOWCÓW bo reszta tlukow popsuje ci tylko auto i poczatkowa oszczednosc szybko zmienia sie w koszmarna olbrzymia cene remontu.... pisze to szczerze a przy okazji popytasz goscia co i jak naprawde warto posluchac ludzi ktorzy sie na tym znaja

PS i zmien tytul postu bo pozniej w szukajce bedzie ciezko komus znalezc jak bedzie mial podobny problem...
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2007, 19:51   #5
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie

Raf1k. Najpierw zrób porzadek z silnikiem, a dopiero potem zajmij się skrzynią. Niewłaściwa praca silnika lub układu jego sterowania na bezpośredni i duży wpływ na pracę skrzyni. Tak że przyczyna złej pracy skrzyni po rozgrzaniu, może być spowodowana usterkami sterowania silnika.
Niezależnie jednak od tego, olej w skrzyni u Ciebie należy wymieniać co ok. 90000 km.
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2007, 20:31   #6
raf1k
ford::advanced
 
Avatar raf1k
 
Zarejestrowany: 21-06-2006
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK2 ST24
Silnik: 2.5 V6 170PS
Rocznik: 1998
Postów: 348
Domyślnie

no wlasnie ostatnio sprawdzlaem z kolega z FST kody blyskowe bledow... i nie wykazalo nic :/ no ale jakos na poczatku lutego bede sprawdzal auto profesionalnytm sprzetem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i wtedyt bede wiedzial wszystko co i jak :]
__________________
PoZdRaWiAm
r@fik
raf1k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.