Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-04-2013, 22:47   #1
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie kapsle śrub felg

Cześć,

założyłem dziś aluminiowe koła letnie w moim Focusie mk II po lifcie. Po ruszeniu usłyszałem drobny brzdęk i okazało się, że spadł mi już kolejny od 4 lat użytkowania Focusa kapsel ze śruby mocujęcej felgę:/ Po oględzinach okazało się, że palcami zdjąłem już prawie wszystkie kapsle, tak że zostało mi ich łącznie 6 na śrubach. Będę musiał się ratować przyklejeniem kapsli na silikonie. Powiedzcie czy u was też tak spadają te tandetne nakładki ? Może jakaś akcja serwisowa jakby zebrało się więcej osób Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mi w serwisie dwa lata temu odmówili wymiany tego na gwarancji, uzasadniając że to wina odkręcania śrub kluczem udarowym...

majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 06:22   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Witam

Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem
Do felg aluminiowych ford są specjalne nakretki ale w dwóch odmianach
- przelotowe
- nie przelotowe = kryte
Ja miałem te nie przelotowe i nic mi nie odpadało

pozdrawiam
Arturek

przelotowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


nie przelotowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 14-04-2013 o 06:25
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 07:27   #3
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

mi tez odpadly te kapseGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.-jeżdze bez nich-bo szkoda mi kasy na nowe nakretki o ktorych pisze arturek,stare nakretki maznelem srebra farba zeby tak sie nie rzucalo w oczy i jest okej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 10:24   #4
majster354
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: Toruń
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 benzyna, 100 koni
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Nie wiem czy dobrze Cie rozumiem
Do felg aluminiowych ford są specjalne nakretki ale w dwóch odmianach
- przelotowe
- nie przelotowe = kryte
Ja miałem te nie przelotowe i nic mi nie odpadało

pozdrawiam
Arturek

przelotowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


nie przelotowe
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ja mam te nieprzelotowe-kryte. Moje śruby różnią się od tych nieprzelotowych, które pokazałeś na zdjęciu tym że stożek dociskowy w moich śrubach stanowi jedną całość ze śrubą. Być może demonstrowane przez Ciebie wykonanie ma też lepiej zamontowany ten kapsel.
majster354 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 12:24   #5
danielsan51
ford::advanced
 
Avatar danielsan51
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 18-08-2011
Skąd: Ostróda
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 289
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

moze wcale nie maja kapselka(jak kupywalem nakretki do felg stalowych to kupilem jedna do alufelg i byla bez kapselka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.chyba ma taka [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a tu sa z kapslami [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez danielsan51 ; 14-04-2013 o 12:27
danielsan51 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 13:51   #6
Lechugr
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK3 FL ST-Line
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 86
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Cytat:
Napisał majster354 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi w serwisie dwa lata temu odmówili wymiany tego na gwarancji, uzasadniając że to wina odkręcania śrub kluczem udarowym...
poniekąd słusznie bo jest to rzeczywista przyczyna obluzowania i w konsekwencji oddzielenia się kapselka. Sam musiałem kupić nową nakrętkę - na szczęście jedną. M.in dlatego wolę wymieniać koła sam niż zlecać to serwisom które stawiają tylko na wydajność i jak najszybszą obsługę klienta - czyli używają kluczy udarowych czasem nawet do dokręcania ostatecznego (zamiast klucza dynamometrycznego)
Lechugr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 20:26   #7
chudyyy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2012
Skąd: Warszawa
Model: Toyota Camry
Silnik: 2.5 Hybrid 218KM
Rocznik: 2021
Postów: 43
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

do felgo strukturalnych mialem oryginalne nakretki M12x1,5 z kapslami na klucz 19cali, ale jak zgubilem polowe kapselkow to juz kluczem 19cali nakretek sie nie dalo odkrecic, tylko nasadka 18cali, kupilem nakretki do stalowek na klucz 19cali i po klopocie - nie musze miec drugiego klucza do kol ;-)
chudyyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 08:14   #8
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Panowie jak już jest mowa o nakrętkach to poradzcie co wybrać:

oryginalne z nie pewnego źrodła: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

czy może coś pewniejszego?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Felgi oryginalne. Dostałem w komplecie takie bez stożka ruchomego i chce wymienić na ruchome.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 10:04   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Cytat:
Napisał Grinch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy może coś pewniejszego?
...
Twoje pytanie można przełożyć na polski tak: "czy kupić gorsze i droższe czy może lepsze i tańsze?".
Moim zdaniem brak w tym logiki! Jeśli te drugie są tańsze i w dodatku na oko widać, iż są to oryginalne nakrętki z zabezpieczeniem przeciw zapieczeniu (ruchomy stożek) oraz mają główkę bez tzw. "kapsla" - to nad czym się tu zastanawiać?
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2013, 10:40   #10
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: kapsle śrub felg

Miałem tylko jedną wątpliwość. Mianowicie oryginalne nakrętki forda będą idealnie pasować do gniazda felgi. Dlatego zastanawiałem się nad tymi pierwszymi. Ale jeśli nikt nie ma wątpliwości co do pasowania tych nakrętek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to się na nie zdecyduje.
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.