Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-05-2014, 04:23   #141
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

No niestety i mnie to spotkało :< Ford Fusion, 1.4l 2003r benzyna. Jednak mnie się to przytrafiło na prostej drodze, w trakcie "jazdy" (jechałem ok. 30km/h). Pierwsze huk, później odpadł pierwszy zwój a reszta wsparła się na kolumnie. W żadną dziurę nie wjechałem.

Wiele osób zrzuca winę na łożysko. U mnie jednak łożysko w tym kole (pękła lewa przednia sprężyna) było wymieniane.. 2tyg temu w serwisie przy okazji wymiany drążka kierowniczego. Ogólnie w tym miesiącu fuzja juz 3 raz w serwisie ląduje -.-

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 16:19   #142
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał k4mil32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jednak łożysko w tym kole
Ale nie chodzi o łożysko w kole, tylko w górnym mocowaniu kolumny zawieszenia.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2014, 20:55   #143
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Tak racja, wybacz za mój błąd.

BTW Mechanik który zajmuje się naprawą powiedział mi dokładnie to samo co @romekw
Ściekająca między innymi z podszybia woda gromadzi się w kielichu i powoduje korozję elementów takich jak śruby, łożysko co w konsekwencji prowadzi do osłabienia, nadwyrężenia całej kolumny i pękania sprężyn. Głównie na ostatnim zwoju gdyż tam w przypadku np. skrętu działa największa siła. Dlatego sprężyny lubią pękać po postoju na deszczu lub zaraz po ruszeniu i skręcie. Zardzewiałe, zapieczone wręcz elementy stawiają opór, uszkodzone łożysko stawia opór, kolumna się odgina, osłabiona sprężyna strzela. Jak dla mnie tak to wygląda.
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2014, 16:39   #144
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Mnie też dotknął problem pękających sprężyn. Również nie do końca wierzyłem, że może się to stać. Lewa sprężyna pękła podczas ruszania po ośmiogodzinnym postoju. Na szczęście ułamało się jedynie pół zwoju, raczej górnego. Dałem jeszcze radę przejechać 15 km do mechanika. Okazało się, że sprężyna pękła częściowo już dawniej - tak jak opisywał jeden z przedmówców - około 75-80% procent przekroju było skorodowane. Wcześniej podczas jazdy nie dało się odczuć, że coś jest nie tak. Przebieg 100 800 km, auto z kwietnia 2005.

Ostatnio edytowane przez rfx ; 07-06-2014 o 17:27
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 14:27   #145
kszesz
ford::average
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 19-03-2006
Skąd: Warszawa
Model: Fusion
Silnik: 1.4 B
Rocznik: 2007
Postów: 138
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Trzasnęła i u mnie prawa strona dolny zwój przebieg 90kkm Fusion 1.4B 2007.
Dodatkowo obrdzewiały śruby amortyzatorów tak, że nie warto ryzykować ich zakładania więc wymiana całym kompletem.
__________________
Pzdr kszesz
"Witaj w krainie, gdzie obcy zginie"-A.Pilipiuk
kszesz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 19:25   #146
vatazhka
ford::beginner
 
Avatar vatazhka
 
Zarejestrowany: 19-09-2012
Model: Fusion 2002
Silnik: 1.4L Duratec 16V EFI DOHC
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie

U mnie padł lewy przód, kontrola kilka miesięcy wcześniej nie wykazała żadnych wżerów. Walnęła mi po dłuższym postoju w garażu podziemnym, więc efekt nagłej zmiany temperatury jest wykluczony. Przebieg - około 85 tys. km.
vatazhka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 19:39   #147
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Czytałem, że zdarzyło się komuś, że sprężyna pękła w czasie jazdy, jak bardzo gwałtowny jest moment pęknięcia? chodzi o szarpnięcie autem, zmiana toru jazdy itd... Jakie mogą być skutki pęknięcia przy prędkość autostradowej?

We wcześniejszych autach też miałem raz czy dwa taki przypadek, jedyny objaw to stukanie po dziurach.
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 23:38   #148
k4mil32
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2014
Model: Ford fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2003
Postów: 24
Domyślnie

Mnie pękła w trakcie jazdy. Prędkość 30/40 km/h. Objawy? Ogromny huk, delikatne obniżenie auta po stronie pęknięcia. Natomiast nie odczułem gorszych właściwości jezdnych. Tor jazdy się nie zmienił.
Natomiast jest to ogromnie niebezpieczne jeśli sprężyna pęka i kawałek odpada (ja tak miałem). Jest prawdopodobieństwo że odłamek udezy w tylnie koło i przebije oponę. Ja jechałem wolno i na szczęście kawałek przeleciał pomiędzy. Ale niedaj Boże komuś przy 140 na autostradzie się to stanie... Dziw ze Ford nie zastosował żadnej akcji serwisowej/naprawczej.
k4mil32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 19:43   #149
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Jedno pęknięcie na parkingu, nic szczególnego. Musiałem przejechać 300 km i jakoś przejechałem.

Drugie przy 40-50 km/h. Huk. Gwałtowne zarycie w nawierzchnię i brak możliwości dalszej jazdy.

Ostatnio edytowane przez Skolmi ; 28-07-2014 o 19:57
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2014, 12:07   #150
fofu04
ford::average
 
Avatar fofu04
 
Imię: sławek
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Opole
Model: Ford Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 71
Wink Odp: Ogłoszenie - Pękają przednie sprężyny

Cytat:
Napisał k4mil32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak racja, wybacz za mój błąd.

BTW Mechanik który zajmuje się naprawą powiedział mi dokładnie to samo co @romekw
Ściekająca między innymi z podszybia woda gromadzi się w kielichu i powoduje korozję elementów takich jak śruby, łożysko co w konsekwencji prowadzi do osłabienia, nadwyrężenia całej kolumny i pękania sprężyn. Głównie na ostatnim zwoju gdyż tam w przypadku np. skrętu działa największa siła. Dlatego sprężyny lubią pękać po postoju na deszczu lub zaraz po ruszeniu i skręcie. Zardzewiałe, zapieczone wręcz elementy stawiają opór, uszkodzone łożysko stawia opór, kolumna się odgina, osłabiona sprężyna strzela. Jak dla mnie tak to wygląda.
Mnie też dotknęła ta usterka /pisałem o tym wcześniej/.Po wymianie napakowałem do kielicha smaru i przykryłem to wszystko gumowymi zatyczkami .Mam nadzieję że woda mi nie grozi,a co za tym idzie zatarcie łożyska -tego od McPersona a nie koła.
fofu04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , fusion amortyzatory , fusion sprężyny , sprężyna , zawieszenie przód



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.