Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2021, 10:36   #1
TomekMondeo
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-12-2021
Skąd: Luzino
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Znikająca komunikacja ze sterownikiem skrzyni Powershift odcina możliwość jazdy

Witam.

Na wstępie chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy.
Przetrzepałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem, ale nie znalazłem takiego samego przypadku, jeżeli się znajdzie to przepraszam, robiłem co mogłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Od półtorej roku jestem właścicielem Forda Mondeo MK4 2.0TDCI 140KM (chipowany na 163KM) ze skrzynią Powershift, końcówka roku 2012, wyjechał na drogi w 2013, obecnie 143 tys. przebiegu. Historię samochodu znam niemal od początku bo kupiłem od znajomych, którzy mieli go od 2014 roku.

A teraz opis problemu:
około 2 tygodnie temu pierwszy raz zdarzyło się, że autko jakby przeskoczyło na neutral na kilka sekund podczas jazdy, obroty poszły w górę bo trzymałem gaz a samochód zaczął zwalniać ale po chwili wskoczyło z powrotem. Gdy zakończyłem jazdę bo dotarłem do celu i ponownie odpalałem samochód to pojawił się komunikat o słabym akumulatorze i zaraz po nim o usterce silnika, w czasie jazdy znowu zaczął wywalać biegi na kilka sekund i tak w kółko.
Myślałem, że chodzi o akumulator więc go podładowałem i w sumie przez kilka dnia jeździłem normalnie, jednak potem problem wrócił mimo dobrego stanu akumulatora, znowu kontrolka usterka silnika i znowu co kilka sekund napęd działał a za chwilę nie, na wyświetlaczu jednak ciągle prawidłowo było D.
Podłączyliśmy samochód pod komputer i okazało się, że znika połączenie ze sterownikiem skrzyni biegów przez co następuje jej odcięcie i samochód zachowuje się tak jakby był na neutralu mimo że ma wrzucony drive.
Czasem połączenie jest przez kilka minut, wtedy sterownik skrzyni biegów nie wykazuje żadnych problemów, potem znowu połączenie z nim znika na kilka sekund i tak w kółko. Usterka silnika wyskakuje, ponieważ pozostałe sterowniki w samochodzie wykazują błąd utraty komunikacji właśnie ze sterownikiem skrzyni, tak jakby się wyłączał. Napięcie w aku w momencie znikania sterownika było prawidłowe.
Obecnie jazda jest praktycznie nie możliwa bo za każdym razem połączenie znika co kilka sekund.

Czy macie pomysł co może być problemem? czy to problem ze skrzynią czy sterownikiem czy może elektryka?
Czy do sterownika w moim modelu można się dostać bez demontażu skrzyni i jeżeli to sterownik to na jakie koszty się przygotować? (chociaż jak jest połączenie to działa normalnie, nigdy nie wyskoczył żaden błąd skrzyni)

TomekMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 21:38   #2
TomekMondeo
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 18-12-2021
Skąd: Luzino
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Znikająca komunikacja ze sterownikiem skrzyni Powershift odcina możliwość jazdy

Podbijam temat, nikt nie ma pomysłu?
Dodam, że od jakiegoś czasu przy wciskaniu gazu słychać pojedynczy stuk pod podłogą, nie wiem czy to ma jakiś związek. Dodatkowo wyskakuje błąd funkcja ruszania pod góre niedostępna ale to pewnie następstwo braku połączenia ze sterownikiem skrzyni.
TomekMondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.