Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2010, 12:11   #31
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Witam!
Troszkę odkopuję temat, ale po co zakładać nowy?

Otóż mam problem wiadomo jaki. Spalanie. Na trasie komputer pokazuje mi ok 4-4,5l/100km i z obliczeń czysto matematycznych wychodzi mi, że pali ok 4.5-5l/100km, więc idealnie. Natomiast problem zaczyna się w mieście...Poznań=wieczne korki. Niby komputer pokazuje średnie spalanie ok 5.5-6l/100km to jednak znów z obliczeń czysto matematycznych wychodzi więcej...jednak nie tak jak miało to miejsce przy pozamiejskiej jeździe. Spalanie według kalkulatora wynosi ok 10l/100k więc o 100% więcej niż komputer pokazuje.
Żeby sprawdzić czy nie jest to wina DPF-a zatankowałem auto, wyzerowałem licznik i w trase pojechałem...znów 4-4.5l/100km(kalkulator pokazał 5l/100km), no i żeby było sprawiedliwie z powrotem w korki się udałem no i wynik taki sam jak wcześniej czyli komputer 5.5-6l/100km, a kalkulator(i wskazówka poziomu paliwa;D) 10l/100km.

Dodam, że miasto to przeważnie ok 5-10km odcinki(ale częste) więc silnik nawet się porządnie nie rozgrzeje. No i moc silnika to 90KM-na trase idealne;D

Czego to może być wina? Bo przecież auto nie powinno palić 2x więcej ropy w mieście niż w trasie. No i dlaczego komputer mnie tak "okłamuje"?

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam
Corleon


P.S- jedno pytanie spoza tematu-chyba trochę głupie, ale^^. Wiecie może jak się nazywa funkcja wycieraczek, która powoduje, że w położeniu drugim podczas postoju raz na jakiś czas wycierają szybę, a podczas jazdy automatycznie przyspieszają?

__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<

Ostatnio edytowane przez Corleon ; 29-09-2010 o 12:16
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 15:22   #32
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

RANY.po co wam takie samochody.?
mój pali w miescie 7.5l a na trasie 6l i to jest i tak dobry wynik.
jazda na trasie 90km i po miescie 60km na piatym biegu to nie dla mnie.szkoda silnika.wasze rekordy spalania i tak nic nie dadza jak pójdzie dwumasa i turbo,erg itd....wtedy zacznie się płacz i narzekanie jakie to fordy są do d..y. i dlaczego sie psują.
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 16:28   #33
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na trasie komputer pokazuje mi ok 4-4,5l/100km i z obliczeń czysto matematycznych wychodzi mi, że pali ok 4.5-5l/100km, więc idealnie.
jazda emeryta ??
bo nie przekonasz nas, ze to spalanie przy 120 -130 ....

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spalanie według kalkulatora wynosi ok 10l/100k
moim zdaniem masz coś nie tak z autem....

moje poprzednie auta nie chciały przekroczyć 7 w mieście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i to silnik 2.0 i 1.8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:06   #34
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jazda emeryta ??
bo nie przekonasz nas, ze to spalanie przy 120 -130 ....
moim zdaniem masz coś nie tak z autem....
tras nie robię na autostradach tylko zmuszony jestem jeździć po niskiej jakości drogami gdzie szybciej jak 110 przez parę kilometrów nie pojadę, mijam wiele miejscowości(wtedy max 60-70km/h), a tak to przeważnie to 90-100km/h (szybciej jeżdżą po tych drogach tylko samobójcy). Wtedy spalanie pokazuje mi te 4-4.5l. W cyklu mieszanym, gdzie ok 70% trasa, 30% miasto(korki) spalanie kalkulatorowe to ok 6l...więc w normie. Na dodatek raz na jakiś czas przepalam dpf, czyli 4 bieg i te 110-120 jadę przez 5-10km.

Przeraża mnie jedynie cykl tylko miejski, gdzie te 10l jednak mi pali...no może ok 9l. No i w mieście staram się jeździć oszczędnie bo wiadomo, że zimnego silnika katować nie można więc przy ok 2200obr/min zmiana na wyższy bieg i poniżej 1400 staram się nie schodzić.

Corbetti. napisałeś jeszcze, że Twoje poprzednie auta w mieście nie przekraczały 7l. Ale 7l według kompa, czy "kalkulatora"??

I co może być nie tak z autem, że tyle pali? TYLKO w mieście? Bo na trasie przy normalnej nieszaleńczej jeździe wynik przecież jest normalny(a nie powinien gdyby auto się sypało:/). A może ten samochód(mój) tak ma, że tyle żłopie?
Powoli zaczyna brakować mi sił, bo kupowałem diesla by trochę zaoszczędzić, a tu się okazuje, że poprzednie auto sławne Daewoo lanos 1.5 16V 100KM paliło mniej BENZYNY w mieście.

Cytat:
Napisał abercrombie1974 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jazda na trasie 90km i po miescie 60km na piatym biegu to nie dla mnie
nikt nie mówił, że ktoś jeździ na 5 biegu 60km/h....
a na trasie jazda 90km/h na 5 to chyba normalne...bo nie każdy kupuje auto by się z innymi ścigać...i focus nie jest z resztą autem do wyścigów...więc nie wiem po co ty go kupiłeś

i EGR...a nie erg. Na dodatek dwumasa niby od czego ma paść? od częstej zmiany przełożeń, od jeżdżenia na niskich obrotach? bo już sam nie wiem co chciałeś przez to powiedzieć.
Zastanów się co piszesz bo naprawdę brak mi słów na takich jak ty.
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 05-10-2010 o 03:33 Powód: Regulamin pkt 21
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:37   #35
Szejk.Ahmed
ford::advanced
 
Avatar Szejk.Ahmed
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: SZCZECIN
Model: T
Silnik: Najlepszy
Rocznik: 2016
Postów: 310
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

czytaj dobrze.
90km na trasie
60km na mieście i 5 bieg
to twoim zdaniem nie jest zarzynanie silnika i podzespołów.
jak chcesz to tak jezdzij ale potem nie płacz że masz zapieczone kierowniczki w turbinie i zapchany zawór EGR.
Szejk.Ahmed jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:44   #36
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na dodatek raz na jakiś czas przepalam dpf, czyli 4 bieg i te 110-120 jadę przez 5-10km.
a nie lepiej przegonić go po prostu na poszczególnych biegach do 4000obr ??
bo na 4 biegu sypać 120 przez 5 10 km to trochę nie bardzo (głośno)...

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
te 10l jednak mi pali...no może ok 9l.
Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przy ok 2200obr/min zmiana na wyższy bieg i poniżej 1400
i moim zdaniem tu jest przyczyna... zbyt szybkie zmiany biegów ....
a w dół to ja nie schodzę poniżej 1800.... bo poniżej to tylko męczarnia dla auta....

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
według kompa, czy "kalkulatora"??
wg mojego liczenia.... kompa nie miałem i mieć nie muszę....
spalanie licze od tankowania do tankowania i to sporadycznie.. .wiem że moje auto pali od 6,5 do 7,2 i wystarczy mi ta wiedza .... a ile pali w danej chwili wg kompa ?? a na co mi to wiedzieć ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a dieselka wbrew pozorom trzeba przegonić..... bo może masz zapchany kat ??
czyli na spokojnie 3000 - 3500obr na 2, 3 i 4 biegu mu nie zaszkodzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ....

taki trochę śmieszny przykład ale sensowny:
wykonuj jakieś "zadanie" i oddychaj przy tym na "pół wdechu"... szybko się zmęczysz bo... będziesz niedotleniony
a potem zrób to samo oddychając... na maxa czyli głębokie wdechy.... wytrzymasz dłużej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 05-10-2010 o 03:36
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:55   #37
luke79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-08-2010
Skąd: Jędrzejów
Model: FOCUS Mk2
Silnik: 1,6 TDCI 109
Rocznik: 2005
Postów: 26
Post Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Moja foczka 109KM z DPF pali srednio 5,5L a na trasie 4 do 4,5. Jest dobrze chociaz tez slyszalem opowiesci o 3,5- trasa i to w 1.8 tdci. A gdzies na forum ktos kiedys pisal o spalaniu na postoju. Jak to sprawdzic bo u mnie na postoju po resecie pokazuje 99,9 ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luke79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:59   #38
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie

obszerna wypowiedź Corbetti...więc po koleiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a nie lepiej przegonić go po prostu na poszczególnych biegach do 4000obr ??
bo na 4 biegu sypać 120 przez 5 10 km to trochę nie bardzo (głośno)...
głośno jak głośno..zawsze można radyjko odpalićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do tych 4tys. To dobijać do tych obrotów i od razu zmiana? i czy w mieście tak też można go "przegonić"- załóżmy 1,2,3 bieg do 4tysi. na jakiejś prostej?


Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i moim zdaniem tu jest przyczyna... zbyt szybkie zmiany biegów ....
a w dół to ja nie schodzę poniżej 1800.... bo poniżej to tylko męczarnia dla auta....
to nawet nie wiedziałem, że za niskie obroty=większe spalanie. Ale kurczę, boję się tak na zimnym go kręcić. No, ale dobra, od jutra sprawdzę jakie będzie spalanie przy zmianie biegów przy ok 2.7-3tys. obr/min.



Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli na spokojnie 3000 - 3500obr na 2, 3 i 4 biegu mu nie zaszkodzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ....
...byle by spalanie było mniejsze;D


Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem... jakie masz obroty przy tym "układzie" ??
bo pewnie coś koło 2000 lub nawet mniej czyli lekko męczące dla auta - zwłaszcza na piątce która jest słabym biegiem....
nom...coś koło 2000. Ale 5 wrzucam tylko wtedy gdy wiem, że bedę dłużej utrzymywał tą prędkość. Wiadomo, że do wyprzedzania się to nie nadaje. Ja korzystam z 5 biegu jak ludzie w autach z 6 które w takie skrzynie są wyposażone.

I dziękować za te informacjęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postaram się jakoś przystosować do zmiany przełożeń przy wyższych obrotachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Cytat:
Napisał luke79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A gdzies na forum ktos kiedys pisal o spalaniu na postoju. Jak to sprawdzic bo u mnie na postoju po resecie pokazuje 99,9 ?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
musisz mieć spalanie chwilowe, a z tego co wiem to foki chyba takowego nie posiadają..tylko średnie niestety. No i 99.9l/100km przy resecie i podczas stania to normalne;D
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 05-10-2010 o 03:38 Powód: Regulamin pkt 21
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 20:28   #39
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał luke79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a na trasie 4 do 4,5. Jest dobrze
na prawdę ?? ludzie.... wy wierzycie w to co piszecie ?? silnik 1.6, spora masa foki i "tylko" takie spalanie ? bez jaj.... tyle to pali yaris 1.4 D4D z 6 biegową skrzynią który jest mniejszy i lżejszy a przy tym bardziej opływowy od fokusa...
no dobra... ok... jeździcie przepisowo do 90kmh....
obiecuję, że się nie czepiam więcej - nawet jak ktoś napisze, ze mu pali 3....

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To dobijać do tych obrotów i od razu zmiana? i czy w mieście tak też można go "przegonić"- załóżmy 1,2,3 bieg do 4tysi. na jakiejś prostej?
tak i tak... no poza 1.. bo to dziwnie wygląda start na 1 do czerwonego pola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale kurczę, boję się tak na zimnym go kręcić
jak robisz to spokojnie to nie ma problemu... tak powiedzmy na pół gazu żeby się spokojnie rozpędzić ale jak mu będziesz wciskał buta w podłogę to już nie ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Corleon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Postaram się jakoś przystosować do zmiany przełożeń przy wyższych obrotach
przede wszystkim się nie bać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja na spokojnie jeżdże 2200 - 2500, normalnie 2500 -3000
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 20:37   #40
Corleon
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI (115KM)
Rocznik: 2011(rej w 2012)
Postów: 77
Domyślnie Odp: Witam. ile powinien palic 1.6 tdci 109 km

Cytat:
Napisał Cobretti Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przede wszystkim się nie bać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja na spokojnie jeżdże 2200 - 2500, normalnie 2500 -3000
dobra...od jutra(bo dzisiaj już jeździć nie będę) jeżdżę Twoim stylem. Mam nadzieję, że spalanie spadnie...chociaż do 7-8litrów bo to zawsze coś przy mojej intensywności jeżdżenia^^
__________________
Moja Foczka >>> http://www.voila.pl/247/4vo4m <<<
Corleon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.