Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2011, 21:32   #11
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Sztanga nie powiem żeby chodziła lekko, stawia opór ale można nią poruszać dwoma palcami.
Jak by dało rade załatwić schemat przewodów podciśnienia (przy jednym elektrozaworze bo wszędzie są tylko schematy z osobnym zaworem dla egr, a ja musze mieć egr połączony z serwem) to przynajmniej wiedziałbym czy mam wszystko prawidłowo podłączone.


Ostatnio edytowane przez alienn ; 01-02-2011 o 21:38
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:39   #12
piotrek.piw
ford::beginner
 
Avatar piotrek.piw
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Bradford UK
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCI 115
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

W takim razie na pewno nie turbina. podobno wcześniej wymieniałeś vacum pompe, wiec tylko zapytam jak z podcisnieniem zasysa dobrze, może przewody odwrotnie popodłączane. sprawdź jeszcze raz EGR jakakolwiek nie szczelność, nawet minimalna będzie powodować brak mocy
piotrek.piw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:42   #13
marko37
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Morąg
Model: sedan (Trend)
Silnik: 2.0 TDDI+box V-Tech
Rocznik: 1 marzec 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

1. serwo
2. turbina
3. egr
4. filtr
marko37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:48   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,989
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Cytat:
Napisał alienn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś jeszcze raz przyjżałem się pracy dzwigienki od łopatek. Na odpalonym silniku odłączam podciśnienie i dzwigienka sprawnym płynnym ruchem wędruje w dół, podłączam podciśnienie z powrotem i nic-zostaje na dole.
Układ podciśnieniowy (elektrozawór, sterowanie nim, grucha) widać, że pracują prawidłowo, skoro po zdjęciu wężyka sztanga wędruje w przeciwne położenie.... Jeżeli po podłączeniu z powrotem przewodu (który przecież cały czas jest na podciśnieniu) grucha nie może ruszyć sztangi - moim zdaniem przycierają się w tym położeniu łopatki. Elektrozawór przy wolnych obrotach nie pracuje impulsowo - jest stale otwarty, podciśnienie na przewodzie nie zanika. Zresztą sprawdź - czy po zdjęciu przewodu z gruchy nadal zasysa powietrze...
Rozumiem, że masz dwa elektrozawory podciśnieniowe - jeden do turbiny i drugi do EGR-a?
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-02-2011 o 21:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:48   #15
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Cytat:
Napisał marko37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. serwo
2. turbina
3. egr
4. filtr
no właśnie tylko, że wyjścia z elektrozaworu są 3 ,a że się tak wyraże odbiorniki 4. Nie mam drugiego elektrozaworu i egr mam na trójniku z serwem. To jak rozumieć podaną przez Piotrek.piw kolejność?
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 21:54   #16
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grucha nie może ruszyć sztangi - moim zdaniem przycierają się w tym położeniu łopatki
No tak ale w takim razie dlaczego jak zgasze silnik i odpale ponownie to sztanga momentalnie jest zassana? Słyszałem też opinie że jak odłącze przy pracującym silniku podciśnienie to silnik przechodzi w tryb awaryjny i dlatego sztanga podnosi się dopiero po ponownym uruchomieniu.
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 22:00   #17
marko37
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Morąg
Model: sedan (Trend)
Silnik: 2.0 TDDI+box V-Tech
Rocznik: 1 marzec 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

mam zdjęcie jak to powinno wyglądać w praktyce.podaj maila to ci wyślę zdjęcie.Osobiście tez mialem problem z tym zaworem ale mam podłączone ta żepod pierwsze wyjście mam podłączony trójnik i podcisnienienidzie z jednego wyjścia na turbo i serwo.Erg mam zaślepiony ale przewód jest do niego podłączony a te wolne wyjście mam zaślepione.u mnie turbo działa jak nalezy
marko37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 22:05   #18
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,989
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Cytat:
Napisał alienn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słyszałem też opinie że jak odłącze przy pracującym silniku podciśnienie to silnik przechodzi w tryb awaryjny i dlatego sztanga podnosi się dopiero po ponownym uruchomieniu.
Nie na wolnych obrotach, trzeba zdrowo depnąć w czasie jazdy. Zresztą zapaliłaby się sprężynka. Przepływka musi zasygnalizować przeładowanie silnika - nie będzie tego na wolnych obrotach, tylko powyżej tych, kiedy przestawia się kierownica turbiny...

Jeżeli masz jeden zawór, to zmienia to postać rzeczy - może być tak, że odłączenie turbiny likwiduje podciśnienie na EGR i układ głupieje (masz czujnik na EGR?) Ale ja tu wymiękam, nie znam takiego układu...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 22:22   #19
alienn
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-01-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo GHIA Kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą zapaliłaby się sprężynka. Przepływka musi zasygnalizować przeładowanie silnika
Sprężynka jeszcze nigdy w życiu mi się nie zapaliła więc też nie wiem czy ktoś w układzie wcześniej nie majstrował, a przepływomierza u mnie nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
alienn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 22:32   #20
marko37
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Morąg
Model: sedan (Trend)
Silnik: 2.0 TDDI+box V-Tech
Rocznik: 1 marzec 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: wielka turbodziura przy podłaczonym EGR

jeżeli masz zmienna geometrię to musisz mieć przepływomierz.
marko37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.