Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2015, 08:06   #11
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak żebym wiedząc np. że będę wychodził z domu
Możesz zaprogramować na zegarze w kabinie godzinę włączenia i wyłączenia pieca, natomiast pilota można dołożyć, lecz najprawdopodobniej sam tego nie dokonasz. Odwiedź zakład lub osoby, które się tym zajmują. Koszt w granicach kilku stówek


Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 06-12-2015 o 11:47
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2015, 22:26   #12
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz zaprogramować na zegarze w kabinie godzinę włączenia i wyłączenia pieca, natomiast pilota można dołożyć, lecz najprawdopodobniej sam tego nie dokonasz. Odwiedź zakład lub osoby, które się tym zajmują. Koszt w granicach kilku stówek
No to że można zaprogramować to wiem, tyle że ja nie mogę z góry przewidzieć o której jutro wyjdę.
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 06:47   #13
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
natomiast pilota można dołożyć, lecz najprawdopodobniej sam tego nie dokonasz. Odwiedź zakład lub osoby, które się tym zajmują. Koszt w granicach kilku stówek
nie oceniamy książki po okładce;] postaram się wrzucić opis zaprogramowania webasto z pilota krok po kroku.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2015, 09:20   #14
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał bksfuo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie oceniamy książki po okładce;] postaram się wrzucić opis zaprogramowania webasto z pilota krok po kroku.
Dziękuję za wiarę we mnie, z wykształcenia jestem elektrykiem/elektronikiem więc może tragedii nie będzie skoro jest to wykonalne, a bardziej będzie to sprawa chęci lub czasu, bo i z jednym i drugim to u mnie różnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 09:38   #15
august200
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Suwałki
Model: Transit/Mondeo
Silnik: 2.4tddi/2.0tdci
Rocznik: 2000/2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

W tym roku za późno sie obejrzałem ale przed następna zimna trzeba sie uzbroić w webasto przeglądnąłem pobieżnie allegro i znalazłem kilka aukci np to urządzenie działa tylko podczas pracy silnika ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A to urządzenie jest w pełni nie zależne czyli nastawiam godzinę o której ma sie uruchomić po ok 30min płyn chłodniczy mam wstępnie nagrzany co skutkuje łatwiejszym rozruchem ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ile warsztat który takie rzeczy montuje może wziasc za montaż używanego ogrzewania ?
august200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 09:55   #16
heavy 100S
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-08-2012
Skąd: RZ
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 158
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Za to u mnie okazało się że webasto nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ktoś o tym wiedział bo z jakiegoś powodu jest całkiem odłączone od zasilania paliwa a przewody z płynem chłodniczym są złączone na ostro poza webasto.
Przy kupnie tak się skupiłem na szukaniu rdzy że nawet na to nie zwróciłem uwagi.
Ale co ciekawe na sterowniku godzinę wyświetla.
heavy 100S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 10:37   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał august200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
znalazłem kilka aukci np to urządzenie działa tylko podczas pracy silnika ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Nie, można włączyć przed rozruchem i zaczekać na ciepły start.
Cytat:
Napisał august200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile warsztat który takie rzeczy montuje może wziasc za montaż używanego ogrzewania ?
Pytanie za 5 pkt.
Trzeba się dogadać, ale ważniejszą sprawą jest, by robił to doświadczony zakład specjalizujący się w niezależnych ogrzewaniach. Przy źle zamontowanym ogrzewaniu można spalić auto - znam taki przypadek.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2016, 19:46   #18
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,380
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał august200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym roku za późno sie obejrzałem ale przed następna zimna trzeba sie uzbroić w webasto przeglądnąłem pobieżnie allegro i znalazłem kilka aukci np to urządzenie działa tylko podczas pracy silnika ?
Mysle, ze lepiej jest zakupić taki piec w zakładzie gdzie od razu zamontują.
W razie problemów unikniesz przepychanek reklamacyjnych miedzy sprzedawcą a zakładem montującym.
Wbrew pozorom takich firm jest mnóstwo. Warto rozglądać sie wiosną bądź latem, teraz mają pełne rece roboty .
T
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2016, 14:04   #19
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Cytat:
Napisał heavy 100S Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za to u mnie okazało się że webasto nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I ktoś o tym wiedział bo z jakiegoś powodu jest całkiem odłączone od zasilania paliwa a przewody z płynem chłodniczym są złączone na ostro poza webasto.
Przy kupnie tak się skupiłem na szukaniu rdzy że nawet na to nie zwróciłem uwagi.
Ale co ciekawe na sterowniku godzinę wyświetla.
Wiesz kolego jak odłączę swoje to Ci powiem dlaczego. Nie jestem pewien czy to tego wina, ale ubywa mi sporo płynu chłodniczego. Też mam niesprawne zepsuło się kiedyś i wyszło na + bo auto paliło mi w mrozach do 2 litrów więcej.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 12:40   #20
tadek55
ford::advanced
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 13-04-2009
Skąd: Nowy Sącz
Model: Transit + Transit Custom
Silnik: 2,0 TDDI + 2,2 TDCI
Rocznik: 2006 + 2014
Postów: 222
Domyślnie Odp: webasto "suche" ?

Witam, zamontowali mi w aso webasto suche w kabinie, trochę wiedzy zaczerpnelem czytając wasze posty,ale mam jedno pytanie ile pali oleju napędowego na godzinę. Pozdrawiam.
tadek55 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.