Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2020, 21:09   #1
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie 2.4 115 wyje most

Witam ponownie forumowiczów mój stary transit mk6 pojechał do afryki w kontenerze (zamiast na złom) i po jakimś czasie stałem sie znowu właścicielem transita jednak mk7 wysoki i dłuższy.

Teraz główne pytanie mamy wersję 2008 2.4 115 6bieg napęd tył koła pojedyncze przebieg 160k km oryginalny nie kręcony anglik po firmie energetycznej, fajny stan blachy i podwozia

wyje most przy dodawaniu gazu, czy ktoś może już taki most remontował, z tego co rozmawiałem z mechanikiem najprawdopodobniej na małym wałku poszło łożysko i odsuwa sie on od dyfra pod obciążeniem

na razie nie mam czasu się za to zabrać jednak trzeba będzie ogarnąć

krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 21:50   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.4 115 wyje most

Wątpię, by ktoś z forumowiczów to robił, bo w zasadzie do takiej operacji wymagane jest posiadanie podkładek regulacyjnych wkładanych między pierścień łożyska i płaszczyznę koła atakującego.
Operacja obarczone jest ryzykiem, że zostawiając stare podkładki nie zapewnimy poprawnej współpracy kół zębatych, ale też nie wiemy, czy zęby nie wypracowały się wadliwie podczas jazdy z wyjącym mostem i naprawa może nie pomóc.

Czy mechanik postawił diagnozę na podstawie tego, że stwierdził luz osiowy wałka atakującego?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 19:35   #3
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2.4 115 wyje most

Dzięki za odp Wojtek, ja pracuję jako mechanik ponad pól roku a gościu z którym gadałem ma ponad 20 lat we własnym warsztacie przerobione, ja osobiście naprawiałem tylko 2 skrzynie biegów i bardziej chodziło mi o to czy łatwo jest wybić bieżnie czy jest dobre podejście czy trzeba tam trochę powalczyć, wiadomo jak tryby będą wyrobione to łożyska nic nie pomogą, luz łatwo sprawdzić prostym przyrządem a czy tryb dobrze idzie sprawdzamy farbką

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podrzucę parę fotek i sprawozdanie jak tam się już właduje w ten most Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2020, 23:12   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: 2.4 115 wyje most

Ja robiłem inny most, w którym cała główka dyfra z wałkiem atakującym jest wyjmowana z obudowy dyfra. U ciebie także wpierw wyjmujesz półosie, ale potem odkręcasz obejmy łożysk koszyka satelitów i wyjmujesz sam koszyk z kołem talerzowym i łożyskami. Teraz, po odkręceniu flanszy na wałku atakującym, możesz wyjechać z wałkiem atakującym z obudowy dyfra. Mając odpowiedniej długości wybijak usuniesz bieżnie łożysk z obudowy wałka raczej bez problemu, bo bieżna wyraźnie wystaje kilka mm nad uskok podtoczenia.
Myślę, że większy problem będziesz miał z wciśnięciem nowych bieżni, zwłaszcza tej od strony koszyka satelitów, trzeba sobie pomóc jakimś narzędziem, dzięki któremu wbijana bieżnia będzie przyłożona do otworu w odpowiedniej pozycji (nie będzie przekaszać się). Ja bym poszukał odcinka rury o odpowiedniej średnicy i długości...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-02-2020 o 23:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2020, 20:01   #5
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2.4 115 wyje most

Dzieki Wojtek, mam taki zestaw do prasowania lozysk na gwint, mam też dostęp do prasy hydraulicznej

Próbuje załatwić łożyska po numerze vin jutro będę dzwonił do firmy co nam załatwiała do skrzyń łożyska

4 łożyska
nakrętka do wałka
3 uszczelniacze
2 uszczelki na flasze półosi
2 nakrętki półosi

trochę się tego zbierze
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg prasa gwint.jpg (95.3 KB, 15 wyświetleń)
krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2020, 20:13   #6
krzysztof.k
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2018
Model: Trransit MK7
Silnik: 2.4 115
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2.4 115 wyje most

Naprawione, poszły łożyska na dyfrze, obeszło się bez wyciągania wałka atakującego, teraz już cisza, olej na bank nie zmieniany 12 lat
krzysztof.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.