Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2020, 18:11   #11
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuga ma zbiornik siodłowy, wiec są dwie komory, trzeba to miec ujęte w konfiguracji licznika
Cześć Antej. No licznik wkładałem inny od kugi i zero efektów dlatego się nie odzywałem. Też wywalał błąd opisany wyżej.

Mimo, że:
- kompletny pływak w lewej komorze jest wymieniony
- licznik wkładałem inny na sprawdzenie
- to teraz wymienię tą kompletną pompę (mimo, że moja pracuje bez zastrzeżeń tylko ten wskaźnik)

Wiem, że cały czas twierdzisz, że to wina licznika... ale szczerze w to wątpię (tym bardziej, że wyrzuca ten błąd B2879 - usterka pompy strumieniowej pompy paliwa), chociaż moja wiedza w tym temacie jest mocno ograniczona i w żadnym wypadku nie podważam twojej diagnozy.
Nie wiem czy ta wymiana pompy pomoże ale sam jestem w stanie to ogarnąć, więc tym się jeszcze zajmę....

Odezwę się.


Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 19-06-2020 o 18:29
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2020, 10:45   #12
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

A więc wreszcie przyszedł czas, że się zająłem tą wymianę pompy paliwa która jest w zbiorniku.

Jednak tak jak pisałem wcześniej, wymiana okazała się strzałem w dziesiątkę!

Wskazówka paliwa pokazuje idealnie i komputer pokładowy również pokazuje prawidłowe dane o ilości pozostałych kilometrów do stacji. Również już nie wyrzuca komunikatu na liczniku "Fuel computer, Data Error".

Reasumując. Opiszę dokładnie problem poniżej dla przyszłych ludzi, którzy mogą mieć z tym problem.

Objawy:
Wskazówka paliwa prawie cały czas na full, przy końcu paliwa nagle spada na zero i wyrzuca komunikat opisany wcześniej. Zakłamania komputera pokładowego i tak naprawdę nie wiemy nigdy ile mamy paliwa w zbiorniku.

Pseudo mechanicy wywalili mi zbiornik, układ wydechowy aby dostać się do pływaka który jest w lewej komorze twierdząc, że pływak jest uszkodzony.
Po zakupie i wymianie (koszt 430zł) oczywiście efektu żadnego i auto oddane.

Zaprzyjaźniony kolega z forum który ma ogromną wiedzę (Antej) sugerował, że mogą być problemy z licznikiem ale podmieniałem na inny i efektów też nie było.

A wiec zakupiłem oryginalną kompletną pompę paliwa z koszem i pływakiem (są dwa pływaki - jeden w lewej komorze a drugi w prawej przy pompie) za kwotę 85zł!
u mnie nr pompy to 9V419275AB

Wymiana:
Demontaż całej kanapy tylnej (śruby torx i 15-stka) aby dostać się do podłogi.
Zrobienie otworu (rewizji) aby dostać się do niej od góry bez ściągania znowu zbiornika (trzy cięcia).
Odłączenie 2x przewodów paliwowych i wtyczki zasilającej
Przy odkręceniu krążka mocującego pompę w prawej komorze zbiornika (napiszę, że jest ciężko go odkręcić - najlepiej jak 2x osoby jednocześnie płaskimi śrubokrętami, zapierającymi się o te wystające zapadki na tym krążku, delikatnie pukają młotkiem po przeciwnych strona jednocześnie)
Po wyjęciu pompy, trzeba odłączyć 1x wtyczkę zasilającą, 1x rurkę przelewową i 1x wtyczkę paliwową)
Wymieniamy pompę na inną w odwrotnej kolejności i po problemie.
Na końcu te cięcia, uszczelniłem masą uszczelniającą bolla i pomalowałem w kolor karoserii więc nawet nie widać, że było coś ingerowane a na przyszłość przy w razie kolejnej awarii będę miał znowu dojście.

Przy demontażu kanapy demontowałem też 2x plastiki progowe i 2x tylne plastiki przy kanapie, oczywiście odchylałem też uszczelki i tam jakieś 2x styropiany po bokach i 2x gąbki. Jest też jeszcze taki filc na podłodze.

Myślę, że każdy sobie może z tym poradzić sam a na pewno dużo zaoszczędzić nie oddając auta na kilka dni do mechanika.

Starałem się opisać dokładnie tą awarię i wymianę tej pompy, ponieważ nigdzie w Polsce nikt nie opisał tego przypadku a przyczyną była tylko pompa a tak naprawdę pewnie ten drugi pływak wsunięty po prawej stronie przy jej koszu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 07-08-2020 o 10:49
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2020, 19:41   #13
maygic
ford::amateur
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 28-07-2016
Skąd: Katowice
Model: Ford Kuga I
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie IC B2627-60 - Fuel computer error

Cześć Wszystkim,

Szukajka po błedzie mi niczego sensowengo nie zwróciła. Na desce pokazuje mi komunikat Fuel Computer Error i pusty bak. Czasem to znika ale wraca więc podpiąłem do forscana i dostaje:

IC B2627-60 - Otworty obwód nr 2 czujnika poziomu paliwa

I tu moje pytanie: gdzie tego szukać fizycznie?

Dzięki
maygic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2020, 15:59   #14
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Ja po prostu zakupiłem kompletną używaną pompę paliwa z koszem i pływakiem za 85zł i wymieniłem komplet - teraz mam po problemie i nie zawracałem sobie głowy z czujnikami, pływakiem itp.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 13:11   #15
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Panowie i Panie to znowu Ja. Ten samochód mnie już rozbraja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przed wyjazdem na wakacje zatankowałem auto do pełna i weszło do pierwszego odbicia gdzieś za 182zł i dolałem dodatkowo 3x odbiciami do kwoty 190zł - mówię tak do równego żeby było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając z kasy, żona mi mówi, że jakiś gość się dziwnie patrzył na nasze auto i kiedy je obszedłem to oczom nie dowierzałem. Przy prawym tylnym kole, ropa leciała ciurkiem. Zrobiła się duża kałuża i jadąc jeszcze przez chwilę, za sobą miałem mały ślad ubywającego paliwa. Dojeżdżając do parkingu po jakiś 1,5km z auta już przestało lecieć ciągiem i tylko co jakiś czas spadła kropla. Po ujechaniu może z 50km już zero wycieku. Nie mam pojęcia ile wyleciało ale na moje lekko ponad 2l?

Co znowu jest z tym cudem techniki?

Aha i po mojej wymianie pompy paliwa na inną okazało się teraz, że ten pływak co mi wcześniej wymieniali w lewej komorze gdzie musieli cały bak wywalać - coś źle mi go podłączyli chyba bo przy zatankowania auta do pełna wskazówka teraz nie pokazuje full tylko pokazuje na 3/4 poziomu i potem przy 1/2 raz się trochę podniosła i niby teraz spada do zera tak jak powinna. Tylko po przejechaniu 790km trasy przy prędkości przelotowej ok130km/h pokazuje mi więcej jak 1/4 jeszcze paliwa i do stacji na komputerze 270km w co niewierzę (1060km zrobiłaby przy szybkiej jeździe na autostradzie z klimą? średnie spalanie pokazuje 6,1l). Niby działa ale nie do końca znowu ten poziom pokazuje wiarygodnie.... brak słów.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2020, 10:58   #16
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Cytat:
Napisał Bartazz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy prawym tylnym kole, ropa leciała ciurkiem. Zrobiła się duża kałuża i jadąc jeszcze przez chwilę, za sobą miałem mały ślad ubywającego paliwa.

Up Up
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2020, 22:57   #17
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Co do wylewania paliwa doczytałem, że to podobno normalne. W instrukcji jest napisane, że nalewać do max 2x odbicia i dużo ludzi miało ten sam przypadek w swoich fordach (zwłaszcza w kudze) więc już się tym nie zamartwiam tylko będę teraz tankował do 1x odbicia.

Co do wskazówki paliwa niestety nadal jest zonk.

Przejechałem ponad 800km na pełnym zbiorniku (wskazówka pokazywała 1/4 że jeszcze niby mam paliwo) i nagle dzisiaj spadła mi na 0, zapaliła się rezerwa i wywaliło komunikat fuel error.
Na tej poprzedniej pompie w ogóle była porażka bo pokazywała mi cały czas full i błąd wyskakiwał niespodziewanie.
Teraz na tej którą kupiłem (używka za małe pieniądze) na początku myślałem, że jest dobrze kiedy po montażu wskaźnik pokazywał mi 1/2 i po zatankowaniu za 30zł lekko się podniósł ale niestety jednak wariuje i dzisiaj pokazał znowu swoje oblicze.

Albo kupiłem znowu pompę z zwalonym czujnikiem i pływakiem (tylko z innymi objawami niż w poprzedniej pompie) albo już sam nie wiem.

Zamówiłem przed chwilą jeszcze raz kompletną pompę już droższą i z niby gwarancją ale też używkę i znowu czeka mnie wymiana.

Jeżeli kolejna okaże się porażką to albo muszę mieć takie szczęście albo powodów usterki może być kilka i trudnych do zdiagnozowania.

Pozdrawiam i życzcie mi szczęścia :/
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 12:29   #18
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Niestety zakup innej pompy kompletnej z pływakiem nic nie dał. Nadal pokazuje błędnie. (Przy zatankowaniu do pełna pokazuje nadal 3/4 poziomu i wskaźnik działa tylko w zakresie od 3/4 do 1/4 więc nic się nie zmieniło). Dziwi mnie tylko to, że na tej pierwszej pompie pokazywał cały czas full więc Ja już teraz jestem totalnie rozbity....

Chyba Antej zwracam Tobie honor i to musi być licznik..... albo w ostateczności gdzieś jakiś kabelek coś nie łączy.

Co do tankowania znowu porażka. Mimo tego, że zalałem go do pierwszego odbicia i poczekałem te 10 sekund, pod autem przy prawym tylnym kole robi się kałuża - po odkręceniu takiej małej osłony od spodu, ropa wylatuje ciurkiem z tylnej podłużnicy takim jakby jakimś małym korkiem zaślepiającym mały otwór (wylatuje może 1-2l) i później już nie leci bo zrobiłem trasę 800km więc paliwo na tą trasę wystarczyło ale niestety znowu na stacji zrobiłem bałagan.
Brak słów.... auto oddałem dzisiaj do mechanika.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 01-09-2020 o 12:36
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 12:33   #19
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,427
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

przyjedziesz w koncu to sie przekonasz, mam swój typ,ale to Twoja kasa i Twoje nerwy.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2020, 18:38   #20
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: "Fuel computer, Data Error"

Wracam od mechanika. Wywalają mi zbiornik bo nie mogą zdiagnozować tego wycieku. Jak naprawią mi tą wylewającą ropę to przyjadę. Pozdr
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.