Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2010, 19:34   #11
pioter2009
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Transit 2.5D Ford Mondeo Sprinter
Silnik: 2.5D 51kW 1.8TD kombi 2.3D
Rocznik: 1991 1998 1998
Postów: 68
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

A no też mi się wydaje, że powinien odpalać na pyk, a tłumaczenie,że ten typ tak ma to chyba troszke robienie mnie w balona.
Tymbardziej ze dzieje sietak tylko podczas pierwszego odpalenia po jakims dluzszym postoju. Następne odpalenia ida na pyk.

Podobnie mialem kiedys w sierze tez 1.8TD, jak kupilem odpalala na pyk, po jakims czasie bylo potrzebne dluzsze zakrecenie, a po okolo 3 latach juz przy temp. 1 stopien mozna bylo krecic tak dlugo az nie padl aku.

Obawiam sie ze i tutaj mam początek jakiejs poważniejszej awarii, a do tego to szarpanie....to nie jest kolego dg. tak ze szarpnie raz po szybkim odpuszczeniu gazu, tylko u mnie po odpuszczeniu gazu na kazdym biegu tak przy 1800 obrotów zaczyna szarpac w sposób ciągły az do momentu kiedy nie zgaśnie...zo oczywistych przyczyn (bieg nie dostosowany do prędkości)

pioter2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 19:58   #12
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

Nadal nie odpowiedziałeś na pytanie odnośnie serwisowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 20:27   #13
pioter2009
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Transit 2.5D Ford Mondeo Sprinter
Silnik: 2.5D 51kW 1.8TD kombi 2.3D
Rocznik: 1991 1998 1998
Postów: 68
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

Filtr powietrza i przeciwpyłkowy wymieniany okolo miesiąc temu, paliwa przy 260 tyś, a jest obecnie niewiele ponad 270tyś, do wymiany oleju jakies 7tyś, świeczek nie wymieniał od momentu zakupu, a przejechal nim jakies 30tys km.
Co do akumulatora to jest jeszcze na gwarancji, akumulator zakupiony ostaniej zimy.
pioter2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 21:02   #14
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

Po czesci odpowiedziales Sobie na pytania:
1. filtr paliwa jak najbardziej do wymiany... ponad 10k najezdzone. Plus hugo wie jakie paliwo w nim siedzi.
2. swieczki.... koniecznie sprawdz ich sprawność byc moze maja najechane 150k... i ledwo zipia. A mylic cie moze dobry aku i rozrusznik ktory nadrabia ile sie da.

Proponuje filterek (by the way - 15zl) i sprawdzic swieczki.

potem szukac ewentualnie dalej.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 21:40   #15
pioter2009
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Transit 2.5D Ford Mondeo Sprinter
Silnik: 2.5D 51kW 1.8TD kombi 2.3D
Rocznik: 1991 1998 1998
Postów: 68
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

ok, tak tez zrobie niezwłocznie w poniedziałek lub wtorek i napisze czy dało to jakiś efekt...

pozdrawiam
pioter2009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 14:41   #16
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

Cytat:
Po czesci odpowiedziales Sobie na pytania:
1. filtr paliwa jak najbardziej do wymiany... ponad 10k najezdzone. Plus hugo wie jakie paliwo w nim siedzi.
a ja kiedyś robiłem autopsję takiego filtra po dwu latach i około 30 tyś przebiegu. wymieniłem na nowy i wziąłem nożyce by rozciąć blachę filtra starego. po wybebeszeniu bibuły zauważyłem, że jest minimalnie zanieczyszczona jakimś brudem od spodu. druga sprawa to kolor tej bibuły: żółty zapewne od reakcji oleju napędowego. także z tym filtrem co 10 tyś to... niepotrzebne strachy na lachy, bo nie wiadomo jakie paliwo bo nie wiadomo co jeszcze. a jakie maiło być paliwo? diesel ze zmielonych skał łupkowych w baku?
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 16:28   #17
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Chwike kręci zanim odpali....

Ja nie strasze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. ale z autopsji wiem ze przeciaganie wymiany daje namacalne skutki - u mnie po wymianie po 15k km zauwazylem ze lepiej odpala i wkreca sie na obroty minimalnie szybciej ale zauwazalnie. A filtr tez tylko mial osad na spodzie i mial zmieniona barwe. Ale widac to wystarczy.
Co do paliwa to wspomnialem o tym bo z kad kolega ma wiedziec jakie paliwo lał do baku jego kolega? Moze jego filtr jest innej barwy i stanie gorszym od naszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.