Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2009, 08:25   #1
Samuray
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie 2.0 tdci 2003 sprezynka

Witam.
Wiem ze temat byl juz poruszany ale nie znalazlem odp na moje pytanie mimo sporego poswieconego czasu...
mam olbrzymia nadzieje ze znjadzie sie ktos kto mi pomoze...z gory dziekuje!

Mam mondeo z 2003 (przed fejsliftingiem) 2.0 tdci 130kw i moj problem pojawia sie jak trzymam go na wysokich obrotach do 125km (okolo) zapala mi sie swieca zarowa jesli jade spokojnie z wyczuciem to nawet do 200km sie rozpedze.
problem znika kiedy wyl i wl stacyjke i wszystko sie resetuje...autko jezdzi dobrze nie ma problemow z odpalanie ogolnie z niczym.kiedy dochodze do 120 130km lekko szarpie i pali sie kontrolka traci moc a jak bardziej nacisne gaz to wyl sie silnik tryb awaryjny.
auto jest na gwarancji z komisu (1miesiac) wlasciciel twierdzi ze juz probowali wymieniac jakies czujniki ale wciaz problem sie pojawia wiec zawiezli go do serwisu na komputer i juz jest tam 3dni a cala sprawa trwa 7dni roboczych...
co o tym myslicie co to jest kiedy moge sie spodziewac auta czemu tak dlugo to trwa?
dziekuje za pomoc naprawde jest podlamany i nie wiem co sie dzieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samuray jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 09:30   #2
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

Piszesz że jak mu pociśniesz to zapala się sprężynka a jak delikatnie gazujesz to jest ok. Jak na moje wtryski i przy dużej dawce paliwa zaczynają lać. Podobny efekt jest jak chipujesz auto i ustawisz za wysoki program.
Może się myle, poczekaj na innych.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 09:52   #3
Art07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 03/04
Postów: 26
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

Witam,
moim zdaniem to lejące wtryski.
Pytasz, dlaczego tak długo trzymają go w jakimś warsztacie? Pewnie wtryski poszły do regeneracji (miejmy nadzieję, że nie zostaną zregenerowane byle jak, aby było taniej).

Pozdrawiam,
__________________
MKIII 2.0 TDCi Kombi Ghia w automacie
Art07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:04   #4
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

Cytat:
Napisał Art07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
moim zdaniem to lejące wtryski.
Pytasz, dlaczego tak długo trzymają go w jakimś warsztacie? Pewnie wtryski poszły do regeneracji (miejmy nadzieję, że nie zostaną zregenerowane byle jak, aby było taniej).

Pozdrawiam,
.. albo wymieniają podzespoły wtrysku albo po prostu nie robią nic. Mycie pod ciśnieniem czy ultradźwiękami po prostu nic nie da na dłuższą metęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:13   #5
Samuray
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

dzieki chlopaki za odzew na pytanie...wsumie teraz jeszcze bardziej sie martwie ...
auto ma przejechane 150tys km moze to byc juz czas na wtryski?ale jestem wsciekly ze to na mnie padlo nie zycze temu nikomu.
moze ktos jeszcze cos napisze na ten temat..ja napewno opisze koncowy efekt.
Samuray jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:13   #6
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

Cytat:
Napisał Samuray Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzieki chlopaki za odzew na pytanie...wsumie teraz jeszcze bardziej sie martwie ...
auto ma przejechane 150tys km moze to byc juz czas na wtryski?ale jestem wsciekly ze to na mnie padlo nie zycze temu nikomu.
moze ktos jeszcze cos napisze na ten temat..ja napewno opisze koncowy efekt.
U mnie było przy 120 gdzie tankujesz paliwo?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:19   #7
Samuray
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

ja jak go kupilem to juz w ten sam dzien byl ten problem i zabukowali mechanika i go odstawilem zatankowalem go tylko raz na bp
Samuray jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:21   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

Cytat:
Napisał Samuray Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jak go kupilem to juz w ten sam dzien byl ten problem i zabukowali mechanika i go odstawilem zatankowalem go tylko raz na bp
Nie wiadomo co koleś lał. Jeśli będziesz chciał naprawiać wtryski, to najpierw zapytaj forum o radeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 10:27   #9
Samuray
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

ogolnie sprawa wygladala tak pojechalem obejrzalem autko odpala normalnie po sluchalem jak pracuje wszystko ok nastepnie go przetestowalem na drozce kolo tego komisu ale max osiagnolem 110km bo juz nie bylo gdzie jechac wszystko cacy kupilem go wyjechalem z komisu i wieczorem tego samego dnia (sobota) pocisnolem go na prostej i wtedy wyszedl ten problem w niedziele tam zadzwonilem zabukowali mechanika na czwartek i od tam tej pory on u nich jest (chodzi o ostatni czwartek ) czyli wsumie 8 dni i czekam i czekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samuray jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2009, 21:03   #10
Samuray
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2009
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 2.0 tdci 2003 sprezynka

nowe info auto jest w serwisie FORDA wykluczyli wtryski problem z komputerem zobaczymy efekt koncowy
Samuray jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.