Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2010, 18:23   #11
witekga
FCP member
 
Zarejestrowany: 23-08-2007
Skąd: Kobyłka/Warszawa
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 381
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

W dziale Mondeo widziałem zdjęcia krok po kroku tej operacji, sprubuj tam poszukać.

witekga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 12:35   #12
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

szukam i nic !
moze masz linka ?
czy dobrze widzę bo się przymierzam do tego, odkręcam pedał i filtr jest odrazu widoczny czy bo coś mi sie tam rzuca w oczy , czy trzeba jeszcze coś rozbierać ?

jak dostać sie do wkładu filtra paliwa?
jest pod osłoną silnika, o ile w vw i skodzie robi sie to banalnie bo wymienia sie cały filtr o tyle tu nie wiem jak otworzyć go żeby nie zepsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 13:49   #13
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

Cytat:
Napisał estor12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..jak dostać sie do wkładu filtra paliwa?
jest pod osłoną silnika, o ile w vw i skodzie robi sie to banalnie bo wymienia sie cały filtr o tyle tu nie wiem jak otworzyć go żeby nie zepsuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wypinasz taką wtyczkę co na nim jest zamontowana, odkręczasz dwie śruby zdaje się po bokach, zdejmujesz przykrycie, w środku masz wkład zanurzony w paliwie. Paliwo można wybrać/wylać bo na dnie będą ,,na bank" opiłki. Po oczyszczeniu całości, wkładasz nowy wkład, zalewasz paliwem na max-a, zakręcasz i dobrze, żeby w przewodzie paliwowym było paliwa to od razu zapali, inaczej ,,ZONK", kręcenie rozrusznikiem nic nie da, nie podciągnie paliwa... niestety FORD zaoszczędził na pompce paliwa, która by ZNACZNIE ułatwiła sprawę.
NIESTETY nie mam zdjęć poglądowych, tak piszę trochę z pamięci.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 14:03   #14
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

Cytat:
Napisał estor12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szukam i nic !
moze masz linka ?
czy dobrze widzę bo się przymierzam do tego, odkręcam pedał i filtr jest odrazu widoczny czy bo coś mi sie tam rzuca w oczy , czy trzeba jeszcze coś rozbierać ?
Powinna być widoczna klapka od filtra
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 15:25   #15
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

hmm a pompa paliwa sam nie zapełni filtra?
ostanio zmieniałem żonie w skodzie i mechnaik przy mnie mówie nie trzeba zalewać , słychać było po przekręceniu prace pompy syknięcie i zapalił odrazu .
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 18:23   #16
andree74
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 26-04-2009
Skąd: Skawa
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 154
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

tutaj znajdzie kolega wyczerpujaca podpowiedz na temat wymiany filtra paliwa, co prawda nie w S-max'e ale ten sam silnik ....my mamy to samo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Mam nadzieje ze kolega ktory umiescil ten opis nie bedzie mial nic przeciwko.
andree74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2010, 18:50   #17
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

Tak, faktycznie budowa filtra i przyłączy w Foczce jest niemal identyczna jak w Esiu , dobry opis ze zdjęciami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2010, 18:10   #18
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

dzięki chłopaki , jeszcze jedno , ile się powinno zalać oleju do 2.0 tdci na początku do momentu odpalenia i sprawdzenia ?
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 15:46   #19
majkelos
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 13-03-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: ford s-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 135
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

zalecane jest w dieslu utrzymywanie poziomu oleju tuż pod górną kreską (maksimum) na bagnecie. możesz lać 4,7-4,8 ltr i potem uzupełnić, powinno być 5 lub nieco ponad 5 ltr
majkelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2010, 09:47   #20
robines
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-10-2008
Skąd: małopolska
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci 140km
Rocznik: 2006
Postów: 36
Domyślnie Odp: Wymiana oleju - lać forula F ?

Witam.
Możecie mi powiedzieć drodzy Koledzy czy taki sam olej jest do autka z DPF jak do egzemplarza bez tego badziewia? Kolega który ma cytryne c8 mówił mi że on leje jakiś specjalny bo takie sa zalecenia producenta.Po prostu czy moge zalać Formułą F swojego maksia w którym mam dpf?

pozdro serdeczne
robines jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.