Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2010, 05:54   #81
colombo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: xxxxxx
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

W moim przypadku na 100% ze glosno dzialalo wspomaganie byl mroz

Jestem od 2 tygodni za granica temperatura waha sie 4 do 10 stopni na plus

i jest CISZA juz zadnego wycia nie slysze

colombo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2010, 13:32   #82
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Wniosek jest dosc prosty i jak widac udowodniony - duzy wplyw ma gestosc oleju. Jest cieplo nie buczy, jest zimno buczy. Wlalem swiezy olej bylo cicho, zgestnial - zaczelo buczec. Niestety to dokonca nie zalatwia odpowiedzi na ten problem bo nie we wszystkich autach tak sie dzieje, czyli wplyw na to musi tez byc po stronie mechanicznej. Szkoda tylko ze ford nie oferuje zadnego innego oleju do tego typu wspomagania, wowczas mozna by zobaczyc jak to dziala np przy plynie o mniejszym wspolczynniku krzepliwosci. Ciekawe jest to ze w niektorych przypadkach pomogla wymiana pompy lub/i przewodow. Ja juz wyczerpalem wszystkie mozliwe warianty, pompy wymieniac nie bede bo moja dziala, a nowa jest za droga zeby experymentowac. Poki co trzeba z tym zyc, haslo przewodnie: ''Byle do Lata'' .Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 07:38   #83
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Racja, a z pompą to są osoby który miały wymienioną i problem powrócił z przewodami to samo wiec bawienie się tym na własny koszt to loteria.
Dwa że producent sprzedając samochód za 100 tys od 2006 na pewno po roku miał już o tym sygnały i mógł wprowadzić jakieś modyfikacje. Ja tylko się przyzwyczaiłem do tego bo wiem ze nie jestem sam, ale gdyby to był tylko mój odosobniony przypadek a wymiana skutkowała by ciszą już po pierwszych mrozach bym to zrobił.
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2010, 11:52   #84
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Widze ze kolega tez byl zdesperowany. Ja swego czasu nawet sie napalilem na wyciszanie przegrody silnika, ale ceny np w takiej firmie jak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] sa niemale i nie mam ochoty ladowac takiej kasy w auto choc fachowa robota pewnie by pomogla. Prewencyjnie mecze kierownika serwisu pytaniem czy cos nowego w sprawie glosnego wspomagania wymyslili - odpowiedz zawsze ta sama ale dla czystego sumienia pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe czy ten problem bedzie dalej sie pojawiac w nowych autach. Co prawda wielu ludzi nigdy nawet nie slyszalo o tym forum ale jesli problem bedzie sie pojawial to pewnie o tym uslyszymy.
pozdrowienia dla wszystkich, ktorym 'buczy w uszach' !!!
Trzymajcie sie ludzie i byle do wiosny!!!
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 11:42   #85
jarecki46
ford::average
 
Avatar jarecki46
 
Zarejestrowany: 11-03-2009
Skąd: GB
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Ogólnie to wspomaganie jest lipne,u mnie w 1.8 TDci pierwszy raz po 80 tys mil,kupiłem używke na e-buy,chodziła 3 miesiące i padła,następnie za połowę ceny nowej zregenerowałem tą padniętą.Dostałem 2 lata gwarancji...pompa działała tydzień po czym zaczęła wyć,że nie dało się jeździć.Znów wyjąłem i oddałem do reklamacji,przysłali po tygodniu,zamontowałem,cisza przez parę dni i znów zaczyna wyć,efekt końcowy bedzie jak zawsze,dwa trzy tygodnie i hałas bedzie nie do zniesienia.Tak sobie myślę,że faktycznie zaoszczędziłem :/...mogłem od razu kupić nową i pewnie by chodziła normalnie,ale teraz to już sie boję wydawać 2 tys,bo mi sie wydaje ze sie rozpieprzy tak samo.Mechanik sprawdzał układ i niby jest wszystko ok.Jestem,że tak powiem zdezorientowany...miał ktoś podobne problemy ?
__________________
jarecki46 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2010, 17:45   #86
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

W silniku 2,0 TDCI można zrobić przekładkę pompy na zwykłą (napędzaną paskiem). Problem znika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr.
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 10:34   #87
EliEli
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2010
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 35
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Jako ciekawostke: kiedy kupowalem swojego S-Maxa w Germanii to moje obawy wzbudzil wlasnie taki pisk wspomagania (autko 2.0TDCi, 145k przebiegu, 3 lata). Piszczy slyszalnie, natezenie tego dzwieku zlezy od predkosci jazdy, ruchu kierownica itp.
Przed zakupem umowilem sie w niemieckim salonie Forda na przeglad - bo nie chcialem kupowac kota w worku. 2 mechanikow niezaleznie od siebie powiedzialo "ten typ tak ma, jest to poprawne i po prostu trzeba z tym zyc a wymiana elementow wspomagania moze niczego nie zmienic" - generalnie na wstepie stwierdzili ze nie ma sensu zawracac sobie tym glowy i wchodzic w koszta.
Z perspektywy kilku miesiecy uzytkowania stwierdzam ze juz tego pisku nie slysze - przyzwyczailem sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak widze po tym forum - moj samochod nie jest w tym osamotniony.
EliEli jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:02   #88
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

W egzemplarzach po liftingu też buczy?
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 11:15   #89
duss
ford::average
 
Avatar duss
 
Zarejestrowany: 15-12-2007
Skąd: SK
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.2 IceWhite
Rocznik: 2010
Postów: 193
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Odbierzesz to się dowiesz.....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
________________________________________
FORD at stable: S-max2.2 TitaniumS 09/2010r
Dodatkowo w garażu:S-max-2007,FocusII,FistaMK7-2010
http://www.motostat.pl/user_images/23267/icon1.png
duss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 18:13   #90
be_rcik
ford::advanced
 
Avatar be_rcik
 
Zarejestrowany: 26-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 207
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie. Dlaczego i jak to naprawić ?

Cytat:
Napisał Slartibartfast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W egzemplarzach po liftingu też buczy?
Tak, ale dźwięk jest lekko "zliftowany" ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
be_rcik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.