Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Fotorelacje z napraw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-06-2017, 08:23   #661
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał robert5785 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy poprowadzenie przewodu do czujników ruchu jest jakoś bardzo skomplikowane?
Zależy od zdolności manualnych. Jeśli wiązka ma być prowadzona tak, jak na linii montażowej Forda, to na pewno trzeba zdemontować konsolę dachu, osłonę prawego przedniego słupka oraz schowek pasażera. To jest wersja minimalistyczna. Żeby sobie usprawnić pracę przy przeciąganiu kabli po dachu warto też mieć możliwość częściowego uchylenia podsufitki. U siebie (S-MAX) demontowałem w tym celu daszek przeciwsłoneczny, lampkę pod daszkiem, prawą przednią lampkę do czytania oraz prawą przednią rączkę/uchwyt podsufitki.
Cytat:
Napisał robert5785 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co jest potrzebne?
Czujniki ruchu z modułem oraz fragment wiązki.
Cytat:
Napisał robert5785 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest dostępna gotowa wiązka czy trzeba sztukować?
Całą wiązkę podsufitki (dachu) można kupić na portalu aukcyjnym za max. 50 PLN. Potem się wyplata potrzebne kabelki z zieloną wtyczką (opisywaną w tym wątku z 50 razy) i dokłada do swojego auta.

Przeczytałbyś Robercie dokładnie ten temat, to wiedziałbyś wszystko lub prawie wszystko.

Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2017, 10:33   #662
robert5785
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo ST-Line, VW Polo 6R
Silnik: 2.0 TDCI 205KM, 1.2 90KM
Rocznik: 2018, 2014
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

zapewniam Cię, że przeczytałem wątek od 1 do ostatniej strony bo z alarmem walczę od roku
robert5785 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 19:17   #663
netkam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-12-2015
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.8 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Re: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam, czy jest ktoś w stanie wskazać mi, w które piny w GEMie powinienem wpiąć się z wiązką czujników. W wątku jest to dokładnie opisane w przypadku Mondeo, ja mam c-maxa 2005r, prawdopodobnie to będzie gniazdo ROOF-1, mój GEM to 4M5T-14A073-DG. Mam na oku lampkę z sensorem i wtyczką z uciętymi 3 przewodami: żółty, biały i czarny (linia, +, masa). Może ktoś dysponuje schematem? Wiem, że auto ma już swoje lata i zapytacie po kiego ch...mi alarm ale jeśli to się sprowadzi do kilku prostych czynności to czemu nie?
netkam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 16:26   #664
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Cytat:
Napisał orion512 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to tutaj powinno gdzieś być?
Co to jest za urządzenie do którego wchodzą 2 wtyczki brązowe i jedna czarna?
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 16:36   #665
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Moduł PDC.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 18:01   #666
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Dziękuję wielkie.
Najpierw zadałem pytanie a następnie sam znalazłem.
Mam te 3 wtyczki ale bez modułu parkowania, a dodatkowo dołożony nie oryginalny system parkowania.
A czy gem o nr BG9T-14A073-AK obsługuje poprawnie alarm?
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 11:47   #667
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Witam ponownie.
Czy ktoś potrafi opisać piny tej zielonej wtyczki.
Gzie jest nr 1 i tak dalej.
Gem to BG9T-14A073-AK
Ford Galaxy 2012 rocznik.
Szukam pinów od syreny alarmowej z podtrzymaniem i od czujek ruchu w lampce pod sufitem.
Dziękuję.

wtyk zielony.jpg
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 14:40   #668
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Na zdjęciu zaznaczyłem numerację pinów. Drugi plik to rozmieszenie wtyczek w przedlifcie dla zobrazowania wtyczki o symbolu C1BP02-H

Przedlift
Syrena:
- power - żółto-czerwony - wtyczka C1BP02-A (duża zielona) pin 67
- LIN - brązowo-niebieski - wtyczka C1BP02-A (duża zielona) pin 35
Czujnik ruchu:
- power - szaro-czerwony - wtyczka C1BP02-H pin 16
- LIN - fioletowy - wtyczka C1BP02-H pin 7

Międzylift:
Syrena:
- power - żółto-czerwony - wtyczka C1BP02-A (duża zielona) pin 60
- LIN - brązowo-niebieski - wtyczka C1BP02-A (duża zielona) pin 47
Czujnik ruchu:
- power - szaro-czerwony - wtyczka C1BP02-H pin 19
- LIN - fioletowy - wtyczka C1BP02-H pin 9

Nie mam schematów do polifta, ale z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że w tym przypadku pokrywają się z międzyliftem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg wtyk zielony.jpg (86.3 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg up39288-oldgem.jpg (31.8 KB, 97 wyświetleń)
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 14:41   #669
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,024
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Wujek Dobra Rada: żeby wpiąć piny do wtyczki będziesz musiał zdjąć tą czarną maskownicę z zapięciem, która znajduje się po drugiej stronie wtyczki. Jak zdejmiesz maskownicę, to zobaczysz, że każdy początek i koniec rzędu ma wytłoczoną liczbę oznaczającą nr pinu. Potem to już tylko trzeba.liczyć.

Druga sprawa: kabelki od czujników ruchu wpina się nie do zielonej wtyczki tylko do czarnej. Na BCMi jest ona opisana jako C4 ROOF.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2017, 15:13   #670
jacor2
ford::average
 
Avatar jacor2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 29-03-2016
Skąd: Poznań
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue 190 PS
Rocznik: 2019
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dołożenie alarmu do Mondeo MK4 - ale również do SMAX, Focus, Fiesta

Dziękuję za wyjaśnienie.
Czyli u mnie pinów do syreny brak, a gem BG9T-14A073-AK z informacji zawartych w tym temacie raczej nie obsłuży alarmu z czujkami ruchu i czujnikiem w zamku maski.
Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia.
jacor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alarm , mondeo mk4 , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.