Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sklepy i warsztaty
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-06-2014, 11:09   #11
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Nie ma to jak rzetelna i poparta konkretnymi argumentami opinia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 17:30   #12
plural
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Zdecydowałem się wypróbować Abscar, ponieważ straciłem zaufanie do ASO.

Na poprzedniej wizycie w ASO przekonywano mnie na wymianę łącznika wahacza z tyłu, ponieważ jest już w złym stanie. W Abscar powiedziano mi, że spokojnie 30 tys. km jeszcze pojeżdżę bez wymiany. Plus dla Abscar za to, że nie chcieli mnie naciągnąć na niepotrzebne koszty.

Głównym tematem wizyty w Abscar była nietypowa usterka, która zdarzała się okazjonalnie. Od czasu do czasu nie działał prędkościomierz i wskazania przebiegu. Samochodem można jechać, ale jest to irytujące. Opisując problem w mailu napisałem, że jako laik na podstawie kodów błędów i lektury Internetu sądzę, że przyczyna pewnie leży po stronie ABS'u i czujnika prędkości. Abscar miał inne zdanie i zdiagnozował, że problem tkwi w tablicy wskaźników. Myślę sobie... no tak... różne głupoty można wyczytać w internecie a oni na pewno są specjalistami i wiedzą co robią. Naprawiono elektronikę w tablicy wskaźników (koszt 500 zł) i na drugi dzień odebrałem samochód. Dzień później usterka się powtórzyła. Zawiozłem samochód ponownie do Abscar. Te same kody błędów. 500 zł mi anulowano, ale nie zwrócono. Okazało się, że miałem rację i problem faktycznie leży gdzieś w ABSie. Po 2 dniach odbierając samochód pan Waldemar nie chciał mi powiedzieć czy usterka jest naprawiona i w ogóle co zostało zrobione w samochodzie. Wcześniej przez telefon zapewniał mnie, że wszystko mi powie na miejscu. Musiałem to od niego wyciągać. Powiedział mi łaskawie, że zaktualizowano oprogramowanie w samochodzie, wyczyszczono piny i sprawdzono wiązki z kablami. Ale nie znaleziono niczego co na pewno było przyczyną problemu więc nie wiadomo czy usterka jest naprawiona. Ostatecznie nie zwrócono mi żadnych pieniędzy. Nie potrafię ocenić czy te próby naprawy były warte 500 zł. A wcześniej przez telefon zapewniano mnie, że mają zasadę "dopóki usterka nie jest naprawiona to koszt klienta wynosi 0". Haha! Dobry dowcip.

Kody błędów miały być wyczyszczone. Przed uruchomieniem samochodu coś mnie tknęło, żeby to sprawdzić. Był jeden kod błędu, którego nie miałem nigdy wcześniej. Gdy to zgłosiłem zapytano mnie co ten kod błędu oznacza. Myślałem, że się przewrócę. Łaskawie pan Waldemar podłączył się do komputera i przy mnie go wyczyścił.

Niby coś naprawiono, a mnie potraktowano jak zło konieczne. Na razie po tygodniu usterka nie pojawiła się ponownie. Oby się już nie pojawiła.

Podsumowując:
1. Pierwotnie naprawiono nie to co trzeba. Przed naprawą sam zasugerowałem, że problem może leżeć gdzie indziej.
2. Podejście do klienta tragiczne. Najchętniej klientowi nic nie mówić. Tak w ogóle to jak klient śmie o cokolwiek pytać i dociekać! Zupełnie tak jakby to chodziło o jego samochód.
3. Plus za to, że nie chcieli mnie naciągnąć na koszty związane z zawieszeniem.

Końcowa refleksja.
Po wizytach w kilku warsztatach odnoszę wrażenie, że w każdym z nich mechanikom wydaje się, że są mistrzami świata w tym co robią, a cała reszta to nieudacznicy i naciągacze. A jak się nie podoba to jedź sobie gdzie indziej. Mimo, że mamy w Polsce kapitalizm i wolny rynek to w głowach niektórych ludzi (nawet młodych) nadal PRL...
plural jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 18:06   #13
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

powyższa historia utwierdza jednak w przekonaniu, że zanim cokolwiek u kogokolwiek zacznie się robić to warto zasięgnąć opinii u "drugiego" mechanika. Jeśli dwie diagnozy są zbieżne to większe prawdopodobieństwo trafienia sedna sprawy, jeśli diagnozy są odmienne, no cóż ...
... trzeci mechanik. Jestem w stanie zapłacić przysłowiowe 20 zeta za "zajrzenie" dla każdego mechanika niż wywalenie 500 (lub więcej) pln-ów za zrobienie czegoś czego do końca sam "mechanior" nie jest pewien (a co najgorsze naprawienie sprawnego elementu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). W końcu odstawiając auto "otwierają" maskę a potem dzwonią i mówią co ile kosztuje. Zawsze mogę powiedzieć "dziękuję, zastanowię się"

pozdrófka
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 20:45   #14
plural
ford::amateur
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 24-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2009
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Widać z mechanikami jest jak z lekarzami. Warto skonsultować się u kilku. A i zdarzają się też przypadki operacji nie tej nogi co trzeba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
plural jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2015, 11:28   #15
warszawskigp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2015
Model: Ford
Silnik: Focus
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

ile osób tyle opinii
__________________
Regulamin pkt23
warszawskigp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 21:55   #16
Abscar Chmielewski
ford::amateur
 
Imię: waldemar
Zarejestrowany: 03-05-2015
Skąd: warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Witam Forumowiczów
Nie sledzę postów bo nie mam na to czasu,ale w tym wypadku zwrócił mi uwagę Klient wiec opisze to z drugiej strony.
Otrzymałem maila od Klienta z kodami błędów więc odpisałem że podejrzewam deskę i poprosiłem o samochód do diagnostyki.Klient podstawił auto a doświadczony diagnosta /Grzesiek/ poinformował mnie o usterce deski i zajmował się tym samochodem /koszt naprawy deski+diagnostyka to 500pln/.Następnego dnia po odebraniu auta otrzymałem telefon że problem nie ustąpił i klient podstawił go ponownie.Tym razem samochód trafił do mnie i po zczytaniu błędów byłem pewny że to inny problem/deski poliftowe są bezawaryjne-inna technologia/.Wykonałem kilka czynności diagnostycznych włącznie z wgraniem wszelkich aktualizacji /stad ten "inny"błąd/,ale nie miałem 100% gwarancji że będzie ok więc uznałem że dyskusja na ten temat jest bezcelowa.Warość napraw przekraczała 500pln zapłaconych wcześniej lecz Klient fatygował się ponownie wiec nie było żadnych dopłat.
O Kliencie: w momencie odbioru auta poinformowałem ze samochód stoi po drugiej stronie na naszym parkingu - usłyszalłem tekst "obsługa jak w PRL-u" i do tej pory nie wiem czy to żle czy dobrze."Łaskawie" rzuciłem wszystko gdy klient wrócił z informacją o innym błędzie,podłaczylem IDS i skasowałem bład poprogramowalny/system OBD wykasowałby go po kilku odpaleniach auta/.
Samochód nie pojawił sie do tej pory wiec naprawa była skuteczna a wnioski wyciągnijcie sami.
Pozdrawiam
Waldemar Chmielewski
Abscar Chmielewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2015, 22:06   #17
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Abscar Chmielewski, prawdą jest w takim razie co sugerował przy pierwszej wizycie u Was plural?
Czy konieczna była aktualizacja softów? Czy w tym tkwił problem/usterka samochodu? Nie sądzę, a nawet przekonany jestem, że było to na zasadzie- "A może wgram nowy soft i usterka ustąpi". Podejście zatem do klienta wg mojej oceny nierzetelne i niefachowe. Czy klient został poinformowany przed usunięciem usterki przez Pana o jej kosztach? Ja po pierwszej nieudanej naprawie żądał bym zwrotu poniesionych kosztów i omijał Was szerokim łukiem.

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-05-2015 o 22:24
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 06:48   #18
boolek
ford::amateur
 
Avatar boolek
 
Zarejestrowany: 29-05-2015
Model: Mondeo
Silnik: 2000 cm
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

Miałem przyjemność korzystania z usług firmy ABCAR na ulicy Myszynieckiej . Spisali się na medal w naprawie powypadkowej auta , oraz całej z tym problemem związanej dokumentacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
boolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2015, 21:17   #19
Wizytor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-06-2015
Model: MK4 Titanium S
Silnik: 2.2 TDCi 200HP
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nieautoryzowany serwis Ford "Abscar" - Warszawa, Instalatorów 9

żeby się nie powtarzać: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Wizytor ; 11-06-2015 o 20:38
Wizytor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.