Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-11-2010, 19:02   #11
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozrusznik też jest pod maską a jak chciałem kupić podzespoły do rozrusznika w focusie to w sklepie, w którym do innych rozruszników było wszystko to do forda nie mieli niczego bo Motorcraft bardzo dba żeby nie było żadnych podrobionych części na rynku.
Znajdz mi choćby na allegro rozrusznik motorcrafta to przesyłam Ci kasę na browara. Motorcraft nic nie produkuje!!! Ja pracuje w sklepie z częściami do fordów i nie mamy takich drobnostek jak tulejki, bo w oprogramowaniu fordowskim nie ma czegoś takiego jak podzespoły do naprawy rozrusznika. Takie gadżety to możesz kupić, ale w byłym polmozbycie. Ford się szanuje i nie pozwala na prowizorki. Z resztą nowy rozrusznik nie jest wcale drogi, a używany kosztuje mniej niż 100zł i to w świetnym stanie.

Mozesz śmiało produkować daną część. Ja bym dał gdzieś w karcie/instrukcji tekst typu: "producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe w związku z użytkowaniem części xyz, ponieważ jest to ingerencja w konstrukcję samochodu". Coś by tam jeszcze można dopisać i człowiek czysty.

Mam pytanie: czy słyszeliście aby jakiś koncern ukarał kogoś za to że wycina środek z filtru DPF i wgrywa inny soft??? Moje auto i ja decyduje co z nim i w nim robie. Kupując auto to ja staję się jego Panem, a nie koncern.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli zrobisz dokładną kopię, nawet bez logo, to mogą cię sądzić za wykorzystanie ich myśli technicznej lub patentu.
Ok, no ale co z zamiennikami o beznadziejnej jakości? Są one legalnie sprzedawane a myślisz, że ktoś się by podpisał pod czymś takim co potrafi rozpaść się w już czasie montażu??

__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 24-11-2010 o 19:18
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 19:57   #12
kris1980
ford::advanced
 
Avatar kris1980
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: birmingham
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 221
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

No zgodzę się z Panem ZSBERG,O TYCH PODZESPOŁACH-PODZESPOŁÓW!!No ale wracając do tematu to po małym pomyślunku postanowiłem nie robić kopi 100% lecz troszkę ulepszę,powiększę,zdeformuję i myslę iż o kopiowaniu forda nie ma mowy!!!!!!!Więc o nic mnie nie oskarżą,mało tego napiszę do nich i sam im zaproponuje produkt mojego pomysłu w skali 1;1, i zobaczymy co o tym myślą!??
kris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 20:06   #13
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Z tego co się orientuję , to każda część dopuszczona do sprzedaży i do montażu w aucie musi posiadać homologację/certyfikat bezpieczeństwa.
A , żeby uzyskać homologację to jest co najmniej 2 lata zachodu...
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 20:48   #14
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Cytat:
Napisał Wojtek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co się orientuję , to każda część dopuszczona do sprzedaży i do montażu w aucie musi posiadać homologację/certyfikat bezpieczeństwa.
A , żeby uzyskać homologację to jest co najmniej 2 lata zachodu...
Ba, tak może i być powinno, ale właśnie tandetne zamienniki są dowodem na to, że można produkować po kosztach, bez homologacji. Wątpie, że jakiś człowiek podpisał się pod homologacją do klocków które w hurcie kosztują 15zł, a na allegro 30zł. W pracy śmiejemy się, że ja to przepłacam za zwykłe klocki jak na allegro mogę kupić tuningowe za niecałe 30. Druga kwestia to montaż np oświetlenia ledowego - wewnątrz można, na zewnątrz trzeba mieć homologowane. Kwestię homologacji można rozwiązać tak jak ja napisałem - napisać "montujesz to na własne ryzyko". Z resztą miałem ostatnio w ręku żarówkę NARVA H4 o mocy 95/100W a na cokole widniał napis: not use in europe.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 24-11-2010 o 20:52
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 21:04   #15
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Cytat:
Napisał kris1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HMMM,chciał bym aby było tam logo!!Ale i bez tego się obejdzie.A cześć jest pod maską silnika,i napewno nie wpływa na jakiekolwiek zagrożenie,wprawdzie mówiąc to będzie identyczna rozmiarami oraz z tego samego tworzywa.
Pytanie czy ktoś tej części nie opatentował
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 21:25   #16
mariano.k
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-02-2010
Skąd: Sieradz
Model: fiesta sprzedana
Silnik: 1,8d
Rocznik: 1997
Postów: 248
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

patent-raczej odpada chyba ze jest to wynalazek
raczej czesc moze byc chroniona prawem wlasnosci przemyslowej-wzór przemysłowy
jezeli ta czesc zawiera elektronike z ukl scalonymi to napewno jest prawnie chroniona
informacji nalezy szukac w urzedzie patentowym. tyle moja wiedza ze studiowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
powodzenia w realizacji pomysluGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
golf 2 1,6td>fiesta mk4 1,8d>astra 2,0+lpg>astra 1,6eco+lpg
mariano.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 21:33   #17
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Cytat:
Napisał kris1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
HMMM,chciał bym aby było tam logo!!Ale i bez tego się obejdzie.A cześć jest pod maską silnika,i napewno nie wpływa na jakiekolwiek zagrożenie,wprawdzie mówiąc to będzie identyczna rozmiarami oraz z tego samego tworzywa.
Loga użyć nie możesz bo to zastrzeżony znak handlowy. Powiem ciekawostkę - jest taka firma sentech która robi całkiem niezłe przewody. Na ich stronie znaleźć można informację, że mogą wyprodukować przewody sygnowane moim logiem i w moich pudełkach, które mogę sprzedawać do dowolnego auta. Więc można produkować części zamienne do samochodu, bez zbędnych formalności.

Druga ciekawostka - kolega pracował kiedyś w Warszawie, w jednej z największych hurtowni motoryzacyjnych, a jego zajęcie polegało na .... oklejaniu amorków z chin naklejkami tejże hurtowni.

A np. sytuacja gdy oddajemy auto do tapicera? On modyfikuje!!! oryginalne siedzenia czy kokpit.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka

Ostatnio edytowane przez zsberg ; 24-11-2010 o 21:38
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2010, 22:00   #18
kris1980
ford::advanced
 
Avatar kris1980
 
Imię: kris
Zarejestrowany: 27-10-2009
Skąd: birmingham
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2,2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 221
Domyślnie Odp: czy potrzebuję zgody forda na produkcje podzespołów

Część ta jeżeli jest opatentowana to tylko pewnie przez forda albo i nie jest opatentowana!sprawdze to w sobote u forda osobiście.
kris1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.