Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-09-2017, 09:30   #121
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

jeżdzę na specolu 5w-40 w moim innym samochodzie.

bez zarzutu, silnika nie słychać. cena \ jakość nie mam pytań.

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 09:37   #122
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,551
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
silnika nie słychać
To też niedobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 09:44   #123
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

mam wydech z bosala, sportowy, więc nadrabia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 09:45   #124
Atomo
ford::beginner
 
Avatar Atomo
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

Ile oleju wchodzi do Foczki 1,6 benzyna 100 kucy?
Atomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 09:50   #125
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

mk1 4l

mk2 podobnie pewnie
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 13:40   #126
netshooter
ford::beginner
 
Imię: MICHAŁ
Zarejestrowany: 17-06-2012
Skąd: WARSZAWA
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

Cytat:
Napisał Atomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na stronie Moblia piszą ,że syntetycznyw 100% , a na opakowaniu HC to jaki to pełen syntetyk?
Szperajac po internecie mozna sie dowiedziec ze zaden tani olej nie jest syntetyczny. Etykieta nic nie mówi. Wiekszosc 100% synthetic nim nie jest. Ale rozgraniczylbym teorie i praktyke. W teorii nalezaloby lac motula albo jeszcze duzo lepszy olej za duza kase. W praktyce mialem kilka focusow i zawsze jezdze na mobil1 5w30 3000 x1 FE. Jednak tak jak mowie stosuje je do silnikow benzynowych z LPG 1.6 i 1.8 przy przebiegach okolo 30tys km rocznie. Poprzedni focus ktorego mialem 1.8 zrobil 150tys km w cztery lata na lpg na tym oleju i nie mialem zadnej awarii ani glosnej pracy czy problemow z rozruchem. Wiec nalezy sie zastanowic czy warto przeplacac? Nie wypowiem sie za diesle i ludzi ktorzy uzywaja focusa jako rajdowke gdzie przy jezdzie do odcinki mobil moze nie dac rady.

Bump:
Cytat:
Napisał Atomo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile oleju wchodzi do Foczki 1,6 benzyna 100 kucy?
Z katalogu chyba 4.1 albo 4.2 ale w rzeczywistosci nie wyplukasz wszystkiego wiec ja zawsze kupuje 4l i wystarcza idealnie.
netshooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 13:45   #127
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

tylko w niemczech i japoni z tego co pamietam HC musi byc nazywany HC

reszta świata traktowana jest jak bydło
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 15:07   #128
Keradyan
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2015
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 EB 203KM@308Nm
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

Z tymi Niemcami to już chyba nie do końca, bo Valvoline pasujący do Forda ma tam na etykietach vollsynthetisch, a raczej taki nie jest. A co do ceny Motula to u mnie jest zauważalnie tańszy niż Castrol z beczki w ASO.
Keradyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 15:32   #129
Atomo
ford::beginner
 
Avatar Atomo
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2005
Postów: 45
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

Cytat:
Napisał Keradyan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tymi Niemcami to już chyba nie do końca, bo Valvoline pasujący do Forda ma tam na etykietach vollsynthetisch, a raczej taki nie jest. A co do ceny Motula to u mnie jest zauważalnie tańszy niż Castrol z beczki w ASO.
Valvoline u Nas jest sygnowany jako syntetyk i jest to na opakowaniu, nie HC natomiast Mobile jak już pokazywałem taka sama bańka ma różne oznaczenia na jednej jest HC na drugiej syntetyk.
Zresztą Mobil i Castrol jest podrabiany na potęgę.
Atomo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2017, 16:29   #130
Keradyan
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-11-2015
Model: Focus Titanium
Silnik: 1.5 EB 203KM@308Nm
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jaki kupić olej, filtry oleju, paliwa i powietrza? Pierwsza moja wymiana

No jest Valvo jako syntetyk u nas i w DE, a jest w 100 % HC.
Mobil rozróżnia rynki PL i DE w oznaczeniach jak pisałeś.
LM nawet w PL nie udaje nic i opisuje oleje jak należy.
Pisałem o tym, że w DE z tym oznaczaniem to chyba już trochę mit... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Keradyan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.