Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2018, 11:38   #1
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie St220 - zawor odpowietrzania skrzyni korbowej, wolna odma

Gdzie jest zawor odpowietrzania skrzyni korbowej? I jak sie do niegp dostac? Czy trzeba zdejmowac glowce? Domniemam ze mam walniety zawor albo weze poparciale/nieszczelne, chce je tez sprawdzic.
Podobno pod kolektorem? Mam niestety silikon pod gornym kolektorem razem z uszczelka kolektora i nie wiem jak to zdjac. Nigdy tego nie robilem. Naciac nozykiem? Niepotrzebnie gosciu mi silikon dodatkowo dal przy wymianie swiec. A moze nowa uszczelke kupic jak sie bede za to zaboeral?
Przy okazji kolektor bym wyczyscil bo zasyfiony i swiece wymienil. 10 tys na nich zrobilem, wiec warto kable i swiece juz wymienic?
Podobno tez weze przy tym zaworze moga byc sparciale i soe przytykac. A u mnie duzo spracialych. Sttzrli mi ostatnio waz wody i inny tez ledwo dycha.

Patrzcie na tego posta
Gosciu tutaj tak zrobil:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
, ja tez mam drgania na jalowym a oprocz tego inne problemy jak przytykanie jakies podczas puszczania sprzegla podczas jazdy, najgorzej przy ruszaniu. Spadaja czasem do 200-300. Oczuwam przycinke przy puszczaniu sprzegla. I niechcacy mi spadla raz odma od odpowietrzania skrzyni korbowej, wtedy auto chodzilo plynnie. Teraz zaslepilem tylko w rurze dolotu wejscie a waz odmy puszczony luzem. Zastanawiam sie tylko czy nie lepiej zamontowac cascj tanka aby olej ze skrzyni nie tryskal lub do silnika cos sie nie zassalo, ale juz nie roboc powrotu do dolotu, tylko samo dojscie z odmy aby tam ewentualnie olej odchodzil.

W tym temacie Slawko napisal:
"
Zaworek zostaw w spokoju. Sprawdź dokładnie ten trójnik pod cewka(na drodze pomiedzy zaworkiem a kolektorem ssącym). Najczęsciej on jest uszkodzony-zapchany. A jesli zapchany, to tez wytworzone cisnienie w skrzyni korbowej mogło "zrzucic " tą rurke gumową."
O jakie rurki chodzi? Moze ktos wytlumaczyc lub cyknac foty? Gdybym wiedzial gdzie jest zaworek, sprawa bylaby prostsza, ale nie moge sie go dopatrzyc.

Zakupilem tez kolanka od odm bo mialem poparciale, moze tez to cos da. Poki co chcialnym dostac sie do zaworka i go sprawdzic wraz z wezami ktore do niego dochodza. Prosba o wskazowki i jak z ta odma zrobic.


Ostatnio edytowane przez Przemooo30 ; 25-10-2018 o 11:44
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 12:41   #2
GUTOW
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Nowy Targ
Model: mondeo st220/mondeo mk1 4x4
Silnik: 3.0v6 pb/lpg /2.0pb/lpg
Rocznik: 2003/1995
Postów: 141
Domyślnie Odp: St220 - zawor odpowietrzania skrzyni korbowej, wolna odma

Witam kolegę. Zawór odpowietrzania skrzyni jest na środku pomiędzy dwoma głowicami.Żeby się do niego dostać musisz zdjąć oba kolektory górny i dolny i wtedy go zobaczysz.W poprzednim autku 2.5v6 jak robiłem uszczelki pod głowicami to też go czyscilem. Teraz mam st220 i też muszę się do niego dostać bo olej dostaje mi się do kolektora.
GUTOW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 16:30   #3
Przemooo30
ford::average
 
Imię: NetPro24
Zarejestrowany: 01-12-2017
Skąd: Kostrzyn nad odrą
Model: St230
Silnik: 3.0
Rocznik: 2002
Postów: 77
Domyślnie Odp: St220 - zawor odpowietrzania skrzyni korbowej, wolna odma

Ja mam duzo oleju w kolektorze, w sensie osadzone opary. I tez chyba podlubie w swoim i sam wszystko zrobie na lato a poki co ten cash tank od odmy zrobie lub wolną. Pytanie tylko czy bez zdejmowania kolektorow mozna zdiagnozowac/widoczne sa te rurki ktore tak parcieja odchodzace od tego zaworka? Ktora to sa?
Przemooo30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2018, 15:21   #4
GUTOW
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Nowy Targ
Model: mondeo st220/mondeo mk1 4x4
Silnik: 3.0v6 pb/lpg /2.0pb/lpg
Rocznik: 2003/1995
Postów: 141
Domyślnie Odp: St220 - zawor odpowietrzania skrzyni korbowej, wolna odma

W 2.5v6 to wystarczyło przepustnice zdjąć i dojście było ale jeden wąż jest nasuniety zaraz na ta puszkę odmy i ciężko go założyć ale się da.A zaworek jest razem z odmą tak że jak jest uszkodzony to szukanie drugiej puszki lub dołocenie gdzieś po drodze zaworku.Ja dopiero na wiosnę będę robił st tak że wtedy będę wiedział jak to ugryźć 😉
GUTOW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.