Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2020, 08:43   #101
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Montaż Sync 1 -> 3 konfiguracja Apim

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz . Zbędne przyciski deaktywujesz UCDS-em.
Super, dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wolałem się upewnić niż po zakupie wszystkich gratów mieć niespodziankę.

A przy okazji może kiedyś wymienię fotele na grzane to nie będzie trzeba dokupywać panelu

jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 09:38   #102
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Montaż Sync 1 -> 3 konfiguracja Apim

Nie do końca tak jest. Jak kupisz panel z przyciskami grzania i wentylacji, i zamontujesz fotele tylko grzane, to nie będzie działać. Fotele tylko grzane maja maty ze spiralami. Fotele grzane/wentylowane nie maja mat. Jest tam element - ogniwo kogoś tam, które potrafi grzać lub chłodzić w zależności od kierunku przepływu prądu. Przez to ogniwo przepływa powietrze, które jest grzane/chłodzone a następnie rozprowadzane po siedzeniu. Wiec zastanów się jakie fotele chcesz założyć i do tego dokup panel.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 09:54   #103
jarak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-05-2020
Model: Mondeo MK5
Silnik: TDCi 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 35
Domyślnie Odp: Montaż Sync 1 -> 3 konfiguracja Apim

Cytat:
Napisał lsulima Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie do końca tak jest. Jak kupisz panel z przyciskami grzania i wentylacji, i zamontujesz fotele tylko grzane, to nie będzie działać. Fotele tylko grzane maja maty ze spiralami. Fotele grzane/wentylowane nie maja mat. Jest tam element - ogniwo kogoś tam, które potrafi grzać lub chłodzić w zależności od kierunku przepływu prądu. Przez to ogniwo przepływa powietrze, które jest grzane/chłodzone a następnie rozprowadzane po siedzeniu. Wiec zastanów się jakie fotele chcesz założyć i do tego dokup panel.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ok dzięki! Ogólnie chce^ Kupić panel z tylko grzaniem i ewentualnie później dołożyć grzane fotele.

Założyłem że ewentualnie z wentylowaniem będzie analogicznie ale jak wyjaśniłeś tak nie jest. Ogólnie pierwsze pytanie dotyczyło czy w takim panelu można sobie wyłączyć te "niepotrzebne" przyciski, żeby nie wywalało jakiś błędów. Więc tak jak pisaliście z tym nie ma problemu i to najważniejsze dla mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jarak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 15:29   #104
lsulima
FCP member
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-08-2010
Skąd: Skawina
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 1,114
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Jeżeli nawet będą się pojawiały błędy, to na pewno nie będą sygnalizowane na liczniku podczas jazdy. Czy da się wyłączyć nieużywane przyciski tego nie wiem. Wiem natomiast, że kiedyś miałem panel dla 3 strefowej klimatyzacji (S-Max) i nie dało się go skonfigurować tak, że nie zgłaszał błędów na dwustrefowej.
lsulima jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 17:47   #105
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Mam panel Sony z klawiszami grzania foteli. Po podłączeniu wywalało błędy w DTC. Po konfiguracji UCDS-em , pomyłkowe naciśnięcie klawisza nie powoduje błędu. Nie wiem jak z panelem z wentylowanymi klawiszami. Nie miałem , nie próbowałem.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 18:12   #106
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nie wiem jak z panelem z wentylowanymi klawiszami. Nie miałem , nie próbowałem.
Konfiguruje się tak samo. Różnica jest taka jak napisał Łukasz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] powyżej - panel do foteli grzanych/wentylowanych NIE OBSŁUŻY foteli tylko grzanych. Fotele tylko grzane podłączone są do panelu przycisków ELEKTRYCZNIE a fotele grzane/wentylowane mają swój własny moduł pod fotelem i panel przycisków steruje tym modułem po CAN. Panel przycisków dla foteli grzanych/wentylowanych NIE MA TEJ "ELEKTRYCZNEJ" CZĘŚCI pod fotele tylko grzane.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2020, 18:46   #107
Komorowscy
ford::average
 
Avatar Komorowscy
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 24-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondzio
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 165
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czekamy na linki do zakupów . Trochę ludzi czeka na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Komorowscy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raczej będą to .... tygodnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chwilę dłuższą niż przypuszczałem trwało, no ale - SĄ... i wiązki do konwersji SYNC1-> SYNC2, SYNC3...
i efekty pomontażowe...
W większości modeli Forda już zamontowane, a tym samym posprawdzane.
Melduję więc wykonanie zadania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]można na ten temat nieco poczytać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komorowscy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2020, 19:36   #108
maz00r
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 26-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: Jest Mustang 6, był Focus mk2 HB
Silnik: 3.7
Rocznik: 2015
Postów: 0
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Jakiś czas temu zrobiłem w mustangu konwersję na sync 3. Wszystko działa pięknie, poza RDSem, nazwami i logo stacji. Zmiana wartości w asbuilt nie pomaga.
ACM który mam to: FR3T-19C107-JJ. Jaki musiałbym kupić aby te 'europejskie' funkcję działały?
Czy ACM z jakiegoś innego modelu pasuję do mustanga?
maz00r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 13:04   #109
Doborex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-03-2017
Skąd: NYSA
Model: ESCAPE/KUGA MK3 TITANIUM
Silnik: 2.5 Hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 19
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Witam, czy Fusion 2017 czyli po lifcie też mnożna tak przerobić?
Doborex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2020, 08:51   #110
Tomek1950
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 05-11-2020
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 1
Domyślnie Odp: Konwersja z 4.2" (SYNC) na 8" (SYNC2/3)

Witam, czy możecie polecić kogoś w Krakowie kto podjąłby się wymiany Sync1 na Sync2? Mondeo MK5
Tomek1950 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.