Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2010, 13:57   #1
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Witajcie!

Potrzebuję schematu podłączenia zasilania elektrohydraulicznej pompy wspomagania kierownicy, konkretnie wtyczki przy pompie i wtyczki, która jest trochę wyżej na kablu.

Albo informacji, czy plus jest bliżej zatrzasku (we wtyczce na kablu), czy dalej od niego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

m-cin

m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 11:12   #2
Tryann
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Skąd: Zamość
Model: Ford S-Max
Silnik: dopiero kupuje
Rocznik: jeszcze nie wiem
Postów: 20
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Cytat:
Napisał m-cin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie!

Potrzebuję schematu podłączenia zasilania elektrohydraulicznej pompy wspomagania kierownicy, konkretnie wtyczki przy pompie i wtyczki, która jest trochę wyżej na kablu.

Albo informacji, czy plus jest bliżej zatrzasku (we wtyczce na kablu), czy dalej od niego.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

m-cin

Czy Twoja prośba o schemat ma coś wspólnego z chęcią usunięcia tego denerwującego pisku wspomagania ktore wystepuja podobno przy silnikach 2,0 TDCi?
Jesli tak to prosze o info jak sie go pozbyc.
Tryann jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 22:34   #3
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Nie. Ktoś niechlujnie przeprowadził naprawę po stłuczce i wyskakiwał błąd pompy.

Tej wtyczki w oryginalnej instalacji nie ma, u mnie w ten sposób przedłużono uszkodzone kable.

Z obserwacji po rozmontowaniu przodu: konstruktorów forda chyba pogięło. Pompa jest tuż za plastikowym zderzakiem. Lekkie bum i pompy nie ma. A najlepsze jest mocowanie PCM, czyli komputera sterującego pracą silnika: tuż pod plastikiem po lewej stronie, za zbiornikiem płynu do spryskiwaczy...

Uważajcie na stłuczki prawy/lewy przód, można sobie małym zdarzeniem dużą krzywdę zrobić.

Uff! Ale się rozpisałem. Wszystko przez kilkudniowe ganianie duchów po instalacji elektrycznej samochodu. I jeszcze jeden został... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2011, 14:35   #4
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Odkopuję trupa, bo padła ostatecznie moja pompa do wspomagania, o wdzięcznym numerze 6G913K514 AB.
Zakupiłem na znanym serwisie podobną, niestety bez dwu końcowych literek w symbolu. Dodatkowo w mojej piny we wtyczce i gnieździe zasilającym na pompie (2-pinowa) mają inny układ niz w kupionej - są obrócone o 90 stopni.
Ktoś wie coś nt. zamienności/kompatybilności poszczególnych wersji ?
pzdr.
edit: @m-cin, podejrzewam, że w Twoim przypadku pompa poległa w wypadku, a mechanik podpiął zamiennik z innym gniazdem, a że wtyczka nie pasowała, to ją uciął i zarobił kable "na krótko"

Ostatnio edytowane przez zbyso42200 ; 02-09-2011 o 15:51
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 21:37   #5
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Cytat:
Napisał zbyso42200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edit: @m-cin, podejrzewam, że w Twoim przypadku pompa poległa w wypadku, a mechanik podpiął zamiennik z innym gniazdem, a że wtyczka nie pasowała, to ją uciął i zarobił kable "na krótko"
No właśnie. Ja też muszę w końcu wymienić (komunikat usterka wspomagania, napięcie na pompie jest, ale się tylko grzeje, nie działa) i widzę na zdjęciach, że są dwie wersje...Działa ci? Jeśli tak ( Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), mógłbyś podrzucić namiar na sprzedawcę?

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 12:21   #6
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Popatrz na swoją pompę, a szczególnie na gniazdo zasilania. Układ 2 pinów względem zatrzasku jest szeregowy (--) albo równoległy (II), trzymając pompę zatraskiem wtyczki zasilania do dołu.
Pierwszy typ pompy był stosowany od marca do września 2006. Późniejsze wersje mają piny równolegle do siebie. Chyba wszystkie...
Kupiłem pompę na serwisie aukcyjnym, nowszego typu i nie pasowała. Jestem w trakcie sporu - bo sprzedawca niechce jej przyjąć spowrotem. Jeśli jesteś zainteresowany - daj znać na PM, na pewno się dogadamy.
Nie pasowanie polegało na braku mozliwości adaptacji pompy przez IDS w ASO (komunikat:"urządzenie diagnostyczne nie uznaje tych numerów części za prawidłowe dla tego pojazdu").
Jeśli zaś masz pompę (wtyk) starego typu - to pasuje część zapasowa (wtyczka) z Focusa. Do nowego typu pompy wtyczka nie występuje jako część serwisowa.
Zanim wynaleziono, że do mojego Esa pasuje wtyk z Focusa, proponowano mi wymianę całej wiązki instalacyjnej silnika za (bagatela) 3,5 tys pln.
pzdr.

edit: piny w starszym typie : http://image.fbt.se/global/images/im...width=&height=
piny w nowszym : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez zbyso42200 ; 12-09-2011 o 12:44
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 21:44   #7
m-cin
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-12-2007
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 2,0TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 310
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

Mam samochód z 2008 roku, a układ pinów w pompie (--). Więc pewnie wsadzili mi po dzwonie starą pompę, a jest kompatybilność w dół...

Microcat zeznaje, że wszystkie rewizje pompy od 6G91 3K514 AA do AL pasują do mojego samochodu. Nie wspomina o różnych wtyczkach :/

Dziękuję za propozycję, jeśli mechanik będzie szukał - skontaktuję się z Tobą.

Pozdrawiam
m-cin
m-cin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2011, 22:30   #8
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Potrzebuję schematu podłączenia pompy wspomagania

jutro, jak starczy czasu, rozbiorę swoją starą pompę i zerknę jak u niej z mechaniką. Grzanie u ciebie moze byc spowodowane jakąś usterką mechaniczną, np. zatarciem łopatek.
Jeśli masz zamontowaną poprawną część, to wtyk zasilania od Focusa kosztuje w ASO ok. 170 pln. Jeśli nie - pozostaje giełda lub przeszczep z rozbitka.
Lepiej zdejmij kable zasilające z pompy, bo prąd tam płynie niemały. Zabezpieczenie jest na 80 amper. Żeby się cos nie zajarało przy okazji.
pzdr.
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.