Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2016, 20:13   #3031
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I co by tam musiał ustawić by było VC a nie było BT ?
Sam pewnie doświadczyłeś przypadku w którym odznaczenie ptaszka i ponowne zaznaczenie w cudowny sposób przywracało do życia uśpione elementy - to miałem na myśli pisząc o kabelku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 20:14   #3032
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał artur1970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam pewnie doświadczyłeś przypadku w którym odznaczenie ptaszka i ponowne zaznaczenie w cudowny sposób przywracało do życia uśpione elementy - to miałem na myśli pisząc o kabelku
To samo robi odłączenie akumulatora ...
Chodzi o reset modułu.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 20:21   #3033
ANDROKO
ford::average
 
Avatar ANDROKO
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2012
Skąd: Międzyrzec Podlaski
Model: Fusion Hybrid, Mondeo MK4
Silnik: 2.0, 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2017, 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

reset był nie raz i nie dwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ANDROKO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 21:43   #3034
pgrob
ford::professional
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4 kombi ghia
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2008
Postów: 1,103
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj masz PL z USB w Extra cenie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutaj trochę tańszy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pgrob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 22:09   #3035
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kopia w IPC nie jest zależna od FordPower, a funkcjonowanie auta zależy tylko od konfiguracji w BCMie
Może i tak, ale z własnych doświadczeń, a mieszałem już w kilkunastu autach (platforma Mondeo) z i bez Ford Power, w 100% przypadków aut bez FordPower jeżeli w IPC nie było wgranej tej samej konfiguracji co w BCMie, to zawsze pojawiał się błąd, nie pamiętam już dokładnie numerka, ale opis dotyczył właśnie niewłaściwej konfiguracji w zegarach.

W żadnym z aut z FordPower nie było konieczności wgrywania konfiguracji do zegarów, co więcej ELMConfig przy próbach zawsze raportował błąd, także jak jest FordPower zapisuję tylko do BCM, jak nie ma, to do BCM i IPC.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 22:54   #3036
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w 100% przypadków aut bez FordPower jeżeli w IPC nie było wgranej tej samej konfiguracji co w BCMie, to zawsze pojawiał się błąd, nie pamiętam już dokładnie numerka, ale opis dotyczył właśnie niewłaściwej konfiguracji w zegarach.
Jesteś pewny,że to dotyczy platformy mondeo mk4/smax/galaxy mk3.
Nigdy nie zauważyłem takiej przypadłości,no chyba,że po upgradzie zegarów,wtedy otrzymujemy stosowny komunikat,w innym przypadku nigdy.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2016, 23:51   #3037
MatisFG
ford::beginner
 
Avatar MatisFG
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-01-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.2 Duratorq (TDCI 175PS)
Rocznik: 2008
Postów: 31
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Chciałbym podziękować Wszystkim forumowiczom którzy pomogli mi przejść przez montaż moduły BT/VC/USB oraz @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za wgranie softu 1007 do Conversa. Moduł spisuje się bez zastrzeżeń, VC mówi po Polsku i nawet mnie rozumie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a dzięki upgrade`owi softu Conversa widzę przed sobą foldery i pliki z USB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MatisFG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 06:58   #3038
Fooji
ford::average
 
Avatar Fooji
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-12-2013
Model: Nissan X-trail
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 81
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał pgrob Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tutaj trochę tańszy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
A tu jeszcze tańszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

P.S. jakby co ja mogę swój stary moduł bez USB z jęz niemieckim sprzedać za 50 zł

Ostatnio edytowane przez Fooji ; 09-03-2016 o 07:01
Fooji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 08:23   #3039
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - nie czytasz ze zrozumieniem
centralna konfiguracja w BCM i IPC dyskusja nie na ten wątek
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 00:16   #3040
Bryckas
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Corby-UK / Wałbrzych
Model: S-max
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 101
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam szanowne grono.
Po całym dniu czytania przebrnąłem przez caaaaały wątek.
Krótkie pytanie dla potwierdzenia, ale na początek kilka faktów:
Auto MKIV z 08.2008,
navi NX DVD soft 0905_090802,
Converse ROM 0815
i moduł BT 7S7T-19G488-AE, który działa, ale nie z moim telefonem - Xperia z3 z antkiem 5.1.1

Postanowiłem wymienić moduł na USB-mający i zanabyłem 8M5T-19C112-AT. Liczyłem, że zagada z moim telefonem, pogmeram w kabelkach i będzie ok. Niestety, po podłączeniu nie dzieje się totalnie nic, tzn. ani w navi ani na conversie nie widać słuchawki, menu bt, szukając w telefonie urządzeń bt nic. Czyli moduł prawdopodobnie nie żyje. Nie pomogły bezpieczniki, odłączanie itp. Dalej cisza. Jak podepnę stary moduł, od razu jest wszędzie widoczny. To tyle faktów.

Ten będę oddawał do sprzedawcy i mam zamiar kupić nowy i tu pojawia się pytanie:
mogę kupić inny 19C112 z jak najwyższym softem albo cs7t-14d212-Ax i teraz czy dobrze ogarnąłem wątek, że 19c112 może, ale nie musi robić bt streaming, czyli że może być potrzebny update?
A cs7t ogarnia streaming bez względu na model?
Jeśli tak, to będę celował w cs7t.
Proszę o potwierdzenie/zaprzeczenie...
Bryckas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.