Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2020, 21:58   #1
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

Cześć,
przeszczepiałem dzisiaj silnik do mojej Foki Mk1 1.8 Zetec-E na benzynę, a ponieważ przyszedł bez koła zamachowego, to wymontowałem je ze starego słupka i wiele nie myśląc przykręciłem do nowego. Sprzęgło, docisk, wysprzęglik, skrzynia i już w aucie.

No jak się domyślacie, coś tu jest nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam pojęcia jak ustawić koło zamachowe względem czujnika położenia wału korbowego tak, żeby zsynchronizować go z rozrządem.
Auto nadal w rozsypce, nie próbowałem odpalać. Wstępnie ustawiłem koło zamachowe, jak widać na zdjęciu - otwory połączone czerwoną kreską w chwili, gdy tłoki są na jednej wysokości (ale nie wiem w której fazie).

Czy macie informacje gdzie powinna znajdować się przerwa w kole zamachowym, gdy silnik jest w GMP na pierwszym tłoku?

Dzięki z góry!
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg totu.jpg (97.8 KB, 44 wyświetleń)

katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 09:04   #2
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

czujnik czyta sygnał z wieńca ? koła ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 11:17   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

koło zamachowe na 99% ma kluczowanie. Nie ustawisz inaczej.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 17:03   #4
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Re: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : nie do końca z wieńca, a z tej koronki wewnętrznej utworzonej z powywiercanych otworów. W jednym miejscu są trzy łączące się nawierty tworzące "przerwę".

Na zdjęciu załączyłem dochodzenie, jak w końcu zainstalowałem to koło. Przez okno rozrusznika widać otworki przeciwlegle do "przerwy" na obręczy koła. Ponumerowałem je kolejno i w okienku, gdy silnik jest w GMP#1 wychodzą otwory 6 i 5. To znaczy, że "przerwa" wypada około 90 stopni ZA czujnikiem i w miarę działania silnika będzie się ODDALAĆ. Położenie "przerwy" podczas GMP#1 zaznaczyłem żółtym kołem na zdjęciu.

Kolega podsunął mi ściągawkę nt. rozmieszczenia przerwy względem czujnika w systemie EDIS-4 i na tej podstawie wychodzi, że 90 stopni wyprzedzenia ma właśnie być.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cytat:
You want the missing tooth to be "under the CKP sensor" when the engine is 60-90 degrees before top dead center. This is so the computer gets the "heads up" signal (missing tooth) far earlier than any actual timing you want to run.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] : To by rozwiązało wszystkie moje bolączki. Miałem jedną próbę i śruby weszły (z lekkim oporem, ale weszły). Jeśli w innej pozycji nie ma szans na wkręcenie, to by było super.

Zostawiam te "złote myśli", bo dla mnie to było zupełnie coś nowego, a jak widać nie zajmuję się zawodowo mechaniką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg położenie koła zipp.jpg (104.8 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ehh.jpg (25.1 KB, 30 wyświetleń)
katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 19:45   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

a nie możesz ściągnąć poprostu manuala ? ktoś kto pracuje w fordzie zaraz takie cos sciagnie

po drugie pamietaj o kleju do śrub mocujących zamach, jak nie chcesz mieć tam zaraz wycieku
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 07:57   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

Mam na warsztacie blok od 1.8 to zobacze na wale czy jest kluczowanie.
Odpal i zobaczysz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak żle ustawiłeś to nie pojedziesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2020, 22:15   #7
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Re: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

Wyjaśniło się - koło na czuja było zamontowane poprawnie, bo i rzeczywiście innej możliwości nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzisiaj odkręcilem, wyczyściłem gwinty, podlałem po 4 zwoje Loctite 243 i dociągnąłem 112Nm.

PS orientujecie się, co to może być za pin z załącznika? Wypadł na ziemię, gdy zrzucałem stary blok z mocowania i za nic nie umiem znaleźć skąd się wziął.
PSS czy to jest (nie daj Boże) pin między kołem zamachowym, a tarczą sprzęgła? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A jeśli tak, to ujdzie mi niezamontowanie go?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kluczowanie koła zamachowego Focus Mk1 Zetec-E 1.8.jpg (88.4 KB, 21 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pin.jpg (32.3 KB, 23 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez katperd ; 21-03-2020 o 22:20
katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 08:35   #8
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

Nie wiem co to jest, t ma gumkę na końcu?blok był z głowica i bez skrzyni czy co było rozebrane? daj więcej zdjęć "tego"

Nie jest to kołek ustalający docisk sprzęgła na pewno jeśli to miałeś na myśli (wbijany w koło zamachowe)
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 10:50   #9
katperd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-06-2019
Model: Ford Focus Futura Mk1
Silnik: Zetec 16V Blacktop
Rocznik: 2000
Postów: 13
Domyślnie Re: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

Moment wypadnięcia tego kołka nastąpił, gdy blok silnika był zrzucany z prawej poduszki (po stronie rozrządu) na ziemię. Ówcześnie zdemontowałem głowicę, skrzynię biegów, całą miskę olejową, wyjąłem tłoki.

Jeśli chodzi o kołki docisku sprzęgła - w kole są 3, co 120 stopni, symetrycznie względem środka.

Na tym tajemniczym pinie widać na przewężeniu głębokie rysy - dobrze wyczuwalne pod paznokciem. Na jednym, najszerszym końcu jest zaprasowany dysk metalowy. Ten ciemniejszy obszar na końcu to rozplaszczony metal.

PS znalazłem zdjęcia tego koła w necie i wychodzi na to, że po stronie tarczy sprzęgłowej jest jeszcze jeden otworek (obok śruby montażowej do wału korbowego). Może właśnie na ten pin? Ale co on by tam miał robić..? Na moich ostatnich zdjęciach też jest taka czarna kropka, ale myślałem że to jakiś brud.
Chociaż nie, bo docisk tarczy sprzęgła podczas tego demontażu był na kole.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg pin0.jpg (89.0 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pin1.jpg (93.2 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pin2.jpg (81.8 KB, 10 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg pin4.jpg (68.1 KB, 9 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg koło-pin.jpg (48.6 KB, 12 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez katperd ; 22-03-2020 o 11:19
katperd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2020, 19:14   #10
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Ustawienie koła zamachowego na czujnik - synchronizacja wałów

to po stronie oleju gdzieś, napinacz jalkis, cos z pompy oleju? oska slizgu jakiegos
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.