Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2008, 11:52   #1
breslauer1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: belfast
Postów: 16
Domyślnie Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Hej
Czy to możliwe że rezerwa paliwa w Focusie Zetec 1.6L rocznik 2004 wynosiła bagatela 12L? Zatankowalem pod korek tuz po zapaleniu sie lapmki rezerwy i o dziwo wladowalem do baku 41L (z tego co wiem bak ma 53L).
Bres

breslauer1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 13:28   #2
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Pojemność zbiornika paliwa to 55 litrów. Dodam jeszcze, że Zetec to oznaczenie silnika, nie samochodu.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 19:34   #3
zietek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 34
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Podłączę się do tego posta z zapytaniem, czy w wersji z komputerem jest kontrolka rezerwy przy wskaźniku poziomu paliwa, czy tylko komputer informuje (sygnał dźwiękowy) gdy paliwo się kończy?

Zawsze tankuję jak komp się odezwie, nie sprawdzałem czy zapali się kontrolka a autko mam od niedawna, w instr pisze że kontrolka jest ale prosze o info.
zietek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 19:55   #4
breslauer1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: belfast
Postów: 16
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Cytat:
Napisał TomFoc
Pojemność zbiornika paliwa to 55 litrów. Dodam jeszcze, że Zetec to oznaczenie silnika, nie samochodu.
sugerowalem sie dowodem rejestracyjnymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam w nim Ford Focus Zetec 16V. Co do baku jestem pewien że 53L, mam to wypisane w manualu. Dodam że auto wyprodukowano w UK.
breslauer1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2008, 23:25   #5
ar2r
ford::advanced
 
Avatar ar2r
 
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Brzeg
Model: Focus MK I,Puma 1,7
Silnik: 1,6 16V...1,7 16V
Rocznik: 2002,2001
Postów: 371
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Cytat:
Napisał zietek
Podłączę się do tego posta z zapytaniem, czy w wersji z komputerem jest kontrolka rezerwy przy wskaźniku poziomu paliwa, czy tylko komputer informuje (sygnał dźwiękowy) gdy paliwo się kończy?

Zawsze tankuję jak komp się odezwie, nie sprawdzałem czy zapali się kontrolka a autko mam od niedawna, w instr pisze że kontrolka jest ale prosze o info.
W Focusach z kompem nie ma takiej kontrolki,to właśnie komputer informuje o kończącym się paliwie.

Wpis w instrukcji dotyczy egzemplarzy bez komputera.
ar2r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2008, 06:45   #6
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Podając pojemność zbiornika paliwa sugerowałem się fordowską instrukcją obsługi oraz książką Dietera Korpa "Ford Focus - poradnik użytkownika". W obu tych źródłach jest podane, że pojemność zbiornika paliwa wszystkich focusów I z silnikami benzynowymi to 55 litrów.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2008, 23:09   #7
gamst19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Postów: 13
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

mam drobne pytanie: zaraz po zatankowaniu komputer pokazuje mi jeśli chodzi o zasięg, taka samą wartość jak przed tankowieniem, np. jeśli wjeżdżam na stację z zasięiem 10 km to po tankowaniu do pełna nadal jest 10 km, dopiero po jakimś czasie np. następnego dnia wskazuje juz dobrą wartość, czym może być spowodowany taki błąd i czy np. jeśli po wyjechaniu ze stacji mam zasięg nadal 10 km to może mi po drodze przy wartości 0 km odmówić dalszej jazdy? Dodam iż wskaźnik paliwa działa dobrze czyli wskazuje fula. Chodzi o focusa 1,8 benzyna 1999 r.

pozdrawiam
M.
gamst19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2008, 10:15   #8
TomFoc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-11-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: FF I FL
Silnik: 1,6 ZETEC SE
Rocznik: 2004
Postów: 234
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Wielu użytkowników ma to samo. Jak zupy w zbiorniku mało, to komputer jakoś dopiero "po czasie" uświadamia sobie, że paliwa przybyło. Sugeruję nie dopuszczać do tego aby w zbiorniku było tak mało paliwa. Wielu fachowców mi to mówiło. Przy małej ilości paliwa znacznie rośnie prawdopodobieństwo zassania jakiegoś brudu, a jest tego w zbiorniku sporo.
TomFoc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2008, 13:52   #9
pawel_pz
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Cytat:
Napisał TomFoc
Przy małej ilości paliwa znacznie rośnie prawdopodobieństwo zassania jakiegoś brudu, a jest tego w zbiorniku sporo.
A po co jest filtr paliwa? :fcp18 Zakładam, że filtruje benzynę, nie powietrze czy olej :fcp2
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2008, 20:14   #10
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Re: Rezerwa paliwa w Focusie Zetec (2004)

Cytat:
Napisał pawel_pz
Cytat:
Napisał TomFoc
Przy małej ilości paliwa znacznie rośnie prawdopodobieństwo zassania jakiegoś brudu, a jest tego w zbiorniku sporo.
A po co jest filtr paliwa? :fcp18 Zakładam, że filtruje benzynę, nie powietrze czy olej :fcp2
Ale wodę chyba przepuści ? :fcp13

Z komputerem to w ogóle jest śmiesznie i na jego wskazania patrzę z przymrużeniem oka - wole polegać na wskaźniku manualnym, przy czym nigdy nie zdarzyło mi się to co opisujecie powyżej z błędnym wskazaniem komputera po zatankowaniu.
Choć może trzeba się postarać jak kolega czyli ze zostało już tylko poniżej 1litra (~10km) - mój 'rekord' to jakieś 40km wg komputera, a wskazówka pokazywała poniżej 0 :fcp18 (nigdy w życiu tak delikatnie nie jechałem jak wtedy w drodze na stacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.