Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2014, 10:33   #1
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarhift)?

Czy ktoś z Forumowiczów orientuje się:
1) Czy w ogóle da się przeprowadzić adaptację skrzyni AWF21; jeżeli tak to jak wygląda taka procedura?
2) Jakie parametry można poprawić poprzez adaptację?

Osobiście zastanawiam się czy taka adaptacja może zmienić jakość zmiany biegów z 1 na 2 i dalej na 3.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 10-10-2021 o 14:31
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 08:06   #2
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

Znalazłem w sieci taką oto procedurę adaptacji:
TF-80SC Automatyczna skrzynia biegów Aisin inaczej także zwana AF40


AF40 jest skrzynią zaprojektowaną przez koncern AISIN (Japonia) by sprostać pojazdom z maksymalnym momentem obrotowym
nie przekraczającym 440 NM. Obecnie szeroko stosowana w wielu pojazdach jeszcze większej ilości marek : Opel, Volvo,
Citroen, Lancia, Alfa Romeo etc.

Najważniejsze jest to przekładnia 6-biegowa. Dzięki modułowej konstrukcji i ograniczonej liczbie części użytych w
procesie projektowania skrzynia ta charakteryzuje się doskonałymi parametrami, ograniczonym ciężarem, oraz niższymi
kosztami produkcji. Tyle producent. Życie pokazało i pokazuje nadal trochę inny obraz tej skrzyni.

Zastosowanie Wszystkie modele Opla Olej układu wspomagania i automatycznej skrzyni biegów DEXRON 6

Oznaczenia skrzyn:

TF-80SC,
TF-81SC (Ford),
AF40,
AWF21,
AF40-6,
AM6,
AW6A-EL
6F21WA
Waga skrzyni : około 94 kg

Ilość oleju: ~7 litrów, wymiana około 3 litrów ATF AW-1





Adaptacje wykonuję się w celu dostosowania ciśnień elektrozaworów. Najczęściej wykonuję się ją komputerowo
ale jest możliwe zrobienie "na piechotę".


Pamiętaj, adaptację skrzyni wykonujesz na własne ryzyko!

Jeśli mechanik nie wyjeżdżając autem z garażu mówi „zaadoptowałem panu skrzynię”, to jest oszustem. Jeśli wyjedzie
z garażu, to zrobi co najwyżej adaptację dla 1 i 2 biegu (bardzo powszechna praktyka) i jest bardzo możliwe, że to
wystarczy do prawidłowego działania skrzyni. Lepiej jednak mając warunki i sporo czasu, zrobić to samemu.



NIE WOLNO

przeprowadzać adaptacji w przypadku wystąpienia JAKICHKOLWIEK objawów nieprawidłowego działania skrzyni
innych niż nieprawidłowa zmiana biegów lub w przypadku występowania jakichkolwiek błędów w skrzyni. W takim przypadku,
skrzynia nie będzie potrafiła zaadaptować się prawidłowo i można tylko pogorszyć sprawę.

Natomiast koniecznie trzeba przeprowadzić adaptację w przypadku:
- wymiany skrzyni lub elementów wykonawczych
- wymiany komputera skrzyni
- jeśli jakość zmiany biegów pogorszyła się po odłączeniu/rozładowaniu akumulatora.
Dodatkowo, można przeprowadzać adaptację w celu generalnej poprawy jakości zmiany biegów.

Podstawowe zasady adaptacji:

- adaptację przeprowadza się dla każdego biegu osobno
- wartości adaptacyjne są określane dla granicznie minimalnych obciążeń. Tylko tak ustawiona skrzynia będzie pracowała
prawidłowo w pełnym zakresie obciążeń
- należy powtarzać procedurę od 4 do 8 razy w stabilnych i powtarzalnych warunkach aby adaptacja mogła się udać
- po zakończeniu procedury adaptacji należy bezwzględnie pozostawić silnik włączony na luzie na co najmniej 10 minut,
inaczej nowe wartości adaptacyjne się nie zapiszą
- należy zapewnić do przeprowadzenia adaptacji absolutnie płaską, pustą drogę na odcinku kilku kilometrów.

Warunki procedury:

- skrzynia rozgrzana do temperatury roboczej 80 C
- klimatyzacja WYŁĄCZONA
- ekstremalnie delikatne i powolne posługiwanie się gazem
- absolutnie nie wolno przekraczać obrotów 2400 dla benzyny i 1800 dla diesli.

Dobrze jest poniżej opisaną procedurę przećwiczyć najpierw „na sucho”, aby np. poznać graniczną wartość obrotów
redukcji biegów na niższe itd…

Procedura:

- kasujemy stare adaptacje jakimkolwiek dostępnym interfejsem (może być nawet Carsoft). Można w necie znaleźć jakieś
opisy kasowania adaptacji typu „przekręć kluczyk, naciśnij gaz” ale to bajki. Teoretycznie, adaptacje powinny się
skasować po bardzo długotrwałym odcięciu zasilania, ale to niepewna metoda, no i jak w takim układzie zapewnić warunek
rozgrzanej skrzyni…?
- natychmiast zaczynamy proces adaptacji (przejechanie po skasowaniu nawet kilku metrów może nam zakłócić całą robotę)
- blokujemy skrzynię na 1, ruszamy bardzo powoli i delikatnie naciskając gaz aż do osiągnięcia opisanych wyżej obrotów
(lub nawet ciut niżej), puszczamy gaz i pozwalamy obrotom spaść do ok. 1000-1200 (tak, aby przy wyższych biegach nie
zmienił się bieg na niższy), następnie powtarzamy to samo 4 razy
- za ostatnim razem po osiągnięciu granicznych obrotów ręcznie przełączamy skrzynię na 2 i powtarzamy 4 razy procedurę
jak dla 1
- w ten sam sposób postępujemy dla każdego następnego biegu
- po zakończeniu procedury dla 5, delikatnie zatrzymujemy się i pozwalamy silnikowi popracować 10 minut na P.

Po zakończeniu, gasimy silnik, odpalamy i sprawdzamy, czy jakość zmiany biegów się poprawiła. Jeśli nie, procedurę
należy powtórzyć zmniejszając o 100-200 obrotów maksymalny zakres opisany powyżej.
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2015, 21:55   #3
gopiotrek
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-05-2013
Skąd: Gdańsk
Model: s-max
Silnik: 2.0 TDCI 130 km automat
Rocznik: 2008
Postów: 75
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

Prośba o pomoc.

Na jednym z forów dot. automatów zadałem pytanie:
Tytuł: Jak wykonać reset i adaptacje skrzyni AWF21/TF-81 SC

Pytanie jak w temacie. Nie za bardzo interesuje mnie adaptacja poprzez komputer w ASO Ford, ponieważ moduł silnika jest przeprogramowany, a komputer ASO nadpisuje wszystkie moduły.

Poprzez adaptację chciałbym poprawić jakość zmian biegów 1-3. Obecnie występują bardzo lekkie (ale jednak) przyhamowania tuz przed zmianą biegu. Biegi 4-6 pracują idealnie.

i otrzymałem od administratora odpowiedź:

adaptację wykonuje się ze skanerem diagnostycznym przechodząc po kolei wszystkie procedury , nie trzeba tego robić w ASO

I w związku z tym pytanie - czy ktoś może wie gdzie tego typu operację można wykonać w Gdańsku lub okolicach? A może ktoś z szanownych Forumowiczów tego typu operacje jest w stanie przeprowadzić?
gopiotrek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 15:14   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

Trzeba napisać do kolegi ppawel. Ma wszystko co trzeba do zrobienia jak w ASO.
BTW - nie jest prawdą, że "komputer w ASO nadpisuje wszystkie moduły". Update sterownika silnika PCM robiony jest tylko i wyłącznie jako świadomie uruchomiona procedura serwisowa. ASO robi to tylko jak musi i dostanie za to pieniądze... No chyba, że jest akcja serwisowa zlecona przez Forda...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2015, 15:26   #5
juliano2
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 18-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI automat
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

Witam,
A czy ktoś z forumowiczów z warszawy bądź okolić jest w stanie wykonać taką adaptację? Ewentualnie prośba o wskazanie warsztatu itp. gdzie takie coś można wykonać w rozsądnych pieniążkach (oczywiście poza ASO gdzie można wydać majątek).
juliano2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2015, 16:01   #6
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

A czy w ogóle da się skasować adaptację w Durashifcie? Kolega mayak pisał, że taka opcja jest w Powershifcie...
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2017, 00:40   #7
Siw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2017
Model: Mondeo
Silnik: 2
Rocznik: 2009
Postów: 0
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

Cały internet mówi, że skrzynia AWF-21 Forda to to samo co AM6 Citroena.
Czy w/w adaptacja w Fordzie to jest to co przeliczenie kalkulatorów w Citroenie?
Siw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2017, 08:00   #8
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

A ja mam takie pytanie do forumowiczów? Czy to możliwe ażeby skrzynia traciła ta adaptację przy każdorazowym odlączeniu akumulatora? Piszę tak ponieważ zauważyłem w moim poprzednim fordzie mondeo mk4 2.3, że jak to zrobię to zaczyna się cyrk przy zmianach biegów. Mianowicie:
1. Obroty silnika przy zmienianiu biegów wyskakują tak choćby za wysoko i potem spadają o ok 200 do prawidłowego poziomu. Dzieje się tak nawet przy 80km/h.
2. Podczas hamowania jak wcześniej redukował na niższy przy obrotach 1800 i nie schodził niżej, to teraz schodzi do 1400 i dusi silnik.
3. Jak przy tych 1400obr nacisnę delikatnie znowu na gaz, to skutkuje to gwałtownym wzrostem obrotów do 2500 a potem znowu następuje spadek o te 200.
4. Jadąc np. 80km/h mam obroty raz 1500, a raz 2200. Jazda po płaskim.
I wszystkie te objawy powstały po wymianie akumulatora, wcześniej pracowała jak miód. Zmian biegów bez posiadania obrotomierza bym nie zauważał.

Ponieważ nikt nie umiał mi powiedzieć i doradzić co się stało z autem postanowiłem kupić takie samo tylko w 2.0 diesel. I ta sama sytuacja. Musiałem wymienić w nim kierownicę, a to też wiązało się z odpinaniem akumulatora, żeby poduszka mi nie wystrzeliła. I teraz ten też zaczął się tak dziwnie zachowywać. A i zapomniałem wspomnieć, że oba samochody zaczęły poszarpywać trochę przy redukcjach szczególnie to wyczówalne przy dojeżdżaniu do skrzyżowań (nie zawsze). Oraz doszedł taki objaw że muszę się choćby siłować z włączeniem biegu na D. Tak choćby wyrywam drążek z pozycji D. Towarzyszy temu też dźwięk takiego dupnięcia w skrzyni.(dodam, że auto stoi na prostym i najpierw zaciągam ręczny, aby nie zawisał na blokadzie w skrzyni). Dodatkowo w obu samochodach zaczęło występować zjawisko polegające na tym, że dojeżdżając do skrzyżowania po naciśnięciu na gaz auto nie odjeżdża od razu tylko tak choćby włącza dopiero bieg i reakcja ta trwa jakieś 2sek. Z pewnością po wylaczeniu akumulatora nie można uszkodzić skrzynroz.Co zatem w obu autach się stało?
Ps. Trochę się rozpisałem, ale wierzę, że znajdzie się ktoś ciekawy i pomoże. Ciężko to w mniejszej ilości zdań wytłumaczyć. Z góry wszystkim dziękuję.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 18:26   #9
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

To inaczej zapytam. Jak poznac kiedy auto ma spięty lock up. Bo raz jadę 80 i mogę śmiało przyśpieszać nie generujac obrotow wysokich, a wciskanie w fotel, a raz generuję obroty a przyśpieszenie jest nieznaczne. Może teraz pomożecie drodzy fani marki.
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 21:09   #10
mirase609
ford::beginner
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Praszka
Model: FF Mk1 FL/Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI/2,0 TDCI
Rocznik: 2003/2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: W jaki sposób przeprowadzić adaptację automatycznej skrzyni AWF21 (TF81sc,dusarh

Poszarpywanie skrzyni przy redukowaniu miałem, aktualizacja softu skrzyni usunęła problem, na pozostałe pytania jako szary użytkownik nie potrafię się wypowiedzieć
mirase609 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.