Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2019, 18:27   #1
sebbos
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Wrocław/Kraków
Model: Ford Transit Tourneo 85t300 9 os
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Nie działają obie tylne wycieraczki

Przestały działać tylne wycieraczki, chyba długo jechałem z włączonymi wycieraczkami, jak długo nie wiem ale sucho było, i zostały sobie w takiej dziwnej pozycji.
Spryskiwacz tylni nie podaje płynu choc go słyszę (pompkę).
Bezpiecznik 201 15A jest OK.
Gdybym wiedział jak ściągnąć obudowy napędu ( są tam 3 małe śruby przy krawędziach z którymi mam kłopot) to sprawdziłbym czy napięcie dochodzi do silników.
Szczerze to pierwszy raz mam auto z tak rozbudowaną elektroniką (wiem że niektórzy się teraz śmieją) i nie bardzo wiem jak do tego podejść żeby nie popieprzyć czegoś w instalacji.
macie pomysł jak się za to zabrać?

sebbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 19:30   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie działają obie tylne wycieraczki

Rozumiem, że masz podwójne drzwi (a nie klapę) i obydwie wycieraczki zatrzymały się w nieprawidłowych pozycjach?
To byłoby dziwne i świadczyłoby jednak o tym, że zasilanie silników wycieraczek z bezpiecznika 201 padło. Układ działa w ten sposób, że zawsze przy włączonej stacyjce, w pozycji innej od spoczynkowej, silnik wycieraczek ma zasilanie i pracuje tak długo aż dojdzie do pozycji spoczynkowej (zabezpiecza to krzywka styków w przekładni wycieraczek). Skoro obydwie wycieraczki zatrzymały się nieprawidłowo - to raczej niemożliwe jest, aby obydwie krzywki padły jednocześnie.
Wpierw sprawdź, czy na jednym z pinów bezpiecznika 201 jest napięcie (przy włączonej stacyjce). Jeżeli jest, włóż z powrotem bezpiecznik i sprawdź, czy w gnieździe przekaźnika R21 na pinie nr 5 jest napięcie - powinno być.
Jeżeli jest to dopiero wtedy sprawdź, czy jest dalej napięcie w kostkach przy silniczkach, przewód niebiesko-zielony, pin nr 1. Teraz nie pójdę do samochodu, ale wydaje mi się, że aby dostać się do wtyku, trzeba zdjąć tapicerkę. Sama osłona silnika jest nitowana zrywanymi nitami do drzwi, trzeba nity rozwiercić.
Obecność napięcia na pinach najlepiej jest sprawdzać zwykłym próbnikiem z żarówką 21W, a nie miernikiem. W układzie tym występują prądy błądzące, miernik (bez obciążenia) pokazuje czasem +12V, a przy prądzie żarówki pokazuje... 0V.

Co do spryskiwaczy - skoro silnik pompki pracuje, to albo zapchały się dyszki w końcówkach spryskiwaczy - wyciągnij je i zobacz, czy bez nich leci płyn, albo rozłączyły się gdzieś przewody z płynem, tam jest sporo gumowych złączek. Trzeba zdjąć lampy tylne, tapicerkę drzwi i wszystko sprawdzić.
Sprawdź, czy gdzieś płyn - po jego dłuższym pompowaniu na tył - nie ścieka gdzieś na ziemię. Nawet tuż przy pompce w przednim lewym nadkolu mógł się rozłączyć przewód...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-02-2019 o 20:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 20:27   #3
sebbos
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Wrocław/Kraków
Model: Ford Transit Tourneo 85t300 9 os
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają obie tylne wycieraczki

O dzięki Ci!!! po trzykroć!
A z przekaźnikiem R21, mam inny układ przekaźników kabinie niż w instrukcjach, tylko 1 rząd zamiast dwóch (na 4 szt) i do tego jednego nie ma.
Jutro jak będzie jaśniej to zrobię fotę, taka wersja nawet szyby na korbkę..

Bump: O dzięki Ci!!! po trzykroć!
A z przekaźnikiem R21, mam inny układ przekaźników kabinie niż w instrukcjach, tylko 1 rząd zamiast dwóch (na 4 szt) i do tego jednego nie ma.
Jutro jak będzie jaśniej to zrobię fotę, taka wersja nawet szyby na korbkę..
sebbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2019, 21:31   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie działają obie tylne wycieraczki

Cytat:
Napisał sebbos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko 1 rząd zamiast dwóch (na 4 szt) i do tego jednego nie ma.
Zajrzyj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #40
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2019, 22:32   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Nie działają obie tylne wycieraczki

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli jest to dopiero wtedy sprawdź, czy jest dalej napięcie w kostkach przy silniczkach, przewód niebiesko-zielony, pin nr 1. Teraz nie pójdę do samochodu, ale wydaje mi się, że aby dostać się do wtyku, trzeba zdjąć tapicerkę.
Zajrzałem u siebie jak jest - po zdjęciu tapicerki drzwi bez problemu wypniesz wtyk wiązki idącej do silniczka wycieraczki. We wtyku są trzy piny, czarny przewód to masa, środkowy niebiesko-zielony daje impuls (ok. 1 sekundy) do startu, trzeci zewnętrzny biało-czerwony ma stale napięcie przy włączonej stacyjce. Sprawdź czy tak jest i czy tak działa przekaźnik - zwykłym próbnikiem z żarówki 21W.
Może być, że na stykach połączenia zaśniedziały i już jak tylko wypniesz wtyk i wepniesz z powrotem, to silniczek zacznie działać. Tryśnij wtedy do wtyku trochę WD40 i powinno być ok.
Jeżeli na wtyku jest jednak wszystko ok z napięciami, a silniczek zdechł na amen, to niestety trzeba rozwiercić nity mocujące osłonę silnika do drzwi, zdjąć silnik, rozkręcić i zobaczyć, czy to np nie szczotki padły lub coś innego. Takie nity kupuje się tylko w ASO, kiedyś je kupowałem, pamiętam, że cena była z księżyca...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-02-2019 o 21:42
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2019, 20:29   #6
sebbos
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Wrocław/Kraków
Model: Ford Transit Tourneo 85t300 9 os
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Nie działają obie tylne wycieraczki

Jeszcze raz Wielkie Dzięki ze sprawdziłeś. Ja na razie wpadłem do Transita z miernikiem i nożykiem, i stwierdziłem co następuje:
- napięcie na bezpieczniku 201 jest, bezpiecznik OK
- przy wł. stacyjce na środkowym pinie (S) przekaźnika jest 12v, jak włączę wycieraczki pojawia się także na pinie 1
- przekaźnik nie robi "cyk" przy włączaniu wycieraczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wypatroszyłem tylne drzwi, na wtyczce ( widziałem tam dwa wejścia ) ni hu hu - 0V

diagnoza poprzedniego właściciela (kolegi) - padł przekaźnik, ale się nie martw mam gdzieś taki tylko nie wiem gdzie....

jak dolutuje porządny przewód do swojej lampki serwisowej rodem z PRL - niebawem
to dam znać co i jak.

nitów do osłony kupował nie będę, wole kupić krótszą szybę boczną (widziałem taką słowo daje na 2/3 - 3/4 dł. prowadnicy drzwi przesuwnych ) i dołożę tylna uchylna szybę
to by było coś...

jeszcze raz klaniam sie nisko dziękując.
sebbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.