Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2020, 14:10   #1
Krzysiu63
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2019
Skąd: Świdnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Wygłuszenie / wyciszenie auta.

Czy ktoś robił możliwie pełne wygłuszenie auta? W dziale Mondeo jest długi i obszerny temat (ponad 50 stron) na temat wygłuszania, wiele spraw jest bardzo dokładnie opisanych. Na forum Galaxy jest kilka tematów szczątkowych, właściwie nic nie wnoszących. Znalazłem oferty komercyjne, ale wahają się one w granicach od 3 do 10 tys zł za kompleksowe wygłuszenie.

Ostatnio zacząłem się wschłuchiwać w odgłosy jazdy, ponieważ przy większej prędkości zaczynają być męczące. Największy hałas dobiega z tyłu, od nadkoli i bagażnika. Drugie źródło to komora silnika. Chciałbym wyeliminować najbardziej dokuczliwe źródła hałasu. Wiem już, czym i jak, ale do tego potrzebna jest wiedza na temat demontażu tapicerki i docierania do blachy. Tego brakuje.

Na pierwszy ogień pójdzie pokrywa silnika - raz, że najłatwiej dostępna, a dwa, że odpadła fabryczna mata (poprzecierała się na otworach). Zrobie mniej więcej według tego tutorialu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(link z forum Mondeo).
Efektami podzielę się.

Krzysiu63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2020, 21:19   #2
Krzysiu63
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2019
Skąd: Świdnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

Początek zrobiony.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Materiał: mata tłumiąca CTK premium 3.0, dwa arkusze 50x 37 cm. Koszt razem 45 zł. Wyszło akuratnie, zostały tylko ścinki.
Potrzebne: płyta do wycinania (kawałek sklejki i płyty pilsniowej), nóż łamany, flamaster, nożyczki, cienka tektura falista, ręczniki papierowe, benzyna ekstrakcyjna.

Cała robota trwała 4 godziny, ale trzeba uwzględnić ciągłę łążenie do piwnicy - nie mam możliwości rozłożenia warsztatu na podwórku. Ponieważ kształty sześciokątów są różne, trzeba do każdej pary przygotować szablon, dopasować, następnie wyciąć z leciutkim zapasem element z maty, ponownie dopasować i dociąć, przed wklejeniem umyć i odtłuścić fragment maski benzyną i dopiero przykleić.
Krzysiu63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2020, 18:58   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

a jakiś efekt słyszalny jest? czy tylko placebo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 15:31   #4
mmular
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-06-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

Krzysiu63:

Z tego co widzę to na matę CTK naklejałeś jeszcze jakąś gąbkę - nie piszesz co to za gąbka.
Kiedyś się interesowałem i do komory silnika stosuje się specjalne gąbki trudbopalne. Jak miałem ZAFIRĘ i bawiłem się w wyciszanie to brałem materiały z tego sklepu - w sumie najtańsi na rynku byli ale może się zmieniło.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Matami alubutylowymi ich produkcji drzwi wyciszałem. i bagażnik.
Do tego lepsze głośniki i efekt był.

a tutaj mają przykład wyciszania silnika - jakie materiały stosować.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Najwięcej się zyskuje przez wyciszenie drzwi, tylne boczki z nadkolami, i podłoga. Sufit też dużo robi. Żeby wyciszyć silnik, tak aby nie był słyszalny w środku, to gródź należałoby wyłożyć matami - a to ciężka sprawa bo od strony kabiny ciężko dojść i od silnika też nie bardzo.

Mimo wszystko powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Marek
mmular jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 09:48   #5
Krzysiu63
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2019
Skąd: Świdnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

Gąbka to mata wygłuszająca Comfortmat 10 mm, specjalna do komory silnika (trudnopalna). Powycinałem najpierw na podstawie gotowych szablonów kształtki, które następnie docinałem pod wymiar już na miejscu. Dzięki temu poszło znacznie szybciej, choć przyznam się, że nie przyłożyłem się do roboty i przeważnie są o parę milimetrów za małe. Na to pójdzie oryginalna mata, połatana w miejscach uszkodzeń, jako osłona.

W sumie zużyłem pół metra kwadratowego gąbki, czyli kosztowało to ok. 20 zł i godzinę roboty.

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jakiś efekt słyszalny jest? czy tylko placebo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest ciszej? Chyba tak, zwłaszcza gdy równej jeździe na niskich obrotach. Ale jeździłem parę tygodni bez żadnego wytłumienia. A może to tylko złudzenie? Trudno powiedzieć - wiarygodne pomiary można zrobić tylko w warunkach laboratoryjnych. W tech chwili największy szum dochodzi z tylnych nadkoli i bagażnika. Chciałbym przynajmniej nadkola wytłumić, ale zabiorę się za to za kilka tygodni. Całości na pewno robić nie będę - raz że koszt materiałów wyjdzie koło 2 tys., złotych, a dwa - to pewnie kilkanaście całych dniówek roboty (sądząc z wpisów na forum Mondeo), a ja nie mam ani tyle czasu, ani warunków do takiej roboty.

Ostatnio edytowane przez Krzysiu63 ; 09-07-2020 o 09:57
Krzysiu63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2020, 11:36   #6
bulajev
FCP member
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Rybnik
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 189KM/401Nm by HEKO
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

witam podeślę link od fajnego fachowca ze sląska z Żor- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest tam sporo pokazane co i jak robią i galeria może się przyda. Ja jeszcze nie robiłem tam ale kolega jest po wygłuszaniu i konserwacji bmw i forda mondeo i efekty super.pozdrawiam
bulajev jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2020, 11:35   #7
Krzysiu63
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 25-06-2019
Skąd: Świdnica
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Wygłuszenie / wyciszenie auta.

Wygląda to interesująco, ale przydałby się cennik. No i dla mnie daleko. ALe warto wiedzieć, że coś takiego się robi.

Tu firma z Wrocławia od wygłuszeń: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Obszerne opisy usługi i cenniki.
Krzysiu63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.