Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2019, 14:51   #131
andyGD
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-12-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał radkor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PS. Ważne info: w Mondeo po 05.2012 powyższy problem nie występuje. Ford zrezygnował wtedy z białych zaworków zwrotnych!

Ostatnie ulewy sprawiły, że dołączyłem do elitarnego klubu posiadaczy przelotowych wężyków odprowadzających wodę z szyberdachu. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zabawy u mnie co nie miara, bo mam fabrycznie wzmacniacz PSS, którego uchwytu nie da się odkręcić bez odkręcania całej deski rozdzielczej z metalowy stelażem włącznie... Trzeba było pchać rękę przez ten uchwyt właśnie.
Ręce mocno poranione ale przynajmniej jest satysfakcja i problem szyberdachu na zawsze z głowy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Cała 2L butelka wody zeszła przez odpływy praktycznie momentalnie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mate czymś przecinałeś czy rwałeś?

Ja ją musiałem rwać, bo z cięciem się nie dało.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

andyGD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 21:23   #132
Czarnuh
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 05-06-2019
Skąd: Suwałki
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Nie dawales na końcu tej gumki oryginalnej co była w nadkolu. Tylko wypusciles ten wężyk dużej poza nadkole. Nie wlewa się woda do środka przez nadkole.
Czarnuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2019, 22:11   #133
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał andyGD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mate czymś przecinałeś czy rwałeś?

Ja ją musiałem rwać, bo z cięciem się nie dało.
Nacinałem i rwałem. Ja tam po lewej prawie w ogóle dostępu nie miałem przez tę cholerną ramkę wzmacniacza...
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 14:48   #134
gebek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-05-2010
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: Ford Mondeo MK4 2,5T
Silnik: 220 kM
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Cytat:
Napisał radekrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wziąłem się za przepchanie kanalików odprowadzania wody i po wprowadzenie około 1.2m
stalowej linki natrafiłem na opór, po obu stronach. Woda stoi w rynience i nie spływa, pod autem tylko kilka kropel.
Co jest nie halo ? Z tego co wyczytałem to pewnie ten cholerny zaworek przy ujściu się zapchał. Mozna go jakoś udrożnić bez rozbierania polowy auta i wlewania Kreta ?
To nie jest zaworek tylko kawałek wyprofilowanej gumki pod kątem prostym. Do jednego końca wchodzi czarno-biała rurka od szyberdachu a z drugiej wchodzi do nadkola. W tym miejscu nie ma zaworu ani nawet zmniejszenia średnicy, tylko uwaga - ta guma potrafi całkiem sparcieć i nie pełni wtedy żadnej funkcji. Zawór zwrotny jest wyżej i bez rozebrania praktycznie nie można go przetkać.

Ostatnio edytowane przez gebek ; 01-08-2019 o 14:00 Powód: Więcej informacji po dalszych pracach
gebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 20:11   #135
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Ehh, kolejny znawca, który myśli, że zna temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytaj dokładnie cały wątek. Znajdziesz tutaj m.in zdjęcie ZAWORKA ZWROTNEGO (białego), który był montowany na przewodzie przed "kawałkiem wyprofilowanej gumki pod kątem prostym" w autach przed majem 2012 r. Po tej dacie zrezygnowano z zaworków i zmieniono delikatnie gumową przelotkę na końcu rurki. Tyle w temacie.

Zdjęcia z tego tematu, kilka stron wcześniej:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 31-07-2019 o 20:21
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2019, 17:02   #136
Gabi75
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 02-03-2019
Skąd: Wałcz
Model: Mondeo
Silnik: Diesel
Rocznik: 2010
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Zrobiłem jak "kaczi" włożyłem wąż 10×3 i pasuje. Test leci super. W końcu będzie sucho. Wcześniej próbowałem przepychac. Uważam że to jedyne rozwiązanie wymiana węża zrojonego i sprawa załatwiona.
Gabi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 09:40   #137
pechozol
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 19-12-2008
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: MK IV
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Zresztą panowie co tu sie rozwodzić nad tym, czy wymieniać, czy nie, skoro ford sam zrezygnował z zaworków w 2012 to znaczy, że był to chybiony temat,
u mnie jest drożne, ale jeżeli zastanawiasz się, czy wymieniać, TAK WYMIENIAĆ i koniec
pechozol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 11:10   #138
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Czesc
Koledzy poratujcie prosze. Moze aktualnie nie mam problemu z odpływem wody ( widocznie ktoś się tym juz zajął zanim kupiłem auto ), ale musiala byc bardzo duża niedrożnośc i klape w podsufitce maskującą szyberdach mam strasznie zniszczoną, tapicerka się odrywa, nie moge tego zamknąć do końca i latem się męczę jak jest ostre słońce na dworze ( jak przez lupe daje ). Może ktoś ściągał podsufitkę? w jakiej kolejności jakie elementy powinienem zacząć rozbierać? Musze oddać ten element do tapicerowania.
Z góry dziękuję za odpowiedź
pozdrawiam
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 16:22   #139
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Trzeba najpierw odkręcić samą szybę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Następnie wyjąć osłonę:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Później odpowiednio wyregulować szybę i przykręcić:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013

Ostatnio edytowane przez radkor ; 24-09-2019 o 16:25
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2019, 17:01   #140
Tomas_zg
ford::average
 
Avatar Tomas_zg
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 04-09-2019
Skąd: Zielona Góra
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 130
Domyślnie Odp: Przeciekający fabryczny szyberdach

Dziekuje bardzo. A ja sie chcialem bawic w zdejmowanie podsufitki calej.
Tomas_zg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.