Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2019, 19:43   #1521
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

przeczytaj ostatnie 20 postow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 19:46   #1522
Paanki
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-05-2019
Skąd: Łódź
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 13
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeczytaj ostatnie 20 postow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o kurde rzeczywiście nie musiałem daleko szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. OK dzięki wszystko wiem sprawdzam czy wychodzą przewody z GEMu jeśli tak zamawiam pilot montuję i zobaczymy co z tego będzie pochwalę się jeśli będzie OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paanki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2019, 20:00   #1523
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Moze być ciekawie na forum w niedalekiej przyszłości.
Mimo wyczytanej wiedzy, jakiegoś tam doświadczenia i dobrych kabli zawsze przy grzebaniu w pcm mam lekko podniesiony puls, a w głowie sprawdzone kilka "wyjść awaryjnych".
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 05:23   #1524
dudijack
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Braniewo
Model: Focus MK IV Vignale
Silnik: 1.5L Dragon
Rocznik: 2019
Postów: 143
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Pin 10,18 przewód biały i brązowy .
dudijack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 11:49   #1525
lokot2
ford::beginner
 
Imię: Norbert
Zarejestrowany: 27-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Focus II FL
Silnik: 2.0 16v 145KM + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 28
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Paanki nie musisz mieć nawet przewodów ja w swoim 2.0 nie miałem pociągniętych zajęło mi to kilka minut wyciągasz radio i dostęp jest bardzo dobry. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Stres miałem tylko przy wgrywaniu kablem ELM327 v3 VIAKEN bo pisało to do 30 minut ja robiłem to pierwszy raz i pewnie źle poustawiałem i wgrywało się 68 minut. Wcześniej kopia łączny proces zajął mi godzinę 45 minut na zapłonie a że człowiek nie słucha rad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to bez prostownika. Na szczęście się udało i działa teraz biorę się za czujnik deszczu i lusterko ale mój gem 'BD' raczej nie obsłuży wiec szukam 'F' ale cena mnie przeraża znalazłem za 120 zł a w innych postach widziałem że ktoś oddał za przysłowiowe piwo i koszty wysyłki.Jak ktoś ma a zbyciu to chętnie kupię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Tematu może to nie dotyczy wybaczcie ale nie mogę nigdzie znaleźć na forum programowanie nowego gema.To polega tylko na sczytaniu do pliku wcześniejszej konfiguracji i wgranie jej do nowo zakupionego gema ?Dodatkowo wyczytałem że kluczyk zaprogramować ale to już w jakiś łatwy sposób przez kombinacje klawiszy.

Ostatnio edytowane przez lokot2 ; 21-06-2019 o 11:54
lokot2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2019, 12:26   #1526
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

IMO miałeś typowe czasy na Viakenie,sam nie potrafię osiągnąć tych sławnych kilku minut.

Dlatego UCDS w tym przypadku jest bezpieczniejszy, okolo 2minut na kopię i niewiele dłużej na upload.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2019, 07:59   #1527
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał lokot2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo wyczytałem że kluczyk zaprogramować ale to już w jakiś łatwy sposób przez kombinacje klawiszy.
Przez kombinacje klawiszy (a raczej przekrecanie zapłonu chyba 5 razy) programuje się centralny zamek. Kodowanie kluczyka (do immo w zegarach) to już trzeba dwóch kluczy i komputera.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2019, 16:02   #1528
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Czy zdarzyło się komuś żeby nie wpuściło do konfiguracji GEM?

Focus polift
7M5T-14A073-DD
UCDS nie wpuszcza (nie czyta, tylko wyskakuje okno o braku trybu programowania)
Forscan puste okna
elmconfig odczytał zakładkę "informacje", ale już na zakładce "konfiguracja" wywala typowy błąd jak przy niegotowym module.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2019, 14:38   #1529
arctodus1111
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-11-2018
Skąd: Kołobrzeg
Model: Focus Mk2
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2010
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Jakby ktoś chciał wiedzieć, to:
Focus 1.6 100km benza 2010 GEM 7M5-14A073-BF, instalacja pod kierownicę z tempomatem była założona fabrycznie.
Tempomat dołożyłem, aktywowałem zgodnie z instrukcją która gdzieś widniała na forum, użyłem kabla Viaken i ELMconfig.
Działa, podziękowania dla każdego kto podzielił się na tym wątku swoimi doświadczeniami! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz się może wezmę za dodanie modułu Bluetooth/Voice Control Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez arctodus1111 ; 06-07-2019 o 14:41
arctodus1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2019, 20:54   #1530
siehu
ford::beginner
 
Avatar siehu
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: FF 3.5
Silnik: 1.5eb 150ps
Rocznik: 2015
Postów: 25
Unhappy Odp: Czy ktoś domontowywał TEMPOMAT?

Focus MK2 2006 2.0 TDCi DW 136PS Kombi

GEM BH, instalacja i czujniki zamontowane fabrycznie.

Kierownica przełożona, kabel Viaken STN1170, i teraz tak:

W HEC i GEM bez problemu się CC aktywował.

W PCM odczytałem konfigurację do pliku, odczytałem cały FW do pliku.
Zgodnie z instrukcją kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z postu 458: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Potem wczytałem plik, ustawiłem CC, dałem Write, poszło z 60 bloków, stanął i dupa. Komunikat z ELMConfiga: Incorrect FlowControl response: NO DATA.

Przy ponownej próbie Write (zgodnie z instrukcją "9a. Padło... #@!^$#@... powtórz od 7.") ELMConfig wywala błąd, że nie może odczytać "current configuration state" czy coś takiego, i że samochód prawdopodobnie jest unieruchomiony i będzie wymagał "PATS Programming", nastepnie pyta czy chce kontynuować zapis, przechodze dalej, zaczyna się Wymazywanie pamięci i za nastepnym razem już żaden blok nie idzie tylko zaraz po wymazaniu ten sam błąd z FlowControl.

Pytanie do expertów takich jak koledzy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy ktokolwiek kto to kojarzy. Czy PCM uwalony i muszę jechac do ASO? Czy ktoś ogarniety z lepszy kablem/softem może to jeszcze postawić?

Czy zna ktoś kogoś takiego ze Szczecina?

Pliss, bo jutro miałem jechać w trasę nowym samochodem a będę się musiał cisnąć w MK1
siehu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.