Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2011, 22:02   #31
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

zestaw wskażnikow bez kompa nie ma kontrolki tempomatu, tempomat trzeba aktywaować zarówno w gem jak i z zestawie wskaźników, żeby działał wystarczy aktywować w gem

nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2011, 11:39   #32
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Czy możesz dokładniej opisać jak aktywować tempomat w gem i zestawie wskaźników? pozdr.




Cytat:
Napisał nazar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zestaw wskażnikow bez kompa nie ma kontrolki tempomatu, tempomat trzeba aktywaować zarówno w gem jak i z zestawie wskaźników, żeby działał wystarczy aktywować w gem
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 13:12   #33
tepe
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 30-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2002
Postów: 43
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał nazar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zestaw wskażnikow bez kompa nie ma kontrolki tempomatu, tempomat trzeba aktywaować zarówno w gem jak i z zestawie wskaźników, żeby działał wystarczy aktywować w gem

Podłączam się pod pytanie gdzie można aktywować tempomat ?
Jaki interfejsy/soft jest potrzebny ?
Może kogoś polecacie w południowej Polsce (a moze jednak ASO ) ?
tepe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 16:46   #34
nazar00
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2007
Skąd: siemiatycze
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

aktywować tempomat można jedynie za pomocą wds/ids, u mnie gościu robił to w po wymianie zestawu wskaźników, bo lampka się nie zapalala,
nazar00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 13:00   #35
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał nazar00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aktywować tempomat można jedynie za pomocą wds/ids, u mnie gościu robił to w po wymianie zestawu wskaźników, bo lampka się nie zapalala,
Czyli można aktywować tempomat i bedzie on działał bez wskaźników (zegraów) z komputerem ? pozdr.
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 13:07   #36
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Na 99 % tak jak zmieniałem zegary na poliftowe to otwierając sesje w IDS-e do zaprogramowania zestawu wskażnikównie zaznaczyliśmy w funkcjach tempomatu .tempomat działał ale zegary go nie widziały nie zapalała się kontrolka na desce.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 20:57   #37
welyk
ford::average
 
Avatar welyk
 
Zarejestrowany: 04-08-2006
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 / Fiesta MK6
Silnik: 1.6 100KM / 1.25 75KM
Rocznik: 2006 / 2007
Postów: 155
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

czy ktoś może potwierdzić na 100% (może ktoś tak zrobił?) że da się "odpalić" tempomat w Focusie bez komputera?
ja nie mam u siebie komputera, musiałbym też wymienić kierownicę na taką z przyciskami tempomatu.
piszecie w tym wątku sporo o wymianie kierownicy.

czy możecie opisać dokładniej jak wygląda wymiana samej kierownicy i przełożenie poduszki?

chciałbym, jesli nie uda się uruchomić tempomatu przynajmniej wymienić kierownicę na skórzaną - przyjemnikej leży w rękuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kiedyś w starym Fiacie Croma rozebrałem kierownicę z poduszką - wystarczyło odkręcić parę śrubek i rozpiąć dwa kabelki i poduszka była w ręku... napiszcie proszę krok po kroku jak wymienić kierownice w Focusie?
welyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 10:00   #38
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

tu masz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 17:48   #39
Darecki_22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2010
Model: focus 2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Podłączyłem kierownice z przyciskami, samochód ma okablowanie z GEM do kierownicy pod tempomat. IDS'em w GEM ustawiona kontrola prędkości na TAK, jednak w zestawieniu funkcji GEM widnieje kontrola prędkości widnieje jako NIE. Tempomat w czasie jazdy nie uruchamia się. Sprawdzałem nawet rezystancje jakie tworzą się po naciskaniu przycisków tempomatu w kierownicy - są w normie. Na pedale sprzęgła jest jeden czujnik, na pedale hamulca dwa czujniki. Czy ktoś ma jakiś pomysł na uruchomienie tempomatu? pozdr.

Ostatnio edytowane przez Darecki_22 ; 19-07-2011 o 06:43 Powód: pomyłka
Darecki_22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2011, 22:10   #40
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Czy ktos domontowywał TEMPOMAT?

Cytat:
Napisał Darecki_22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w GEM ustawiona kontrola prędkości na TAK, jednak w zestawieniu funkcji GEM widnieje kontrola trakcji widnieje jako NIE
kontrola prędkości i kontrola trakcji to dwie różne rzeczy

zdaje mi się że gdzieś czytałem że tempomat ustawia sie/programuje w dwóch miejscach i dopiero wtedy działa
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.