Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2015, 10:29   #81
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co takiego mi grozi za jazdę lewym pasem np. we Wrocławiu zgodnie z przepisami ?
To zależy, co się rozumie pod pojęciem "zgodnie z przepisami", bo sama jazda lewym, przepisowa nie jest. Jeśli rozumiesz przez to pojęcie, jazdę z dopuszczalną prędkością, to bycie w zgodzie z tym przepisem, wcale nie oznacza, że nie można popełnić innego wykroczenia. Przekonać o tym można się dość łatwo, choć zwykle policjantom w samochodach z wideorejestratorami zwyczajnie nie chce się czepiać pierdół. wystarczy jednak, że "miszcz lewego" wywinie coś poważniejszego i podliczą mu wszystko. Znam przypadek instruktora nauki jazdy, który "wiedział lepiej" i odmówił przyjęcia mandatu, za jazdę lewym i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych (o to także nietrudno jadąc lewym), w konsekwencji stracił lecencję...

__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 10:40   #82
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,717
Domyślnie

Oczywiście, że miałem na myśli prędkość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A może policjanci nie łapią takich kierowców, bo to jest coś w rodzaju znikomej lub mikroskopijnej szkodliwości czynu? Może mają coś lepszego do roboty? W każdym razie dobrze, że takich dobrze nastawionych do życia społecznego policjantów jest dużo.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 11:43   #83
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Są niby czasem akcje na lewopasmowców, ale wolą mierzyć prędkość na obwodnicy, bo to ich ulubiony fetysz.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 09-07-2015 o 11:55 Powód: Zbędne cytowanie
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 12:50   #84
Scaglietti
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 51
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Polecam obejrzeć:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Scaglietti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 13:29   #85
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Wszystko w temacie. Obejrzałem oba. A teraz panowie od lewego, jaką macie gwarancję, że ktoś nie udostępni nagranego przez siebie filmiku policji? Możecie sobie jeździć w nieświadomości, że właśnie kończy się limi punktów na koncie i trzeba będzie oddać uprawnienia.
__________________
§23

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 09-07-2015 o 15:18 Powód: Nie cytujemy całych postów...
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 16:18   #86
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Cytat:
Napisał Juzek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juri. A co takiego mi grozi za jazdę lewym pasem np. we Wrocławiu zgodnie z przepisami ?
Chociażby to że po kilku samochodach które namiętnie Cię wytrąbią odechce Ci się jechania lewym pasem.
Mimo że oni będą jechali szybciej niż dopuszczalna prędkośc - a spróbuj to się przekonasz jak się wtedy będziesz czuł.A już o policji ( czego Ci nie życzę) nie wspomne

A powyższe filmiki są idealne na udowodnienie całego tego wątku o czym toczy się spór.
Zauważyłem na tym forum tylko jedną osobę która bezkarnie jeździ lewym pasem po wszystkich drogach w Polsce ( bo taki ma kaprys )
Czy nie zastanawia Cię kolego , że skoro prawie wszyscy twierdzą inaczej , a Ty sam inaczej to że coś jest nie tak ?
No chyba że jesteś alfą i omegą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 18:32   #87
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,717
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Nie uważam się za alfę i omega, choć Alfę kiedyś sobie sprawię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do twierdzenia, że mi się odechce po obtrąbieniu itd to przytoczę to co pisałem wyżej.... jakoś będąc we Wro nie uświadczyłem tego typu zachowań. Ludzie będąc normalnymi i nie kreującymi się na szeryfów drogowych, kim niewątpliwie Ty jesteś, jadą sobie spokojnie prawym pasem.

A co do stwierdzenia, że w świetle sprzecznych opinii powinienem zmienić swoje zdanie .... hmmm... ja to chyba dziwny jestem. Kieruję się logiką, nie biorę pod uwagę zdanie większości i zawsze podejmuję decyzję samodzielnie.... chyba czas się 'zreflektować' i być lemmingiem jak Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bądźcie sobie dalej rycerzami sprawiedliwości, nagrywajcie, wysylajcie nagrania gdzie trzeba i śmiejcie się z tych, których dzięki tym akcjom ukaraliście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie potem opowiadacie swoim kolegom ile to dzisiaj zaliczyliście nagrań swoim wozem patrolowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Miłego życia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2015, 20:00   #88
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Kieruję się logiką ..... żadnej logiki nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeżeli oglądałeś powyższe 2 filmy to tam jest wszystko konkretnie i na temat. Ja pasuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja jestem panem w swoim samochodzie nikomu nie będę mówił jak ma jeździć , a opinię mogę wyrażać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 17:08   #89
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

A ja dodam że w Krakowie jest kilka (kilkadziesiąt) fragmentów ulic że jazda prawym pasem to samobójstwo - i nie mówcie mi o przepisach bo zgodnie z przepisami studzienka kanalizacyjna nie może być schowana poniżej poziomu jezdni bodajże bardziej niż 2 cm - nie mówiąc o 10-20 cm a takie właśnie miejsca są.


Co do reszty się zgadzam - widok dzisiaj podczas powrotu z pracy - 2 pasy, ograniczenie do 70 - prawym pasem sznurek aut jedzie 50 - lewym pasem jedno auto też 50 .... blokada drogi stuprocentowa na długości kilkuset metrów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2015, 17:41   #90
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: "Monopol na lewy pas" - dyskusja wydzielona z innego tematu :-)

Kiedyś w Białymstoku na ulicy Kopernika przed przebudową jezdnia była w tak fatalnym stanie, że zamknięto na niej prawe pasy - ustawiono barykady na prawych pasach z tabliczkami, że są wyłączone z ruchu... Tak długo zwlekali z remontem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.