Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-05-2015, 14:52   #1
marzar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-05-2015
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 1
Domyślnie Nie hamuje na mokrym

Witam.
Mam problem od jakiegoś czasu z moim Mondkiem i jego hamulcami, na suchym wszystko jest ok ale na mokrym już nie bardzo. Tzn problem występuje tylko na mokrym i nie wiem co jest przyczyną a mianowicie odczuwam brak hamulców i samochód po wciśnięciu pedału hamulca do pewnego stopnia hamuję normalnie ale pod koniec mocniejszego hamowania i wciśnięciu pedału hamulca do końca się jak gdyby "się ślizgał" i mam uczucie jak by pedał hamulca nic nie dawał już pod koniec hamowania (mam ABS). I wiem jak Abs działa bo kiedyś tego nie było i sprawdzałem u kolegi w jego samochodzie na mokrym i nic takiego nie występuje Kiedyś tego nie było i nie wiem co może być przyczyną. szukałem w necie i byłem u mechaników i dalej jest to samo;( a nadmienię że i tak musiałem wymieniać amortyzatory więc siła docisku na nowych amorach jest, tarcze przód niedawno wymieniane, i teraz chcę wymienić bębny ale już powoli tracę możliwości co jest nie tak. patrzyłem u mechaników na podnośniku żadnych wycieków itd Byłam nawet na stacji diagnostyki i facet mi powiedział że to może być czujnik abs, ale dlaczego to występuje tylko na mokrej nawierzchni, ale mówił to bez przekonania itd byłem jak wspominałem u kilku już mechaników i oni też wróżą z fusów ;(( bo jak zacznę to będę musiał wymienić pół samochodu i nic mi to nie da.

Może ktoś miał taki przypadek w jakimś samochodzie już nie mówię o Mondeo?

Pozdrawiam

marzar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2015, 11:09   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Hamulce - problem na mokrym

Kolego jakoś mętnie opisujesz problem. Napisz jednoznacznie, ślizga się czy słabo hamuje a przede wszystkim skontroluj siłę hamowania na "rolkach".
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2015, 16:04   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Hamulce - problem na mokrym

Cytat:
Napisał Emmm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skontroluj siłę hamowania na "rolkach".
Myślę, że już to zrobił.
Cytat:
Napisał marzar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłam nawet na stacji diagnostyki
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 14:06   #4
Andrzej
Prawie Moderator...
 
Avatar Andrzej
 
Zarejestrowany: 07-04-2008
Skąd: Białystok
Model: Tipo SW
Silnik: 1.4 T-JET
Rocznik: 2017
Postów: 534
Domyślnie Odp: Nie hamuje na mokrym

Kiedy był zmieniany płyn hamulcowy? Jeżeli płyn jest stary i ma zbyt dużą zawartość wody dzieje się właśni to co opisujesz... Pracujący w układzie płyn w trakcie mocnego hamowania nagrzewa się mocno i jeżeli jest stary (duża zawartość wody) to się "gptuje" i pod koniec mocnego hamowania "tracisz" hamulce... Sprawdzić również wypadałoby, czy płynu nie brakuje i czy jest prawidłowo odpowietrzony układ.
Czy na stacji diagnostycznej był badany stan (nie poziom) płynu?
__________________
Bądź NIEBIESKI - wstąp do Klubu
Andrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2015, 14:42   #5
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,513
Domyślnie Odp: Nie hamuje na mokrym

Witam

A może jednak czujnik lub instalacja elektryczna nie sprawne => "na mokro" = wilgoć => zwarcie => system "głupieje"

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2015, 09:09   #6
Rysiek27
ford::beginner
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 20-11-2014
Skąd: Rzeszów
Model: Kuga III
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2022
Postów: 24
Domyślnie Odp: Nie hamuje na mokrym

Czujnik ABS w jednym z kół jest uszkodzony i daje fałszywe informacje o obrotach tego koła, więc ABS głupieje zmniejszając skuteczność hamowania. Miałem coś takiego w Focusie Mk1. Co ciekawe kontrolka ABS-u niczego nie sygnalizowała i dopiero powyżej 100-110 km/h zaświecała się. Po zaświeceniu się kontrolki wyłączał się ABS i hamowanie na mokrym wracało do normy. Do następnego wyłączenia zapłonu ...
__________________
Kuga Mk3 1.5 EcoBoost, Mondeo Mk4 2.0 pb Kombi Titanium 2009 r., Focus Mk3 1.6 pb 2015 r, Focus Mk1 kombi 1.6 pb + LPG 2000 r., Scorpio 2,5 D Ghia 1987
Rysiek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , mondeo



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.