Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-04-2016, 11:30   #1
Czaja95
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-1.6 tdci

Witam
Moje auto to Focus mk2 2007r. 1.6 TDCi 109KM
Używałem szukajki, przeglądałem podobne wątki, ale niestety niewiele pomogło.
Stara turbina miała już duży luz na wirniku (była zwyczajnie zużyta), więc została wymieniona na regenerowaną (dostałem 2 lata gwarancji, protokoły z wyważania itp)... mimo że stara turbinka była zużyta to od 1500rpm auto dosyć żwawo przyspieszało, lecz "nowa" turbinka pracuje dosyć dziwnie... Dodam, że auto ponad pół roku stalo, co tydzień odpalane i jeżdżone kilka kilometrów (był zwyczajny brak funduszy na naprawę).

Mianowicie, zwykle przy przyspieszaniu do 2300-2500rpm auto jest mułowate, długo się zastanawia, nie "wciska" w fotel mimo że jest to zakres max momentu obrotowego. Powyżej wspomnianych wyżej obrotów następuje (i to nie zawsze niestety) dosyć brutalny przyrost mocy i wtedy auto zbiera się do samego końca tak, jak powinno. Niestety, o ile na trasie jest to jeszcze znośne, to w mieście już niekoniecznie, zwłaszcza przy chęci włączenia się do ruchu, zmiany pasa czy szybkiego przeskoczenia na "późnym żółtym" przy trzymaniu auta w zakresie 1500-2200rpm.

Mam dosyć, zwłaszcza że by w miarę sprawnie jeździć to deptam i spalanie nie jest zbyt fajne... a wyprzedzanie w trasie to mordęga, kiedyś TIRy wyprzedzałem 5 biegu od 80km/h, teraz na 4 biegu i to muszę się na swoim pasie rozpędzać żeby w miarę sprawnie owy manewr wykonać. Posiadam też 90 konnego focusa tddi, ktory jest rakietą, szatanem, formułą 1 w porownaniu do tej Foki i zbiera się od samego dołu, gdzie kiedyś takie porównanie było wręcz śmieszne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- Przepływomierz przeczyszczony, nawet po odpięciu bez zmian
- EGR sprawny (na komputerze pokazuje, że prawidłowo się otwiera i zamyka
- Filtr paliwa wymieniony (wcześniej był błąd zbyt niskiego ciśnienia paliwa, teraz jest już wszystko w porządku, układ paliwowy wydolny)
- Nie słychać nigdzie przedmuchu, syczenia.
- Elektrozawór również wg mechanika działa prawidłowo.
- Check się nie pali
- DPF sprawdzony, również wszystko z nim ok

W sobotę planuję z kolegą pojeździć z podpiętym komputerem i wtedy może coś się okaże. Mimo wszystko liczę na jakieś sugestie, może ktoś miał podobny problem. Na próbę zaślepię też w sobotę EGR by sprawdzić czy to coś da. Możliwe, że to wina samej turbiny? Czy gdyby była źle zregenerowana, to dawałaby taki przyrost mocy i normalne użytkowanie na wysokich obrotach?

Pozdrawiam

__________________
Kolekcjoner Fordów
- Focus: MK1 hatchback 1999r. 1.8 TDDI 90KM & MK2 hatchback 2007r. 1.6 TDCi 109KM
- Mondeo: MK3 kombi 2005r. 2.0 TDCi 115KM (sprzedany :<)

Ostatnio edytowane przez Czaja95 ; 07-04-2016 o 07:01
Czaja95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 11:42   #2
Gomad
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 26-12-2015
Skąd: Namysłów
Model: Focus mkII
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 53
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-Focus 1.6 tdci

może problem jest w sterowaniu zmienną*geometrią ?
Gdzieś coś czytałem, ze wpływ ma rowniez pompa Vacum na jej prace.
Gomad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 11:46   #3
Czaja95
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-Focus 1.6 tdci

Pompa Vacum chyba ma wpływ tak jak mówisz, ale czy wtedy nie występowałyby problemy z hamulcami?
No podejrzewam właśnie coś z tym sterowaniem też, ale czy za to nie odpowiada wspomniany wyżej elektrozawór, który wg mechanika działa?
__________________
Kolekcjoner Fordów
- Focus: MK1 hatchback 1999r. 1.8 TDDI 90KM & MK2 hatchback 2007r. 1.6 TDCi 109KM
- Mondeo: MK3 kombi 2005r. 2.0 TDCi 115KM (sprzedany :<)
Czaja95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 12:00   #4
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-Focus 1.6 tdci

To jest turbo z vnt. Po regeneracji mechanik musi je ustawić. I zrobił to źle.
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 18:33   #5
bartosh80
ford::average
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 01-04-2013
Skąd: Wielkopolska
Model: volvo
Silnik: 1,6D/TDCI-109 KM
Rocznik: 2008
Postów: 162
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-Focus 1.6 tdci

Cytat:
Napisał cezarg1410 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest turbo z vnt. Po regeneracji mechanik musi je ustawić. I zrobił to źle.
Mogę tylko potwierdzić - po wymianie środka turbiny (koras) była regulacja sztangi - gruszki.
bartosh80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 18:35   #6
bartazzz
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2016
Skąd: Koszalin
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-Focus 1.6 tdci

Cbo

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
bartazzz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2016, 20:01   #7
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-Focus 1.6 tdci

Mam identyczny problem, model rocznikowo nawet ten sam.
Po naprawie alternatora i doprowadzeniu do ładu niezbyt fachowego wycięcia DPF'a i EGR'a podczas ruszania wciskało w fotel. Ale się skończyło. Błędów brak, mechanicy rozkładają ręce. Dziś wymieniłem przepływomierz i jakby trochę mocy wróciło.
Może idź tym tropem?

PS. Czy po wymianie przepływomierza trzeba robić jakiś reset konfiguracji?
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 07:09   #8
Czaja95
ford::average
 
Imię: Mikołaj
Zarejestrowany: 06-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-1.6 tdci

Wczoraj dostrzegłem, że pękł zatrzask od mocowania wężyka idącego z rury filtr powietrza-turbina do chyba odmy(?)... ogólnie był poluzowany a i oleju trochę wokół było również. Docisnąłem go prowizorycznie na trytki i jakby się polepszyło, ciągnie od mniej więcej 2tys obecnie, ale to nadal nie to samo co było, powinien ciągnąć od 1500-1600 jak kiedyś. Wymienię go bo teraz wygląda (w sumie to nie wygląda) jakby jakiś Janusz to robił, może będzie jeszcze ciut lepiej.
Jak wspominałem, przepływka u mnie jest ok.
Temat poprawiony.
__________________
Kolekcjoner Fordów
- Focus: MK1 hatchback 1999r. 1.8 TDDI 90KM & MK2 hatchback 2007r. 1.6 TDCi 109KM
- Mondeo: MK3 kombi 2005r. 2.0 TDCi 115KM (sprzedany :<)
Czaja95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 17:22   #9
areik
ford::average
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Krotoszyn
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.6 Duratorq TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-1.6 tdci

No właśnie sprawdźcie u siebie wszystko co idzie do turbo czy jest szczelne bo może gdzieś ucieka ciśnienie. I jak u mojego kumpla w cmaxie gwizdało delikatnie i auto kopciło a 0 błędów a okazało się ,że pękło to coś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i przez to silnik wariował może u was podobnie jest ?
areik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2016, 17:54   #10
pablod
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 kombi Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Zbyt duża turbodziura, długa reakcja na gaz-1.6 tdci

To jest dobry trop, choć u mnie paradoksalnie kiedy gwizdało jak czajnik przyśpieszenie wgniatało w fotel. I właśnie kiedy zacząłem porządnie przykręcać obejmy było coraz gorzej. Nawet olejem waliło na alternator najprawdopodobniej z zagiętej uszczelki na rurze idącej od przepustnic za turbiną w dół.
Teraz podczas ruszania słychać takie krótkie połączenie syku z szumem, ale bez podniesienia samochodu i symulacji ruszania się nie obejdzie. Może uda mi się to nagrać, to ktoś z dobry słuchem oceni, czy tak ma być.

I pytanie z tym związane. Czy brak otworu w blaszce zaślepiającej EGR ma wpływ na moc podczas ruszania? Spadek mocy (pewnie zupełnie przypadkiem) zbiegł się ze znalezieniem nieszczelności powietrznej na źle założonej obejmie na jakimś wężu idącym od EGR'a zdaje się (potrzebne były jakieś kleszcze do niej).
pablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.