Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2014, 13:25   #1
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie zaległa akcja serwisowa 4S598 jechać na nią ?

Witam
Dzisiaj, częściowo z nudów zajrzałem na stronę ETIS dla mojego VIN pokazała się zaległa akcja serwisowa opisana jako: 4S598 - MIL ILLUMINATION, PCM CALIBRATION. Czy ktoś już korzystał z tej akcji jakie ona ma rozwiązać problemy. W mojej Kudze wszystko działa i nie zauważyłem problemów.

pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 21:22   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

Jedź to nic cię nie będzie kosztować. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A przechodząc do tej konkretnej ( 4S598 ) to dotyczy ona kalibracji modułu PCM więc jest dość istotna. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 11:41   #3
pkomi
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: EDGE Sport
Silnik: 2.0 BiTDCI
Rocznik: 2017
Postów: 44
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

Tak wiem, że akcja dotyczy kalibracji PCM i oczywiście, że pojadę do serwisu. Byłem tylko ciekawy co owa kalibracja miała by zmienić. Myślałem, że ktoś miał jakiś problem i może się wypowie o jaką usterkę chodziło.
pkomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 14:26   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

Chodzi o wartości na przepływomierzu (MAF) tak zwane limity, które mają wartości zbyt zawężone, co może powodować zapalenie się lampki ostrzegawczej usterki i wygenerowanie kodu błędu P00BD sugerującego nieszczelność w systemie powietrza wlotowego. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2014, 07:24   #5
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

skąd wiesz tak dokładnie?
możesz podesłać opis tej aukcji?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 22:06   #6
kuguar2014
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 12-10-2014
Skąd: Katowice
Model: Mondeo mk4 / Kuga mk2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008 / 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

Miałem problem, czujnik przepływu powietrza podawał błędne dane i włączał się tryb awaryjny tj. kontrolka serwisu + spadek mocy, po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu, problem zanikał. Sprawa pojawiła się tuż po kupnie auta, przed ogłoszeniem akcji, w serwisie nie mogli ustalić przyczyny gdyż nie wyświetlał się kod błędu, w historii nie było po nim śladu. Problem dotyczy samochodów z produkcji od kwietnia do lipca 2014 silnik 2,0 140 KM. Akcja polega na wgraniu nowego softu, trwa 20 min. problem znikł. polecam odwiedzić serwis.
kuguar2014 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2014, 16:52   #7
howkins
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 11-10-2014
Model: C-MAX
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 52
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd wiesz tak dokładnie?
możesz podesłać opis tej aukcji?
Z akcji serwisowej ,wejdź na ford etis i przeczytaj.
howkins jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2015, 12:01   #8
Marcel1122
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Zbąszynek
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 163km
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Odp: zaległa akcja serwisowa jechać na nią ?

Cytat:
Napisał kuguar2014 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem problem, czujnik przepływu powietrza podawał błędne dane i włączał się tryb awaryjny tj. kontrolka serwisu + spadek mocy, po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu, problem zanikał. Sprawa pojawiła się tuż po kupnie auta, przed ogłoszeniem akcji, w serwisie nie mogli ustalić przyczyny gdyż nie wyświetlał się kod błędu, w historii nie było po nim śladu. Problem dotyczy samochodów z produkcji od kwietnia do lipca 2014 silnik 2,0 140 KM. Akcja polega na wgraniu nowego softu, trwa 20 min. problem znikł. polecam odwiedzić serwis.
i co po wgraniu nowego softu problem zniknął
Marcel1122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2022, 08:17   #9
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Błąd P00BD zbyt duży przepływ powietrza

Od kilku dni walczę z Kugą mk2 tdci mojej żony, podczas jazdy najpierw się trochę poszarpie a potem wywala awaria silnika - forscan pokazuje błąd P00BD 64-27 zakres jakość sygnału w obwodzie A przepływomierza zbyt duży przepływ powietrza, błąd wiarygodności sygnału

Wymieniłem przepływomierz na inny, bez zmian, filtr powietrza jak nowy, dolot szczelny, intercooler też szczelny. Jakieś pomysły co można jeszcze sprawdzić? Kabelki od przepływomierza też mam sprawdzone

Bump: Ponieważ na intercoolerze nie widzę zapocenia (lekko dolot cały w śroidku zapocony od oleju jest) zakładam że jest szczelny ale sprawdzę to jeszcze ciśnieniowo dla pewności, tylko zaślepkę zorganizowac muszę jakąś
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2022, 07:26   #10
meff
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-07-2013
Skąd: GD
Model: Kuga MK2
Silnik: 2.0 TDCI 140KM automat
Rocznik: 2013
Postów: 200
Domyślnie Odp: Błąd P00BD zbyt duży przepływ powietrza

BUMP intercooler też szczelny, w ETIS nie ma nic o akcjach serwisowych dla tego auta...
__________________
§23
meff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.