Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ranger
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2023, 16:28   #1
krf
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-12-2018
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Cześć. Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z Was spotkał się z z brakiem opcji odpalania samochu za pośrednictwem apki? Mogę go otworzyć i zamknąć, sprawdzić cisnienie w oponach, przebieg, lokalizacje, natomiast samej możliwości uruchomienia brak. Sprawdzałem również w aplikacji Fordpass pro.

Zapomnialem dopisać. 2.0, A10, wersja limited.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20230826_172639.jpg (79.0 KB, 19 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez krf ; 26-08-2023 o 17:49
krf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2023, 16:39   #2
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Cytat:
czy ktoś z Was spotkał się z z brakiem opcji odpalania samochu za pośrednictwem apki?
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 00:06   #3
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Cytat:
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję
A może Kolega wskazać, które to „przepisy”?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W apce czasami znika opcja zdalnego uruchomienia (podobnie jak SECURIALERT), ale zazwyczaj powraca po aktualizacji apki.
Generalnie, ta apka jest spoko, ale ma właśnie takie „wariacje”.
U mnie teraz np. brakuje owego SECURIALERT (powiadamiania SMS o nieautoryzowanym otwarciu drzwi). Jeszcze w czerwcu było, ale za to nie miałem planu przeglądówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z dwojga złego wolę już dostępne przeglądyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 05:11   #4
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Wydaje mi się, że zdalny start podpada pod punkt 1
art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260)
Zabrania się kierującemu:
1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu; (…)
3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 07:20   #5
Jackos
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2023
Model: Focus
Silnik: 2.3
Rocznik: 2023
Postów: 1
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Cytat:
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję
To na pewno nie jest przyczyną, ja mam Focusa MK4.5 A7 z salonu w Polsce i posiadam opcje zdalnego włączenia silnika.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my CPH2305 using Tapatalk
Jackos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 17:59   #6
bartolini9
ford::average
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 30-06-2022
Skąd: Gdańsk
Model: Ranger
Silnik: 2.0 BiTurbo
Rocznik: 2022
Postów: 59
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Cytat:
to jest auto z EU a nie z stanów , w EU przepisy na to nie pozwalają , lecz można próbować w tym modelu aktywować tą funcję
Auto z 2022 roku, polski salon. Zdalnie odpalanie działa praktycznie zawsze, jedynie jak zostawię na 2 tyg na lotnisku auto to ze względu na długie nieużywanie auta jest to zablokowane do chwili odpalenia auta lokalnie.

Przepisy to jedno, rzeczywistość drga sprawa. Wątpię aby jednak ktoś zdalnie odpalał sobie auto zostawiając auto w centrum miasta czy galerii. Chyba ktoś ma na tyle oleju w głowie aby tego nie robić.

Jeżeli koledze nie pojawia się ta opcja, to podłączyć auto do FORSCAN i jest tam kilka opcji na REMOTE START, trzeba popróbować. Ciekawe tylko czy FORD niedługo "nie zniesie" tej funkcji w aplikacji, tak jak zrobił to z SECURIALERT a wcześniej ze zużyciem paliwa za dany miesiąc.

Ostatnio edytowane przez bartolini9 ; 27-08-2023 o 18:04
bartolini9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2023, 19:11   #7
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

Cytat:
Napisał SAR37 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może Kolega wskazać, które to „przepisy”?
Cytat:
Napisał tomao Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się, że zdalny start podpada pod punkt 1 art. 60 ust. 2 ustawy — prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2017 r. poz. 1260) Zabrania się kierującemu: 1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu; (…) 3) pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze;
Cytat:
Napisał Jackos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To na pewno nie jest przyczyną,
może być konfiguracja auta , lub brak odpowiedniego osprzętu do realizacji tej funkcji aż tak nie doktoryzowałem się nad tym tematem
Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepisy to jedno, rzeczywistość druga sprawa
i tu masz rację
Cytat:
Napisał bartolini9 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdalnie odpalanie działa praktycznie zawsze, jedynie jak zostawię na 2 tyg na lotnisku auto to ze względu na długie nieużywanie auta jest to zablokowane do chwili odpalenia auta lokalnie.
tylko wtedy dostajesz powiadomienie że użycie zdalnego opalania jest nie możliwe.
i jeszcze jedno czy ja napisałem że aktywowanie tej funkcji w aucie jest nie możliwe ?
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2023, 18:34   #8
krf
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-12-2018
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

W IDS włączyłem opcje remote start, jednak niczego to nie zmieniło. Zakładam, że ctrzeba jesscze coś z tym zrobić.

Błąd aplikacji raczej odrzucam, zrobiłem reinstalacje, sprawdziłem również na innym urządzeniu. Usuwałem też pojazd z konta.
krf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 08:14   #9
SAR37
ford::average
 
Avatar SAR37
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 10-05-2022
Skąd: Kraków
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 213KM Bi-Turbo
Rocznik: 2021
Postów: 198
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

A miałeś wcześniej tą opcję w apce?
BTW: jaką masz wersję wyposażenia i status auta (nowe, używane)?
SAR37 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2023, 09:50   #10
krf
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-12-2018
Model: Transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Uruchamianie samochu przez aplikację Fordpass

I tu się zastanawiam, czy ma to znaczenie. Samochód kuoilem używany, miał dodane z wyposazenia praktycznie wszystko oprócz pakietu z nawigacją. Z tego co wiem, ma najmniejszą pamięć z możliwych.

Oczywiście Sync zaktualizowany do najnowszego.
krf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.