Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-01-2017, 22:48   #1
aferapolicyjna
ford::beginner
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 14-04-2016
Skąd: Koszalin
Model: C Max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Zamarza spryskiwacz przod

Witam
Oto moja historia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temperatura spadla poniżej 0, przestal dzialac spryskiwacz przedniej szyby
Wyeliminowałem zamarzanie dysz spryskiwaczy, po odpieciu trojnika pod maska, z wezyka nie leci. Pompka na sluch dziala, no i pompuje plyn na tylnia szybe. Skorzystalem dzis z gazaru szwagra, odkrecilem plaskit zaslaniajacy zbiorniczek z plynem, niestety zbyt wiele on nie odslonil, z desperacji odpalilem dwie suszarki do wlosow i przez 3 minuty grzalem okolice zbiornika, no i wow spryskiwacze dzialaja, no to sobie pomyslalem ze mialem plyn z supermarketu i jakis do dupy byl, wiec wypompowalem wszysko do zera ze zbiornika i zalalem nowym plynem z shella do - 21 zamarzania, wszystko git, wiec poskrecalem, dziala no to jade do domu, na dworzu - 5, przejechalem 5 km, i klopot wrocil, przod nie pryska, z tylu dziala. Macie jakis pomysl? Dodam ze jakis miesiac temu mialem spotkanie z sarna wlasnie nadkolem od strony zbiorniczka, ale poki nie bylo mrozow to wszystko dzialalo, to moze nie miec zwiazku...

aferapolicyjna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2017, 20:55   #2
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: Zamarza spryskiwacz przod

Dysz nie masz ubabranych??, weź igiełkę albo coś i sprawdź.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 21:29   #3
Wajper2008
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 25-10-2016
Model: C-max
Silnik: 1,8 Benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zamarza spryskiwacz przod

U mnie to się dzieje jedynie na trasie przy minusowych temperaturach jak wspominasz. Pomaga popsikanie "defrozerem" na dysze i po chwili już działa wszystko dobrze.
Sugeruję tak jak kolega powyżej mówi. Weź igłę przeczyść kanaliki i przed każdą jazdą (w zimę) jak odmrażasz szybkę środkiem to psiknij na dysze i powinno być git.
Stosuję sam i jest dobrze.
Wajper2008 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 20:21   #4
michu182
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2011
Skąd: ZWA
Model: Focus III / C-Max
Silnik: 1.6 tdci 115KM / 2.0 tdci 136KM
Rocznik: 2011 / 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: Zamarza spryskiwacz przod

te podgrzewanie tysz to jakis pic na wode bo ledwo temperatura spadnie ponizej 0 i jest problem ze spyskiwaczami
michu182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 15:33   #5
migueal1
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-01-2017
Skąd: Legnica
Model: szybki
Silnik: 1.8
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zamarza spryskiwacz przod

Pamiętaj, aby mieć zawsze poziom płynu do spryskiwaczy blisko pełnego poziomu - wtedy ryzyko, że on zamarznie jest znikome. Ja również po dużym mrozie spryskuję dysze płynem do odmrażania szyb, poza tym włączam spryskiwacze dopiero po 5 minutach jazdy, aby się tam wszystko pod spodem lekko podgrzało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
migueal1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2024, 18:20   #6
Raff1975
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-11-2020
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 cdi
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zamarza spryskiwacz przod

Cytat:
Napisał pawelforduser Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dysz nie masz ubabranych??, weź igiełkę albo coś i sprawdź.
Cytat:
Napisał Wajper2008 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie to się dzieje jedynie na trasie przy minusowych temperaturach jak wspominasz. Pomaga popsikanie "defrozerem" na dysze i po chwili już działa wszystko dobrze.
Sugeruję tak jak kolega powyżej mówi. Weź igłę przeczyść kanaliki i przed każdą jazdą (w zimę) jak odmrażasz szybkę środkiem to psiknij na dysze i powinno być git.
Stosuję sam i jest dobrze.
Wiem, że temat stary ale dla mnie aktualny, nie rozumiem tylko czemu się ktoś wypowiada jak nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Przecież napisał, że odpiął trójnik i z wężyka od strony pompki nic nie leci, więc jakie znaczenie mają dysze...napisał zresztą, że je wyeliminował. Należałoby najpierw przeczytać opis problemu ze zrozumieniem.
Zirytowało mnie to troszkę, bo mam ten sam problem co kolega, już lekko poniżej zera przód nie działa, z tyłu pryska, po odpięciu dysz (plastikowy łącznik na gumowej rurce) też nic nie leci. Wygląda tak jakby zamarzało w okolicach pompki. Ale pompka jest jedna, zbiornik z płynem też, a tył działa - przód nie.
Raff1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.