Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-01-2017, 12:07   #11
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 1.8TDCI brak mocy na 2 biegu 1000-1800rpm

Przepływomierz kupiłem nowy. Chyba już pisałem.. Odczyty obu przepływek (stara i nowa) są takie same, bez różnicy która wszdze jeździ tak samo. Czujnik temperatury w IC działa, nie ma sensu nawet go dlubac. Juz 200zl na przeplywke poplynalem raz.

Wczoraj robilem testy i... w drodze powrotnej do domu na 2 biegu FF2 już nie potrzebował 5 sekund na obudzenie. Stykalo okolo 3 sekund z 1000rpm.

Mało tego na 3 biegu z 1000rpm do 2000rpm rozpędzal sie w okolo 5 sekund, czyli tak jak z samego rana kiedy jechalem do pracy ale na 2 biegu. Coś się musi gdzies przycinać i obstawiam geometrie lub sterownik geometrii.

Samochód jest slabszy niż FF1. Ptrzykladowo na 4 biegu Focus II potrzebuje 12 sekund na rozkręcenie silnika 1000-2000rpm po prostej drodze. Focus 1 robi to samo w 8 sekund na 4 biegu. Na drugim biegu tez rozkręca silnik prawie sekunde szybciej niż FF2.


Focus II ma slabiutki dół, ale nieraz robi sie taka zmuła, że zaczyna sie na to mocniej zwracać uwagę. Może tak być, że czasem coś się przycina. Taka jest moja prognoza

minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 15:34   #12
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: 1.8TDCI brak mocy na 2 biegu 1000-1800rpm

Musisz jeździć bardzo emerycko, że ciągle odczuwasz ten dół ja nie zamulam silnika ( 1.8 TDCI) i nie mam żadnych sytuacji stresowych, że nie zdąże na skrzyżowaniu itd. nie wiem o czym tu w ogóle mowa.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2017, 23:51   #13
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: 1.8TDCI brak mocy na 2 biegu 1000-1800rpm

Dupa tam, Paweł. Ty dostosowałeś się do samochodu, a moim zdaniem powinno być odwrotnie.

Minciu, jak sprawdziłeś wszystkie pierdoły, to faktycznie, chyba zostaje turbo.

U mnie w czasie jazdy nie wykazywało objawów, ale rozłożone na stole już się blokowało bez ciśnienia.

Regenerowane turbo kosztowało mnie 1000 zł równo z gwarancją na 2 lata bez limitu km.
__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 10:21   #14
pawelforduser
ford::advanced
 
Avatar pawelforduser
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Białystok
Model: 3x C-Max
Silnik: 1.8 TDCi / 1.6 TDCi (109 KM) + FAP / 1.6 TDCi (109 KM)
Rocznik: 2006,2006,2004
Postów: 303
Domyślnie Odp: 1.8TDCI brak mocy na 2 biegu 1000-1800rpm

Cytat:
Napisał Tarmas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dupa tam, Paweł. Ty dostosowałeś się do samochodu, a moim zdaniem powinno być odwrotnie.

Minciu, jak sprawdziłeś wszystkie pierdoły, to faktycznie, chyba zostaje turbo.

U mnie w czasie jazdy nie wykazywało objawów, ale rozłożone na stole już się blokowało bez ciśnienia.

Regenerowane turbo kosztowało mnie 1000 zł równo z gwarancją na 2 lata bez limitu km.

Nie ściemniam Ci przyjacielu, mam też służbowego transita connecta 1.8 TDCI ( 2011) i popyla.
__________________
Fordownik
pawelforduser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2017, 20:23   #15
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: 1.8TDCI brak mocy na 2 biegu 1000-1800rpm

A mój jak już pisałem ostnio rano był zmulony, po poludniu mu przeszlo. Dzien przed również był tak zmulony , że stresujaca sytuacje spowodowal.

Auto raczej nie zamulam. Zmienna geometria pracuje u mnie bez przerwy.

Jak tylko śniegi odpuszczą, to przyjże się łopatkom i sterowaniu turbo. Wydaje mi się, że zębatki na sterowniku musza sie przycinać. Turbo nie regeneruję jeszcze, bo raz dziala OK raz nie, czyli to nie jest wynik raczej jego potwornego zużycia.

Pozatym regeneracja Turbo za 1000zl to polowa sukcesu, ja obstawiam sterownik który na allegro kosztuje kolejne 300zl.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ponieważ są jakieś śladowe informacje na ten temat na forach, to znaczy że może byc dobry trop. Nie raz czytalem jak ktos pisal o ogromnej dziurze kiedy byl na skrzyżowaniu. I to może być toGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozatym moim skromnym zdaniem turbo nie przestawia geometri równomiernie, czuć takie jakby delikatne skoki mocy a nie plynne przyspieszanie. Pasowaloby do przycinania sie geometrii / sterownika.

Tak mi się wydaje. Sprawdzić to będzie ciężko.. Jak dam turbo nawet nowe na regenerację, to mi je zakład zregeneruje z przyjemnością i zainkasuje tysiakaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taka smutna prawda. Zrobią wszystko jak znam życie. Dobre czy niedobre.. Najwięksi czarodzieje koniecznie chcieli wymieniać DWUMASE w C4 1.6HDI 90km, który defakto miał sprzęglo za 350zl ze sztywnym zamachemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 19:42   #16
Meniumeh
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-07-2017
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 161
Domyślnie Odp: 1.8TDCI brak mocy na 2 biegu 1000-1800rpm

Ktoś doszedł przyczyny tego mulastego drugiego biegu przy niskich obrotach? Strasznie to wkurzajace, że po dojezdzie do skrzyżowania trzeba praktycznie zawsze schodzić do jedynki z dwójki nie chce iść.

Bump:
Meniumeh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.