Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-01-2013, 02:26   #1
expres
ford::beginner
 
Avatar expres
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Witam

6 miesięcy temu wymieniałem w swoim Galaxy przednie amortyzatory. Przyczyną było stukanie lewego. Robiłem wszystko w serwisie. Oczywiście wymieniłem oba + łożyska i gumy. Problem w tym, że od tego momentu podczas mocnego skrętu zazwyczaj na parkingach, czy manewrowaniu jest wyczuwalne szarpanie kołami. Wygląda to tak jakby się koła rozjeżdżały. W lato jak sprawdzałem na parkingu to nawet opona potrafi zostawiać ślady.

Wcześniej przed wymianą amortyzatorów tego nie zauważyłem więc wydaje mi się, że to wina złego montażu. Może te górne łożyska goście źle założyli.

Już sam nie wiem co mam robić ?

__________________
Pamiętajcie - jeździmy ostrożnie !!!
expres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2013, 09:42   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Jeśli to było 6 mc temu i jeśli w ASO to śmigaj do nich i to reklamuj masz przecież gwarancję na usługę jak i na części. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 17:09   #3
baroslaw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2012
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Mam podobny objaw z tym że ja jeszcze nic nie robiłem w zawieszeniu bo mam dopiero niecałe 60tys. U mnie oprócz przestawiania sie kół przy ostrym skręcie także jadąc na wprost po czarnym jest wyczuwalne pływanie auta na boki. Po sliskim tej zimy praktycznie nie dało sie jeździć. Przebadałem auto na pobliskiej stacji diagnostycznej i okazuje sie że tuleje gumowe na wachaczu przednim są bardzo miękkie co skutkuje przesuwaniem się kół przód tył.
baroslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2013, 23:07   #4
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Może geometria się kłania. Czy przy zwiększaniu prędkości auto ma tendencje do myszkowania lub uciekania w jedną stronę? Raczej miękkie gumy nie powinny mieć takiego znaczenia gdyż nie przesuną się o centymetry.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2013, 22:24   #5
expres
ford::beginner
 
Avatar expres
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz i na parkingu przy wolnym ruszaniu z pełnym skrętem koła jadą każde w swoją stronę. Auto potrafi, aż przeskakiwać z lewego na prawe koło. Takie szarpanie auta w lewo i prawo. Przed wymianą amorów tego nie było. Mechanik twierdzi, że wtedy ustawiał zbieżność. Osobiście uważam, że ustawienie zbieżności nie miało na to wpływu, gdyż auto na prostej drodze jedzie równiutko. Ostatnio gdzieś czytałem, że mechanik mógł źle założyć górne gumy i koszyki. Efekt jest taki, że przy pełnym skręcie, może od góry przesuwać się cały amortyzator. To zmienia kąt i skręt koła. Czy wiadomo wam coś na temat nieprawidłowo zamontowanych amortyzatorów ?
__________________
Pamiętajcie - jeździmy ostrożnie !!!
expres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 05:05   #6
stachan
ford::beginner
 
Avatar stachan
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Galaxy Mk-2
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Spróbuj podjechać na dowolną stację diagnostyczną - na początku jest płyta zbieżności. Wtedy będziesz miał 100% pewności. Wątpię aby mechanik bez słowa przyznał się do ewentualnej niedoróbki. Odnośnie Twoich objawów to miałem podobne w trakcie przygód z przegubem wewnętrznym strona prawa. Początkowo myślałem, że złapałem gumę ale potem wyglądało to jakbym jechał na "zósemkowanych" kołach a bywały momenty, że jedno koło chciało w prawo a drugie w lewo. Nie wiem jak wyglądało to na zewnątrz, gdyż opisuję moje wrażenia z kabiny.
stachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2013, 10:09   #7
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

do sprawdzenia pochylenie koła i sanki dolne. może one się przesuwają.

jesteś pewny, że sworznie wahacza i końcówki ukł. kier nie mają luzów ?? to bardzo ważne. Przy sworzniach wahacza będzie właśnie takie przeskakiwanie.
no i tuleje tez do sprawdzenia.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 08:28   #8
expres
ford::beginner
 
Avatar expres
 
Zarejestrowany: 15-04-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Słuchajcie pojechałem na wymianę amortyzatorów przednich, gdyż jeden mimo, że był sprawny to wydawał dźwięki (hałasował). Jako, że powinno wymienić się oba amory to też tak zrobiłem. Goście w serwisie forda wymienili amortyzatory + łożyska górne + górne gumy. Po robocie, jak mówią ustawili jeszcze zbieżność. I dokładnie od tego momentu mam efekt rozjeżdżających się kół na skręconych kołach. Efekt występuje również przy 50% skręceniu kół. Wcześniej tego nie miałem. Gdzieś czytałem, że goście mogli źle założyć górne łożyska. Tam niby jest jakaś strzałka, która ma być w odpowiednim kierunku skierowana podczas zakładania. Niby złe założenie ma skutkować tym, że przy skręcaniu amortyzator od góry potrafi się przesuwać w osi. Nie wiem ile w tym ustawieniu łożyska górnego jest prawy.
Jeszcze raz powtórzę - przed wymianą i ustawieniem zbieżności nie było tego efektu.
__________________
Pamiętajcie - jeździmy ostrożnie !!!
expres jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2013, 10:20   #9
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

A powiedz byłeś u nich, że coś jest nie tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeśli tak to, co powiedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2013, 07:26   #10
baroslaw
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-01-2012
Model: Galaxy MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wymiana amortyzatorów, a rozjeżdżające się koła

Coś jest nie tak w tych Galaxy. Wymienili mi w ASO tylne wachacze bo miały mały luz 60tys ma auto. Auto już tak nie pływa po drodze ale z tym "rozjeżdżaniem" się kół na pełnym skręcie dalej jest problem. Pełny skręt kierownicy i powolutku robię kółka na parkingu- efekt jest taki że momentami całe auto sie buja jak by koła sie przestawiały. Wymieniłem dla pewności tuleje wachaczy przednich ale nic to nie pomogło. Auto miało także zrobioną geometrie. Zastanawiam się juz czy te auta poprostu tak mają. Do tego wszystkiego jeszcze klima padła. Generalnie jestem rozczarowany tym autem.

Ostatnio edytowane przez baroslaw ; 15-05-2013 o 17:11
baroslaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.