Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2017, 14:26   #11
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Czujnik zmierzchu/deszczu masz. Przełącznik z "A" też troche to dziwne że nie masz świateł automatcznych. Czyżby ktoś to przestawł? Wieczorem albo w tunelu włacza mijania?
Jeśli tak to po prostu musisz zamontować DRL (chyba że masz ksenony).

Bump: I nie wiem czy Forscan da radę to zrobić. Focccus na pewno.

__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 19:31   #12
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Pisałem w pierwszym poście: Auto jest z sprowadzone z Niemiec, dlatego nie ma automatycznych świateł dziennych. Jak jest na "A" (auto) to po wjeździe do tunelu zapala światła mijania. Po wyjeździe gasi. Ale co mi po tym, skoro i tak muszę teraz ustawiać włącznik w pozycję świateł mijania na stałe, bo przednie światła nie włączają się same.

Ksenonów nie ma.
DRLów od choinki zakładać nie chcę.

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 20:08   #13
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

To nic nie zrobisz... Jak nie masz dodatkowych świateł drl to po prostu nie ma się co oświecić.
W ksenonach są drl w lampach głównych w technologi LED. Natomiast pozostałe reflektory z żarówkami Hx nie mają żadnych świateł dziennych (ty masz taką sytuację). I w tym przypadku aby uzyskać światła dzienne pozostaje tylko tryb skandynawski. Ale to wówczas świecą się mijania (na 100%) już po zapłonie. Tak były wypuszczone ff3 na rynek polski. Takie niby dzienne.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 20:32   #14
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Jakie ustawienie masz tutaj?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam jeśli w Forscanie nie ma takiej opcji żeby to ustawić. Mogłem się pomylić.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2017, 21:37   #15
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DRLów od choinki zakładać nie chcę.
Po co od razu od choinki? Jest kilka modeli DRL Led dedykowanych dla FF mk3 i po zamontowaniu świetnie współpracują się ze światłami automatycznymi.
Np. takie:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez p.saw ; 07-11-2017 o 21:42
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 14:43   #16
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Witam

Pogrzebałem trochę Focccusem.

Cytat:
Napisał edmun
Jakie ustawienie masz tutaj?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepraszam jeśli w Forscanie nie ma takiej opcji żeby to ustawić. Mogłem się pomylić.
W tej opcji było "No Set".
Gdy ustawiłem tak jak podałeś, nie było żadnej różnicy.
Zmieniłem za to opcje #16 DRL i tam ustawiłem "Always headlights".
Po tym ustawieniu światła mijania włączają się automatycznie zawsze - w pozycji "Auto", ale także i "0" - nie da się ich wyłączyć. Jedynie w pozycji pozycyjnych światła mijania się wyłączają. Tylne światła pozycyjne świecą zawsze, na każdym ustawieniu, bez zależności czy wg czujnika zmierzchu jest jasno czy ciemno.
Teraz czujnik zmierzchu w trybie "AUTO" reguluje oświetleniem nastrojowym oraz ewentualnie pozwala (lub nie) włączyć halogeny, światła drogowe lub tylne przeciwmgielne w zależności od tego czy jest ciemno.

Cytat:
Napisał p.saw
Po co od razu od choinki? Jest kilka modeli DRL Led dedykowanych dla FF mk3 i po zamontowaniu świetnie współpracują się ze światłami automatycznymi.
Np. takie:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Póki co, nie jestem zainteresowany takim rozwiązaniem.

Zakładając ten temat, chciałem osiągnąć to co udało mi się ustawić. Skoro świateł drogowych automatycznych nie da się zrobić, temat uważam za zamknięty.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Witek6935 ; 13-11-2017 o 18:49
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 17:00   #17
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lub tylne przeciwmgielne w zależności od tego czy jest ciemno.
U mnie jeśli nie włączą się mijania (od czujnika zmierzchu) to nie włączę przeciwgielnych ale jestem poinformowany znaczkiem na desce rozdzielczej czy światła mijania są włączone czy też nie.
Czy u siebie masz teraz ikonę świateł mijania kiedy działają one jako światła dzienne?
Bo jeśli masz mimo że są tylko jako dzienne, to tak trochę ciekawie że jak chcesz włączyć przeciwmgielne, to nie wiesz czy zapaliły się już mijania czy mijania świecą się jako dzienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 20:20   #18
Witek6935
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: FOCUS MK3 KOMBI
Silnik: 1.6 ECOBOOST 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 12
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jeśli nie włączą się mijania (od czujnika zmierzchu) to nie włączę przeciwgielnych ale jestem poinformowany znaczkiem na desce rozdzielczej czy światła mijania są włączone czy też nie.
Czy u siebie masz teraz ikonę świateł mijania kiedy działają one jako światła dzienne?
Bo jeśli masz mimo że są tylko jako dzienne, to tak trochę ciekawie że jak chcesz włączyć przeciwmgielne, to nie wiesz czy zapaliły się już mijania czy mijania świecą się jako dzienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jako taka funkcja świateł dziennych to to nie jest - po prostu świecą światła mijania z normalną mocą. Kontrolka na desce cały czas się świeci.

A Ty masz przednie lampy z dedykowanymi światłami dziennymi/ksenony czy normalne?

Jakby dało się zrobić ze zwykłymi lampami tak, żeby w dzień świeciły tylko przednie światła bez tylnych i żeby rzeczywiście nie było wtedy kontrolki na desce byłaby bajka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak przy okazji: doświetlanie zakrętów halogenami przy skręcie też da się Focccusem włączyć?

Pozdrawiam
Witek6935 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 21:20   #19
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Cytat:
Napisał Witek6935 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby dało się zrobić ze zwykłymi lampami tak, żeby w dzień świeciły tylko przednie światła bez tylnych i żeby rzeczywiście nie było wtedy kontrolki na desce byłaby bajka
A co to da i gdzie jest jakiś sens ? Światła dzienne montuje się głównie w celu zaoszczedzenia żarówek, odblysnikow itp , a ty chciałbyś dzienne czyli mijania bez tylnych pozycyjnych?
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 13:09   #20
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,351
Domyślnie Odp: Światła automatyczne - Światła dzienne i drogowe

Jemu chodzi o to, żeby włączyć światła na "Auto" i mieć z przodu mijania włączone, mimo że czujnik zmierzchu je wyłącza. Tzw. tryb skandynawski. I tak - wtedy mijania świecą z mniejszą mocą plus nie ma tylnego oświetlenia i oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
W zestawie Xenon+oryginalne LEDy DRL (do jazdy dziennej) czujnik zmierzchu zapala mijania (xenony) w momencie jak wykryje, że jest wystarczająco ciemno żeby je załączyć. A tak w dzień świecą się tylko przednie LEDy DRL.

W przypadku świateł zwykłych, faktycznie nie ma zbytnio sensu żeby czujnik zmierzchu działał tak jak ma kolega, bo ma obowiązek jeździć na światłach w dzień, przez co przekręca na pokrętle z "A" na światła mijania.

Kolega chciał, żeby mu świeciły przednie mijania jak ma ustawione na "A" bez tylnych i bez wskaźnika zapalonych świateł mijania.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.