Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2020, 09:08   #1
xlar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV
Silnik: DW10C 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Hej.

Sporo tematów pokrewnych już było, ale nigdzie nie padły konkretne dla mnie odpowiedzi. Fiesta z 2017 roku, wersja Trend + pakiet gold. Planuję kilka modyfikacji związanych z oświetleniem wnętrza mojego polifta. Tempomat się udało dołożyć, automatyczne światła i wycieraczki przy okazji wymiany szyby również. Lusterko fotochrom teraż już też mam więc pozostały drobiazgi.

1) To dla mnie must have - oświetlenie nóg u kierowcy i pasażera (+ pod fotelami, dla pasażerów z tyłu). Niestety nie mam wiązki, więc potrzebuję od Was informacji w które miejsce się wpiąć. Chciałbym, aby było to maksymalnie zbliżone do fabryki, czyli potrzebuję info którędy biegną kable i od którego miejsca muszę sztukować instalację. Czy posiadacze oświetlenia nóg mogą powiedzieć jak działa? W sensie czy jest ono zawsze spiete z lampką na górze, czy tak jak w mondeo jest na niezależnej linii i działa tylko po otwarciu drzwi?

2) Ambient nad schowkiem - w menu radia (mały wyświetlacz) oświetlenie nastrojowe już mam aktywowane - przy okazji tempomatu i czujnika deszczu kolega mi to już dodał. Tutaj nie do konca wiem gdzie powinna być wtyczka i jak wygląda. Jaki kolor ma ambient w polifcie? Czerwony? Rozważam niebieski jak całe auto. Ktoś już robił? A może ktoś ma po prostu cały zestaw do montażu (z kawałkiem wiązki) na sell?

3) Oświetlenie kałużowe. Mam lampki do mondeo kupione z Ali. W mondeo okazało się, że moduły drzwi są zbyt biedne i nie będę tego zmieniał, więc pomyślałem o upakowaniu tego w lusterka fiesty. Ktoś może robił już takiego moda? Jakieś podpowiedzi?

xlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2020, 16:51   #2
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Cytat:
Napisał xlar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Oświetlenie kałużowe. Mam lampki do mondeo kupione z Ali. W mondeo okazało się, że moduły drzwi są zbyt biedne i nie będę tego zmieniał, więc pomyślałem o upakowaniu tego w lusterka fiesty. Ktoś może robił już takiego moda? Jakieś podpowiedzi?
Ja od nowości mam właśnie ledy w lusterkach od spodu.
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 14:00   #3
xlar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV
Silnik: DW10C 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Cytat:
Napisał PrzemKo80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja od nowości mam właśnie ledy w lusterkach od spodu.
A możesz jakoś zrobić foty instalacji jak to jest podpięte chociaż w lusterku i kostce zasilającej lustro jak to leci dalej? Czy do jakiego śmodułu drzwi, czy od razu do wtyczki drzwi?
xlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 00:27   #4
PrzemKo80
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 12-05-2017
Skąd: Częstochowa
Model: Fiesta Trend Sync
Silnik: 1.4 96km
Rocznik: 2017
Postów: 200
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Cytat:
Napisał xlar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz jakoś zrobić foty instalacji jak to jest podpięte chociaż w lusterku i kostce zasilającej lustro jak to leci dalej? Czy do jakiego śmodułu drzwi, czy od razu do wtyczki drzwi?
Kompletnie się nie znam. Jeżeli wymaga to zdjęcia czegoś w lusterku to sorki ale boję się że coś ułamie z moim szczęściem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może ktoś ma z forum projekt instalacji?
PrzemKo80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 10:06   #5
Wasabi88
ford::average
 
Avatar Wasabi88
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST- Line
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Cytat:
Napisał xlar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej.

Sporo tematów pokrewnych już było, ale nigdzie nie padły konkretne dla mnie odpowiedzi. Fiesta z 2017 roku, wersja Trend + pakiet gold. Planuję kilka modyfikacji związanych z oświetleniem wnętrza mojego polifta. Tempomat się udało dołożyć, automatyczne światła i wycieraczki przy okazji wymiany szyby również. Lusterko fotochrom teraż już też mam więc pozostały drobiazgi.

1) To dla mnie must have - oświetlenie nóg u kierowcy i pasażera (+ pod fotelami, dla pasażerów z tyłu). Niestety nie mam wiązki, więc potrzebuję od Was informacji w które miejsce się wpiąć. Chciałbym, aby było to maksymalnie zbliżone do fabryki, czyli potrzebuję info którędy biegną kable i od którego miejsca muszę sztukować instalację. Czy posiadacze oświetlenia nóg mogą powiedzieć jak działa? W sensie czy jest ono zawsze spiete z lampką na górze, czy tak jak w mondeo jest na niezależnej linii i działa tylko po otwarciu drzwi?

2) Ambient nad schowkiem - w menu radia (mały wyświetlacz) oświetlenie nastrojowe już mam aktywowane - przy okazji tempomatu i czujnika deszczu kolega mi to już dodał. Tutaj nie do konca wiem gdzie powinna być wtyczka i jak wygląda. Jaki kolor ma ambient w polifcie? Czerwony? Rozważam niebieski jak całe auto. Ktoś już robił? A może ktoś ma po prostu cały zestaw do montażu (z kawałkiem wiązki) na sell?

3) Oświetlenie kałużowe. Mam lampki do mondeo kupione z Ali. W mondeo okazało się, że moduły drzwi są zbyt biedne i nie będę tego zmieniał, więc pomyślałem o upakowaniu tego w lusterka fiesty. Ktoś może robił już takiego moda? Jakieś podpowiedzi?
1) Instalacja w Trendzie jest. Wystarczy włożyć żarówki. Świecą się tylko po otwarciu samochodu, tak jak lampka sufitowa.
2) Fabryczna listwa jest w kolorze czerwonym. Musisz otworzyć schowek pasażera i wypiąć jego bok z konsoli. Tak żebyś miał dostęp do tego co jest za schowkiem. Oprócz tej listwy jest jeszcze przejściówka - dodatkowo płatna. Na allegro ta listwa jest praktycznie nie do dostania.
3) Lampka była w lusterkach składanych. Z tego co pamiętam w zwykłych lusterkach brak jest otworu na dodatkową lampkę.

Ostatnio edytowane przez Wasabi88 ; 20-08-2020 o 10:14
Wasabi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2020, 15:15   #6
xlar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV
Silnik: DW10C 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Instalacja w Trendzie jest. Wystarczy włożyć żarówki. Świecą się tylko po otwarciu samochodu, tak jak lampka sufitowa.
Nie ma - w ASO potwierdzili że w moim nie ma instalki.
Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3) Lampka była w lusterkach składanych. Z tego co pamiętam w zwykłych lusterkach brak jest otworu na dodatkową lampkę.
Planowałem wyciąć otwory samemu dremlem - kwestia czy lampka z mondeo się wpasuje i jakiś schemat elektryczny.

Wypiąłem schowek. Wygląda na to, że całkiem serio nie ma tam instalacji ani do oświetlenie nóg, ani ambient. Jedyne co mi się rzuciło w oczy, to przypięta do wiązki tuż nad modułem szara wtyczka (dwupinowa z jednym pinem). Jedyny kabelek który idzie w stronę schowka, to zasilający jego oświetlenie.
Ani po stronie kierowcy, ani po stronie pasażera nie znalazłem śladu innego wolnego kabelka. Co prawda schemat oświetlenia nóg przedlifta kolorami przewodów pokrywa sie z poliftowym i myślę, że jest nawet bardziej czytelny, to nadal potrzebuję opisu złaczki C2280C. Właściwie to tylko po to, żeby wiedzieć jaki to kolor, i kolejność pinów jak leci, bo wiem, że to pin 5. Ewentualnie gdzie są złacza S210, S217 i S262 fizycznie w aucie.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez xlar ; 20-08-2020 o 15:50
xlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 10:00   #7
Wasabi88
ford::average
 
Avatar Wasabi88
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST- Line
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Na pewno masz instalację pod żarówki na stopy.
Wasabi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 11:02   #8
WaldekFocus
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-05-2019
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 124
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

potwierdzam @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ja też w mojej Fiescie MK8 1.1 wersja Sync nie mam instalacji na oświetlenie stóp. Otwory na lampki są - ale puste, wiązki lub wtyczki też żadnej nie ma....
WaldekFocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2020, 11:52   #9
xlar
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-06-2015
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV
Silnik: DW10C 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Cytat:
Napisał Wasabi88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na pewno masz instalację pod żarówki na stopy.
Zapraszam do Łodzi. Znajdziesz, to stawiam flachę, albo zapraszam na obiad z piwerkiem do knajpy.
xlar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2020, 10:13   #10
Wasabi88
ford::average
 
Avatar Wasabi88
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 14-09-2017
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta ST- Line
Silnik: 1.0 EcoBoost
Rocznik: 2019
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dołożenie podświetlenia we wnętrzu i na zewnatrz

Włóż żarówki w5w w te otwory na lampki - nad stopami. A później wyślij mi flaszkę kurierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wasabi88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.