Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2010, 15:45   #11
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Przy feldze 16" piszczą hamulce a przy 18" nie.

Cytat:
Napisał gerwek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie też są piski jak i przy letnich 17 jak i przy 16 zimowych. Zgłosiłem ten problem do ASO stwierdzili że mam piasek miedzy tarczą a klockami co kolwiek ma to znaczyć więc wymienili prawą tarcze bo dokładnie tą chodziło. Dalej piszczy przy lekkim hamowaniu przy mocnym nie...ASO sie słabo postarało.
W ASO wymienili Ci JEDNĄ tarczę? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 17:46   #12
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Przy feldze 16" piszczą hamulce a przy 18" nie.

Tak dokładnie prawa przód. Tylko nie mogłem dojść póżniej dlaczego w sumie zgłosze problem ponownie i jestem ciekaw co teraz zrobią auto ma nie cały rok i przejechane jak narazie jakies 33 tysiące.

Ostatnio edytowane przez gerwek ; 26-10-2010 o 17:52
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 17:57   #13
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Przy feldze 16" piszczą hamulce a przy 18" nie.

Cytat:
Napisał gerwek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak dokładnie prawą. Tylko nie mogłem dojść póżniej dlaczego w sumie zgłosze problem ponownie i jestem ciekaw co teraz zrobią auto ma nie cały rok i przejechane jak narazie jakies 33 tysiące.Mamnadzieje że nie powiedzą tym razem lewa tarcza...
Tarcze wymienia się zawsze parami. Nie pojmuje jak można w prawie nowym aucie odstawić takie druciarstwo jak wymiana jednej tarczy, no chyba, że to było po przejechaniu 500 km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może warto pojechać z tym problemem do jakiegoś innego ASO?

Ogólnie piski przy hamowaniu są skutkiem mikrowibracji które wtedy powstają. Najczęstsza ich przyczyna to niefortunnie dobrane klocki do tarcz albo niewłaściwy montaż lub zużycie jakichś elementów (to ostatnie u Ciebie raczej nie wchodzi w grę). Kwestia dlaczego piszczy przy 16, a nie piszczy 18 jest dość ciekawa. Różnice które przychodzą mi do głowy to nieco inne siły działające w przypadku felg o różnych średnicach no i lepsza wentylacja hamulców przy większych felgach. Może przy 16 szybciej zbiera się tam jakiś brud? Może cięższe koło 18-to calowe sprawia, ze te mikrowibracje znikają? Trudno powiedzieć.

Jeśli masz taką możliwość to spróbowałbym założyć bardziej miękkie klocki. Możliwe, że to pomoże.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 19:04   #14
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Przy feldze 16" piszczą hamulce a przy 18" nie.

Kolego no nie wiem dlaczego tak a nie inaczje. Mi akurat tak jak wspomniałem wczesniej piszczy i przy 17(lato) teraz zmienilem juz na zimowe także piszczy(16) Dlatego wybiore sie nie długo myśle do Auto-Bossa i zobaczymy co oni stwierdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam wrazenie że ASO do którego jezdze a gdzie w sumie nie kupiłem auto troche mnie w jajko zrobiłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2010, 21:32   #15
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Przy feldze 16" piszczą hamulce a przy 18" nie.

Cytat:
Napisał gerwek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego no nie wiem dlaczego tak a nie inaczje. Mi akurat tak jak wspomniałem wczesniej piszczy i przy 17(lato) teraz zmienilem juz na zimowe także piszczy(16) Dlatego wybiore sie nie długo myśle do Auto-Bossa i zobaczymy co oni stwierdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątpię, żeby bez wymiany klocków na inne udało się ten efekt zlikwidować na stałe. Chyba, że coś zostało niedokładnie poskładane.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 09:35   #16
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Przy feldze 16" piszczą hamulce a przy 18" nie.

Piski były w miare od nowości.Na początku myślałem ze klocki sie docierają ok nie przestało przy wymianie tarczy, klocki też zostały wymionione.Dalej piszczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , mondeo mk4 , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.