Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2014, 21:57   #11
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

a ja spytam tylko, czy nie potrząsałeś butelki czasem, jak wlewałeś\zmieniałeś płyn ?

Jeśli tak to masz duży problem bo przy mieszaniu płynu wytwarza się w nim mnóstwo pęcherzyków powietrza i masz z urzędu zapowietrzony

Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2014, 23:29   #12
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

Nie mieszałem i nic nie potrząsałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. stał sobie spokojnie na szafce, odkręciłem, dolałem i tyle. Zresztą gdyby było z nim coś nie tak, to przecież bąbelki pojawiły by się przy odpowietrzaniu a tu nic, kompletnie, przy każdym kole powtarzałem procedure z pięć razy i miałem czysty płyn z odpowietrznika. Pojeżdżę tak, a po nowym roku najwyżej jeszcze raz przepompuje cały płyn.
Powoli mi ręce opadają przez te auto.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 00:32   #13
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Ja dosyć mocno przestudiowałem ten problem. Przyczyn może być sporo. Od zapowietrzonego układu hamulcowego poprzez uszkodzoną pompę hamulcową. Może być też dziura w serwie lub uszkodzona lub zapowietrzonego pompa ABS 'u. A napisz czy po wymianie klocków to po obu stronach bierze hamulec czy tylko po jednej. Bo ja choć miałem miękki pedał to na jedną stronę mi nie łapał ale pedał i tak był miękki.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 07:01   #14
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

bo miałem kiedyś przypadek, że kumpel chciał sobie wymieszać płyn przed wlaniem i sobie narobił bigosu, bo potrząsając płynem wprowadził do niego duzo duzo mikro bębelków. potem musiał przelać i tak i tak układ
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 07:27   #15
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

Wymieniałem zaciski a nie klocki, klocki są faktycznie prawie na wykończeniu ale jeszcze te standardy ASO trzymają czyli mają więcej niż 8 mmm.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 07:52   #16
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

miałeś problemy przy odkręcaniu tylo letnich zacisków ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 08:28   #17
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie

Przy wymianie zacisków pewnie dużo płynu uciekło. Możliwe, że doszło w takim razie do zapowietrzenia pompy ABS A to już się robi komputerowo chociaż na forum znajdziesz temat gdzie podobno można to zrobić tradycyjnym sposobem. A układ masz szczelny? Bo przy odkręcić tych starych wężyków czy rurek lubią one pękać.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2014, 08:53   #18
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

Większych problemów nie było, wszystko się ładnie odkręciło i choć robiłem to przy jakiś -7 stopniach, nic nie uszkodziłem. Przewody mam praktycznie nowe, to znaczy jak wymieniałem bębny na zaciski to założyłem też nowe przewody, było to kilka lat temu ale za bardzo się nie zużyły. Przy wymianie pilnowałem też żeby nie ubyło całkiem płynu ze zbiorniczka, także jakoś trudno mi uwierzyć że coś się zapowietrzyło.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 09:31   #19
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

Dziś dla świętego spokoju wymieniłem też klocki z tyłu, stare były takie jeszcze na granicy, najcieńszy 8-9 mm wiec do wiosny pewnie by jeszcze pojeździły. Kolejny raz też odpowietrzałem, jak się okazuje po dniu czy dwóch z najdalszego koła za pierwszym razem ze dwa pęcherzyki powietrza wyjdą. Po wymianie klocków różnica jest znaczna ale dalej do ideału brakuje. Tyle że jak mam tak odpowietrzać to pół roku mi zejdzie zanim to się odpowietrzy.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 11:44   #20
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Grawitacyjne odpowietrzanie układu hamulcowego

Ja u siebie sam pompe od ABS wymienialem, spuscilem caly plyn z ukladu , razem ze sprzeglem, stara pompa wyjeta , wsadzona nowa, zalanie calego zzbiorniczka plynem , odkrecenie wszystkich odpowietrznikow , poczekalem chwile , kluczyk na zaplon aby abs pracowal i pompowalem, caly czas pilnowalem aby mi plynu nie zabraklo,mialem duzo plynu dota 3 wiec caly uklad pprzepompowalem najpierw nim , zebyscie wiedzieli ile paprochow i syfu wylatywalo z odpowietrznikow ? wszystko lapalem w butelke po napoju z wezykiem na odpowietrznik, jak sie ladnie przeplukalo to dopiero zalalem dot 4 i odpowietrzanie 2 krotne kazdego kola i raczej wszystko w porzadku , na przegladzie tylko sie do recznego z jednej strony przyczepil ze za slaby ale to jak u moonsa zacisk do wymiany.

p.s ja tego dota 3 to ze 2 litry przez uklad przepuscilem, wazne aby przy odpowietrzaniu dac na zaplon, jak sie odpowietrzy w miare to mozna odpalic aby wieksze cisnienie bylo i znow odpowietrzac, najlepiej z butelka albo innym pojemniczkiem z wezykiem aby wyzej byl niz zacisk aby sie powietrze nie wracalo , bo jak bez tego to troche lipa.
AA i jeszcze jedno , trzeba 2 osoby do tego koniecznie aby dobrze zrobic, kogo kolwiek wziac niech heblem pompuje , bo samemu nie da rady.
Moons masz powietrze w ukladzie, jak bomble ida, i to prawdopodobnie w pompie od abs tylko nie wiem jakim cudem. Najlepiej wez jeszcze raz caly uklad przepompuj. Przez ta pompe ABS to ciezka sprawa , u mnie tez dlugo powietrze szlo, poszlo 2 litry dota 3 i z ponad litr dota 4 nim bylo dobrze i jeszcze po jakims miesiacu znow wszystko odpowietrzylem dla pewnosci, to z tego co pamietam to z tylu jeszcze jakies powietrze sie znalazlo.

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 03-01-2015 o 11:49
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.