Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2017, 15:32   #41
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

turbo wyjęte wylądowało na "stole diagnostycznym " i w tym przypadku niestety nie miało żadnych odstępstw od norm.
To nie turbina ...
A komuś coś się udało zrobić w sprawie ????

wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2017, 17:43   #42
mszh725
ford::average
 
Avatar mszh725
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Warszawa-Radość
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 93
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Witam.
Zlokalizował ktoś miejsce, z którego dochodzi ten dźwięk?
Jak dla mnie to nie skrzypienie, ale bardziej coś co przypomina rechotanie żaby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam mondeo z 2012 z Powershiftem, teraz ma 245kkm i od jakiegoś roku też ten dźwięk mnie prześladuje.
Tak jak u każdego z Was, pierwsza myśl to powershift. U mnie też występuje po rozgrzaniu silnika ( oleju w skrzyni ) i tylko podczas normalnej jazdy na D. Najbardziej słyszalne jest podczas zmiany z 1na2, 2na3, przy zmianie z 3 na 4 już mniej.
Mondeo od ponad dwóch lat (ok 50kkm ) jest po chipie, aktualizacji softu skrzyni i adaptacji. Mój mechanik mnie pocieszał, że to może być czujnik kopiowania turbiny albo zworek, bo po chipie działa w większym zakresie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla mnie to bardziej zawór tylko, że ten brązowy ( u mnie drugi jest czarny ) wymieniałem jakieś dwa lata temu, bo brzęczał. Może to egr. Trzeba chyba otworzyć maskę, posadzić kogoś przy silniku i niech słucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mk3 jest mk4
mszh725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2017, 08:33   #43
lizakdm101
ford::amateur
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 26-09-2017
Skąd: Kraków
Model: FORD S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

WITAM.
u mnie tak samo, do 3-ciego biegu i jak się zagrzeje, co dziwne w tym wszystkim to fakt, że nie dzieje się to zawsze, tzn. nie przy każdej zmianie biegu, przyglądam się temu i wydaje mi się że częściej ten dźwięk się pojawia jak daje więcej mocy, tak mi się wydaje.....
byłem z tym problemem w Ford Krzemionki (euro car) w Krakowie, ale oczywiście nikt nic nie wie, trzeba wstawić i pogrzebią.....
na razie jeżdżę ale nie ukrywam że mnie to martwi
pozdrawiam
lizakdm101 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 15:30   #44
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Smile Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał mszh725 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dla mnie to bardziej zawór tylko, że ten brązowy ( u mnie drugi jest czarny ) wymieniałem jakieś dwa lata temu, bo brzęczał. Może to egr. Trzeba chyba otworzyć maskę, posadzić kogoś przy silniku i niech słucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A masz może ten co brzęczał? może by podmienić na próbę , chyba że to niewielki koszt nowego i można bez wiekszego problemu wymienić to można byłoby spróbować....
Mnoży sie nam liczba aut z tą dziwną przypadłością a myślę że to jedynie mała cząstka z wszystkich których to dopadło.
Być może ktoś przy innej naprawie wyeliminował ten dźwięk ?
"Trzeba chyba otworzyć maskę, posadzić kogoś przy silniku i niech słucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum." teź miałem taki plan , ale nie ma z kim się pobawić w takie lekkie sporty extremalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .... jak coś to ja się piszę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 18:35   #45
mszh725
ford::average
 
Avatar mszh725
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Warszawa-Radość
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 93
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Dzisiaj przyszło mi do głowy, że to może być tłumik drgań, tzn albo któras sprężyna o coś ociera, albo jeden z plastików.

Muszę poszukać, ale chyba wyrzuciłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było mk3 jest mk4
mszh725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 18:45   #46
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał mszh725 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj przyszło mi do głowy, że to może być tłumik drgań, tzn albo któras sprężyna o coś ociera, albo jeden z plastików.

Muszę poszukać, ale chyba wyrzuciłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmmmm... tłumik drgań. To jak wytłumaczyć to ze na zimnym silniku nie ma dolegliwości , oraz to ze dźwięk jest tylko w pewnym przedziale odrotow .... choć może i to i to jest względnie nawet uzasadnione. Eh ręce opadają ....

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2017, 19:01   #47
mszh725
ford::average
 
Avatar mszh725
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Warszawa-Radość
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 93
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

A widzisz, gdyby to był tłumik to powinno teoretycznie być cały czas, hmm.
__________________
Było mk3 jest mk4
mszh725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 13:41   #48
wmisiuk
ford::average
 
Avatar wmisiuk
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 23-08-2016
Skąd: Łódź
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci 163kM
Rocznik: 2011
Postów: 74
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Cytat:
Napisał mszh725 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba chyba otworzyć maskę, posadzić kogoś przy silniku i niech słucha Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czyli jednak taka zabawa byłaby może jednak strzałem w dziesiątkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ok ... to jak ,gdzie, kiedy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wmisiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 20:09   #49
qwertykk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Re: Skrzypienie Power Shift

Oczywiście tłumiki na sprzęgle mogą być zużyte. Zresztą one pierwsze poddają się na tych sprzęgłach i dźwięk omawiany może być słychać w różnych warunkach (ciepły/zimny olej) jeśli tłumiki drgań pękną to uszkadzają pokrywe sprzęgieł co skutkuje ogromnym wyciekiem ze skrzyni a w ostateczności awarią skrzyni. Oczywiście wcześniej mogą powodować opiłkowanie do oleju.

Ostatnio edytowane przez qwertykk ; 15-11-2017 o 20:46
qwertykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2017, 19:25   #50
arekf2110
ford::amateur
 
Imię: AREK
Zarejestrowany: 18-08-2014
Skąd: Piła
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0L 163km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Skrzypienie Power Shift

Witam odgrzeje temat, bo chyba nikt nie znalazł rozwiązania. Mianowicie w moim aucie około 5-iu miesięcy temu zauważyłem głośną zmianę biegu pomiędzy 2 a 3, występowało to nie zawsze ale czasami drgania występujące przy tym było czuć pod pedałem gazu. Miesiąc temu wymieniłem olej w skrzyni i te szarpanie ustało ale na miesiąc i powróciło znowu. Jestem przekonany że jest to w skrzyni i nie szukajcie w turbo czy jakieś łączniki . Jednocześnie znalazłem taką informacje na stronie firmy zajmującej się naprawami.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest tam odnośnik na niebiesko ' usterki'

Ostatnio edytowane przez arekf2110 ; 25-11-2017 o 19:30
arekf2110 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.