Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2015, 14:28   #71
Brzydki
ford::average
 
Avatar Brzydki
 
Zarejestrowany: 19-02-2015
Skąd: WGM
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 50
Domyślnie Odp: Drgania kierownicy przy większych prędkościach

Wyząbkowane opony.

Brzydki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 18:25   #72
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Byłem u wulkanizatora, posprawdzał opony i to ich wina - przednia lewa i tylna lewa kopały... tak więc do wymiany. Niestety poprzedni "spec" od wyważania nie zwrócił uwagi na kręcącą się oponę czy nie bije. Ja to widziałem na własne oczy na wyważarce... Także u mnie sprawa się wyjaśniła. Dzięki za pomoc.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 18:42   #73
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Też ostatnio myślałem, że coś mi w furze padło, wykluczałem opony, bo przecież niedawno wyważałem. Traf chciał, że złapałem kapcia i pojechałem do pierwszego lepszego zakładu wulkanizacyjnego, chłopaki zrobili mi full serwis i wyszło, że koła wyważone tak źle, że cud że w ogóle prosto jechałem. Wymieniłem stare wentyle, zakleiłem oponę, wyważyłem i za 40zl mam nie ten samochód Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam uczucie, jakbym nim płynął, żadnych drgań. Także dobry wulkanizator to podstawa.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 18:57   #74
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Dokładnie. I przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy... Co z tego że gość ma super maszynę do wyważania, jak podczas pracy zajmuje go 10 innych spraw i potem nawet nie zauważa bijącej opony... Strach pomyśleć jak mocno dostałyby w XXXXX łożyska kół i zawieszenie... Szkoda że po rozwiązaniu tego problemu pojawił się kolejny o którym piszę w innym poście o spadkach mocy... Ahhh te foki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-12-2015 o 19:03 Powód: wulgaryzmy
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 19:03   #75
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Bez nich źle, z nimi jeszcze gorzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 19:07   #76
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Oj tak. Nie zamieniłbym się na inną furę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chociaż straszą mnie zacinającym się tłoczkiem nastawnika w pompie wtryskowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 20:46   #77
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

Może nie będzie tak źle. Ja wiele razy się bałem, że jakaś wielka usterka się szukuje i zawsze kończyło się na strachu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2015, 21:48   #78
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Mam kilka sugestii ale nawet nie chcę myśleć że to pompa, tymbardziej że to model z końca produkcji. Postaram się wymienić filtr paliwa bo coś mi się tam nie podoba - zaworek powrotny na filtrze kiedyś się rozsypał i go klejono. Mam nowy ale nie mam pojecia jak to założyć na te twarde plastikowe węże. Ale to możemy podyskutować w moim poście dotyczącym losowych spadków mocy. Pozdrawiam
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2015, 19:25   #79
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,595
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Witam ponownie. Opony nowe dębice frigo 2, komplet 4 sztuk, założone, niby wyważone a jak przejechałem się to ogólnie jest poprawa, ale powyżej 120 czuję znów drgania na kierownicy. Oczywiście są duuuuużo słabsze niż poprzednio ale jednak są... Czyżby znów złe wyważenie? Co sądzicie?
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2017, 11:58   #80
mrynk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus ST
Silnik: 2,0 Ecoboost (250KM)
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyspieszania.

Mnie też dopadło. MK2 1.6 PB.
Jak przyspieszam, obojętnie czy 3, 4 , 5 bieg, to w przedziale 80-100 km/h drgania na pedale gazu, silniku i całej budzie. Im mocniej przyspieszam tym bardziej drży. Powyzej 100 km/h ustaje. Jak przyspieszam łagodniej (w tym przedziale 80-100), drży mniej. Gdy jadę na luzie, na biegu bez przyspieszania lub hamuję - brak drgań.

Ratujcie koledzy ! To przeguby wewnętrzne, całe półosie, czy poduszki pod silnik/skrzynie biegów ?

Auto ma raptem 119 tyś najechane....
mrynk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
przegub wewnęrzny



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.